„Tauras“ prieš čempionato lyderį atsilaikė vieną kėlinį (komentarai)

Vilniaus „Žalgiris“ žengė dar vieną žingsnį link aukso medalių. „SMScredit.lt A lygos“ lyderiai išvykoje 3:0 (0:0) įveikė čempionato autsaiderį Tauragės „Taurą“. Dukart vilniečių gretose pasižymėjo Mantas Kuklys.

Puikias rungtynes prieš Marijampolės „Sūduvą“ sužaidusiam Edvinui Gertmonui jau 24-ąją sekundę teko gelbėti komandą po to, kai vienas prieš vartus iššoko Kamilis Bilinskis. Kitos vilniečių atakos metu legionierius iš Lenkijos pasinaudojo neatsargiai sužaidusio gynėjo aplaidumu ir smūgiavo labai pavojingai pažeme, tačiau „Tauro“ vartininkas pademonstravo puikią reakcija, viena ranka atmušdamas kamuolį.

8-ąją minutę „Žalgiris“ surengė gražią ataką. Po poros trumpų perdavimų kamuolį krašte gavo K.Bilinskis. Puolėjas pamatė gynėjų be priežiūros paliktą Sergę Nyuiadzį ir atliko aštrų perdavimą. Nuo įvarčio „Taurą“ dar kartą išgelbėjo E.Gertmonas, palietęs kamuolį ir pakeitęs jo skriejimo trajektoriją

Atlaikęs svečių atakas „Tauras“ nuolat ilgais perdavimais ieškojo Jean Marie Amanio, žaidusio ties nuošalės riba, bet gynėjų įdėmiai prižiūrimam legionieriui užsikabinti už kamuolio pavykdavo labai retai.

Kėlinio viduryje labai pavojingai nuo baudos aikštelės linijos smūgiavo gynėją suklaidinęs M.Kuklys. E.Gertmonas efektingu šuoliu nukreipė kamuolį į kampinį. Jo metu net du žalgiriečiai galėjo pavojingai smūgiuoti galva, tačiau Luka Peričius ir Algis Jankauskas nepasidalino kamuolio.

29-ąją minutę Rytis Leliūga buvo labai arti pirmojo įvarčio rungtynėse. Saugas efektingai įsiveržė į baudos aikštelę, suklaidino porą gynėjų ir stipriai smūgiavo kaire koja. Atsitrenkęs į varžovą, kamuolys prariedėjo visiškai šalia virpsto.

Po trijų minučių pirmą pavojingą progą prie svečių vartų sukūrė „Tauras“. Robertas Vulpe laimėjo oro dvikovą ir pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę. Kamuolys, nesėkmingai sužaidus gynėjams, vėl grįžo gynėjui, kuris stipriai smūgiavo į artimą vartų kampą, tačiau Armantas Vitkauskas buvo savo vietoje.

Kėlinio pabaigoje dar vieną progą įvarčiui turėjo K.Bilinskis. „Žalgiriui“ surengus žaibišką ataką. rezultatyviausias vilniečių futbolininkas įkirto į baudos aikštelę ir sulaukė perdavimo iš dešiniojo krašto, tačiau, besigrumdamas su gynėju, nesugebėjo pataikyti į vartus.

„Žalgirio“ trenerio Mareko Zubo sprendimas pertraukos metu atlikti keitimą ir į aikštę išleisti Andrių Veličką pasiteisino jau po trijų minučių. Puolėjas įsiveržė į baudos aikštelę kairiajame krašte ir buvo nugriautas.  Rungtynių arbitras parodė į 11 metrų žymą, nepaisydamas tauragiškių priekaištų, kad prasižengta buvo ne baudos aikštelėje. Baudinį užtikrintai realizavo M.Kuklys, išvesdamas svečius į priekį.

58-ąją minutę pavojingą išpuolį sukūrė aikštės šeimininkai. Deivydas Malkevičius puikiu perdavimu prieš vartus išvedė Maksimą Lukaševičių, tačiau paskutiniu momentu L.Peričius spėjo sugrįžti į gynybą ir išmušė kamuolį į kampinį. Po penkių minučių M.Lukaševičius dar kartą atsidūrė geroje pozicijoje, bet iš aštraus kampo į vartus nepataikė.

Aktyviai žaidęs A.Velička dar kartą buvo nugriautas prie baudos aikštelės linijos tiesiai prieš vartus. Prie kamuolio stojęs M.Kuklys fantastiškai tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį virš gyvatvorės į viršutinį vartų kampą, nepalikdamas E.Gertmonui jokių šansų išgelbėti komandą.

Praėjus keliolikai sekundžių, „Žalgirio“ saugas turėjo idealią galimybę pelnyti trečiąjį savo ir komandos įvartį, bet, grubiai suklydus D.Malkevičiui, žalgirietis iššoko prieš „Tauro“ vartus ir, nepatikėjęs tokia sėkme, smūgiavo tiesiai į vartininką.

84-ąją minutę individualiu meistriškumu blykstelėjo J.M.Amanis. Baudos aikštelėje tauragiškis gražiai suklaidino kelis gynėjus, bet stipriai smūgiuoti legionieriui nepavyko. A.Vitkauskas be vargo kamuolį sugavo.

