32 turas / Lap 22 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Kaunas
33 turas / Lap 27 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 , Klaipėda

Taurės aštuntfinalio burtai suvedė "Atlantą" su "Žalgiriu"

Taurės aštuntfinalio burtai suvedė "Atlantą" su "Žalgiriu"
foto: Vaidotas Januška

Ketvirtadienį Vilniuje, Lietuvos futbolo federacijos stadione ištraukti 2013/14 metų „Druskininkų Hermio" taurės aštuntfinalio burtai. Jie lėmė, kad jau šiame varžybų etape iš kovos pasitrauks vieni Lietuvos čempionato lyderių Klaipėdos „Atlantas" ir Vilniaus „Žalgiris", kurie susitiks tarpusavyje.

Trys A lygos komandų poros

Aštuntfinalis - ketvirtasis šio sezono Lietuvos futbolo taurės turnyro etapas. Prie aštuonių komandų, kurios įveikė trečiąjį etapą, prisijungė aštuoni stipriausi praėjusio sezono Lietuvos aukščiausios lygos klubai. Nugalėtojai paaiškės per vienerias rungtynes.

Burtai lėmė, kad šeši iš jų susitiks tarpusavyje. Neabejotinai didžiausią dėmesį kels šį sezoną atgimusio „Atlanto" dvikova su taurės nugalėtojų titulą ginančiu „Žalgiriu". Abi komandas užima pirmąsias vietas šalies čempionate, o pavasarį rungtyniavo viena prieš kitą ir praėjusio sezono taurės pusfinalyje.

Daugkartinio šalies čempiono Panevėžio „Ekrano" laukia netolima išvyka į Šiaulius ir rungtynės su „Šiaulių" klubu, o Tauragės „Tauras" savo aikštėje priims kaimynę iš Vakarų Lietuvos Gargždų „Bangą".

Favoritai žais išvykose

Penkiose porose aukštesnių lygų ekipos svečiuosis žemesnių lygų komandų stadionuose. Tai lėmė ne burtai, o nauji varžybų nuostatai. Pagal juos, iki aštuntfinalio ištraukusi aukštesnio rango varžovą, žemesnio diviziono komanda automatiškai žaidžia namuose.

Dėl apdovanojimų I lygoje kovojantis Kėdainių „Nevėžis" ir „Trakai" priims atitinkamai Alytaus „Dainavą" ir Marijampolės „Sūduvą", o I lygos autsaiderę „Palangą" egzaminuos Pakruojo „Kruoja".

Žemiausią reitingą turnyre turinti, tačiau dvi I lygos ekipas jau eliminavusi Vilniaus TAIP komanda - kurios gretose rungtyniauja ir tokie žinomi buvę profesionalai kaip Edgaras Jankauskas, Nerijus Radžius, Gražvydas Mikulėnas - susitiks su I lygos lyderiu „Klaipėdos Granitu". Dar vienoje poroje sostinės ekipų derbyje kausis MRU ir „Polonija".

Aštuntfinalio rungtynės vyks spalio 1-2 dienomis. Nugalėtojai pateks į ketvirtfinalį, kuris bus žaidžiamas spalio 22-23 ir lapkričio 5-6 d.

2013/14 m. LFF "Druskininkų Hermio" taurės aštuntfinalio poros:

33. Kėdainių „Nevėžis" (I lyga) - Alytaus „Dainava" (SMSCredit.lt A lyga)
Spalio 1 d. (antradienis)

34. Klaipėdos „Atlantas" (SMSCredit.lt A lyga) - Vilniaus MFD „Žalgiris" (SMSCredit.lt A lyga)
Spalio 2 d. (trečiadienis)

35. FK "Trakai" (I lyga) - Marijampolės „Sūduva" (SMSCredit.lt A lyga)
Spalio 1 d. (antradienis)

36. Vilniaus MRU (II lyga, Pietų zona) - Vilniaus „Polonija" (I lyga)
Spalio 2 d. (trečiadienis)

37. FC „Šiauliai" (SMSCredit.lt A lyga) - Panevėžio „Ekranas" (SMSCredit.lt A lyga)
Spalio 2 d. (trečiadienis)

38. Vilniaus TAIP (III lyga, Vilniaus RFS) - „Klaipėdos Granitas" (I lyga)
Spalio 2 d. (trečiadienis)

39. Tauragės „Tauras" (SMSCredit.lt A lyga) - Gargždų „Banga" (SMSCredit.lt A lyga)
Spalio 2 d. (trečiadienis)

40. FK „Palanga" (I lyga) - Pakruojo „Kruoja" (SMSCredit.lt A lyga)
Spalio 2 d. (trečiadienis)