Taurės aštuntfinalyje – „SMScredit.lt A lygos“ klubų pranašumas bei „Lietavos“ staigmena

Rugsėjo 29–30 dienomis buvo sužaisti Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro aštuntfinaliai. Titulą ginantis Vilniaus „Žalgiris“, įvarčiais pasismaginęs Kauno „Stumbras“, Utenos „Utenis“ bei kitos keturios „SMScredit.lt A lygos“ komandos pateko į ketvirtfinalį.

Vienintelė Jonavos „Lietava“ sugebėjo įveikti aukštesnio rango varžovą – „Klaipėdos granitą“. Iš turnyro pasitraukė „Šiauliai“, neprilygę Klaipėdos „Atlantui“.

Nustebinę „Prelegentai“ ir „taškiečiai“ pabaigė žygį

Šiemet į turnyro šešioliktuko gretas prasibrovė VRFS III lygos atstovai „Prelegentai“ bei Gargždų „Pramogos-SC Taško“ klubas, šiuo metu kovojantis dėl LFF II lygos Vakarų zonos medalių.

Šių dviejų komandų turnyrinį žygį sustabdė pajėgesni varžovai iš aukščiausiosios lygos. Gargždiečiai 29 minutę pirmavo prieš Kauno „Spyrį“ po Mindaugo Vijeikio smūgio, tačiau Ernestas Mickevičius išlygino rezultatą prieš pertrauką. Kauniečiai rungtynių baigtį nulėmė antrajame kėlinyje ir triumfavo 4:1.

„Prelegentai“ skaudžiai pralaimėjo „Uteniui“ rezultatu 8:0. Pirmajame kėlinyje Jurijus Vereščakas tik sykį pralaužė vilniečių gynybą. Po pertraukos „Prelegentų“ gynyba subyrėjo ir buvo nubausta 7 smūgiais į vartus. Edgaras Mastianica ir J. Vereščakas išsiskyrė dubliais.

Antradienį pergalę iškovojo „Atlantas“, užtikrintai įveikęs „Šiaulius“ 4:0. Po du įvarčius šiauliečiai praleido pirmo ir antro kėlinio pabaigose.

Be kovos į ketvirtfinalį pateko „Trakų“ klubas. „Riteriams“ įskaityta techninė pergalė 3:0 prieš pasitraukusią iš varžybų Pakruojo „Kruoją“.

„Lietava“ vienintelė išlaikė egzaminą per pratęsimą

I lygos lyderiai jonaviečiai pratęs puikų sezoną ir Taurės turnyro fronte. Dramatiškose rungtynėse prieš „Klaipėdos granitą“ prireikė pratęsimo, nes per pagrindinį laiką komandos apsikeitė po įvartį.

„Lietava“ nuo 105 minutės žaidė mažumoje dėl Almanto Vansevičiaus traumos, tačiau rado jėgų įspūdingam finišui. Klaipėdiečių vartininką nuginklavęs Eisvinas Utyra 115 minutę pakėlė žiūrovus iš tribūnų. Išgyvenusi svečių apgultį, „Lietava“ padovanojo pergalę 2:1 savo sirgaliams.

Kitiems I lygos klubams teko pasitraukti iš turnyro. Atkakliai gynėsi Telšių „Džiugo“ vyrai, 70 minučių nepraleidę įvarčių nuo Marijampolės „Sūduvos“. Visgi svečiai pateisino favoritų statusą – Tomo Radzinevičiaus dublis atvėrė „sudūviečiams“ kelią į ketvirtfinalį.

Rezultatyviausios rungtynes su 14 įvarčių fejerija įvyko Tauragėje. Vietos „Tauras“ su „Stumbru“ anksti apsikeitė po įvartį, tačiau po 20-osios minutės truko nesulaikoma kauniečių įvarčių kruša. Artūras Rimkevičius atliko „hetriką“, Mohamedas Djabrailovas ir Erikas Skripkinas išsiskyrė dubliais, o galutinis pergalės rezultatas – 12:2.

Įspūdingi įvarčiai karaliavo „Bangos“ ir „Žalgirio“ susitikime. Žiūrovus pritraukęs susitikimas pasibaigė 4:1 Lietuvos čempionų naudai.

Vilniečiai tik antrajame kėlinyje pralaužė „oranžinių“ gynybą. Savo progas idealiai pasinaudojęs Danielis Romanovskis atliko „hetriką“. Mikas Kura nudžiugino „Bangos“ sirgalius efektingu smūgiu rungtynių pabaigoje.

Spalio 6 dieną, 13 valandą Kaune įvyks LFF taurės ketvirtfinalio burtų ceremonija. Ją tiesiogiai transliuos Futbolo.tv svetainė.