Tašką rungtynėse padėjo K.Bilinskis. Puolėjas 85-ąją minutę taikliu tolimu smūgiu padidino savo įvarčių sąskaitą čempionate.

Treneris Gedeminas Jarmalavičius („Tauras“): „Jeigu nežiūrėčiau į švieslentę, tai rungtynes vertinčiau labai neblogai. Laikėmės plano. Nors „Žalgiris“ žaidė, o mes bėgiojome, bet kiekviena minutė jiems tiksėjo varpo dūžiais. Tačiau eilinį kartą pasitvirtino tai, kad čia skirtingo kalibro ir skirtingo meistriškumo komandos. Paskutines 20 minučių mes jau nebegalėjome žaisti. Aišku, būtų įdomu, jei nebūtų to 11 metrų baudinio. Nesakau, kad tai būtų pakrypę gera linkme mums, bet man įdomu, koks būtų tolimesnis scenarijus. Antrajame kėlinyje buvo tokių gerų momentėlių. Gaudavome ir kamuolį „pačiupinėti“, kai kas pradėjo gautis, buvo keletas gerų perdavimų link vartų ir smūgių. Nepasisekė M.Lukaševičiui, ką padarysi. Šiai dienai mes tikrai sužaidėme neblogas rungtynes, jei nežiūrėsime į tablo. R.Vulpe pradėjo sauguose, jam tai nebuvo siurprizas, mes tam ruošėmės, dirbome treniruotėse, nes kairė pusė mums yra aktuali. Jei J.M.Amanis turėtų reikiamą pagalbą, būtų galima pridaryti daug nemalonumų varžovams. Jis šiai dienai „Taurui“ yra didelė paspirtis ir ne tik „Taurui“. A lygoje tai yra vienas įdomesnių puolėjų.“

Rokas Janilionis („Tauras“): „Pačioje pradžioje išėjome susikaustę, jie susikūrė nemažai momentų, bet po to įsižaidėme. Pirmojo kėlinio gale jau buvo geriau. Antrajame išėjome vėl tokie - skyrė 11 metrų baudinį. Manau, galėjome geriau, bet pagal galimybes sužaidėme visai neblogai. „Žalgiris“ ėmė žaisti dviem puolėjais, nebe tiek akcentavo žaidimą per kraštus, tai iš karto tapo sunkiau vidurio gynėjams. Susikūrė standartus, iš žaidimo įmušė tik trečią. Treneris akcentavo, kad turime laukti savo momento, savo šanso, viską pradėti nuo gynybos, susispausti, būti kantriems. Kažkada vis tiek iššauni. Turėjome vieną progą, pataikėme į virpstą. Susikuri tų progelių, bet reikia apsiginti. Šiandien nelabai pasisekė. Pradžioje, kai prisijungiau prie „Tauro“, buvo sunku išbėgioti 90 minučių, apie 70-ąją baigdavosi visos jėgos. Su kiekvienomis rungtynėmis jėgų vis daugiau.“

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris“): „Mums nebuvo lengva laimėti šį mačą, nes tokiose rungtynėse visada svarbiausias yra pirmas įvartis. Jau pirmąją minutę turėjome progą, bet neišnaudojome. Buvome per daug įsitempę, per daug žaidėjų stengėsi įmušti, todėl pirmajame kėlinyje nebuvo geros komandinės dvasios. Per daug netaiklių perdavimų, per daug nervų - nebuvome pakankamai geri, todėl nesukūrėme pakankamai progų. Po pertraukos pakeitėme savo išsidėstymą, išleidome antrą puolėją ir iškart pasiekėme rezultatą. Dvi pražangos prieš labai aktyvų A.Veličką ir du įvarčiai. Svarbiausia trys taškai. Dabar jau galvojame apie taurės rungtynes Klaipėdoje ir po to su „Dainava“ namie. Stengiamės išlaikyti koncentraciją, stengiamės laimėti visas rungtynes čempionate. Šios rungtynės parodė, kad nebus lengva, nes visi nori mus įveikti, prieš mus kovoti. Bet, jei galvojame apie titulą, tokias sunkias dvikovas privalome laimėti.“

Mantas Kuklys („Žalgiris“): „Svarbiausia šiandien buvo trys taškai. Žaidimas netenkino, ypač pirmajame kėlinyje. Antrajame šiek tiek susikaupėme. Tokiose rungtynėse eini į aikštę ir galvoji, kad laimėsi. Kaip bebūtų, jie yra paskutiniai, mes - pirmi. Kitaip ir negali galvoti. Bet neįmuši vienos progos, antros, po to jau prasideda jaudinimasis, kad nepavyks. Įmušome, viskas gerai. Man mano įvarčiai nieko nereiškia. Galėjau neįmušti, svarbiausia, kad komanda laimėjo. Svarbiausia yra laimėti čempionatą. Aišku, įmušti smagu, bet komanda yra pirmoje vietoje. Po pirmojo įvarčio pergale dar nepatikėjau, bet 2:0 jau yra saugus rezultatas.“