32 turas / Spa 16 , Kaunas
32 turas / Spa 16 , Telšiai
32 turas / Spa 17 , Gargždai
32 turas / Spa 18 , Kėdainiai
25 turas / Spa 20 , Kaunas
23 turas / Spa 24 , Alytus
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 15:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 29 turas / Lap 03 18:00 , Marijampolė

Tarp mėnesio geriausiųjų išsiskiria „Riterių“ ir „Sūduvos“ atstovai

Tarp mėnesio geriausiųjų išsiskiria „Riterių“ ir „Sūduvos“ atstovai
Elvio Žaldario nuotr.

Vilniaus „Riterių“ bei Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai su savo komandomis iškovojo daugiausiai taškų ir sulaukė nemažai vietų gegužės mėnesio Lietuvos futbolo A lygos rinktinėje.

Ivanas Kardumas (Marijampolės „Sūduva“): 31-erių vartininkas iš Kroatijos A lygoje rungtyniauja jau ketvirtą sezoną, tačiau geugžės mėnuo jam buvo turbūt sėkmingiausias iš visų. I. Kardumas su savo komanda iškovojo keturias pergales per ketverias rungtynes, nepraleido nė vieno įvarčio ir lyderių akistatoje atrėmė du varžovų 11 metrų baudinius.

Jurijus Bušmanas („Kauno Žalgiris“): Laikinosios sostinės komandai gegužės mėnuo buvo gana neblogas – iškovoti 7 taškai ir užtikrintai išsilaikyta pirmame ketverte. Prie to prisidėjo ir bene stabiliausiai savo komandoje gegužę rungtyniavęs legionierius iš Ukrainos, kuris per 4 mačus pelnė įvartį ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Pagal pastarąjį statistinį komponentą, J. Bušmanas, savo sąskaitoje turintis 6 rezultatyvius perdavimus, ir toliau pirmauja visoje lygoje.

Pavelas Krukas („Panevėžys“): Aukštaitijos klubas praėjusį mėnesį pakėlė kartelę į viršų ir pakilo iš turnyro lentelės dugno. Vilniaus „Žalgiriui“ buvo nusileista po atkaklios kovos, tačiau dvikovose su kitomis pirmojo ketverto komandomis – Vilniaus „Riteriais“ bei „Kauno Žalgiriu“ – buvo iškovoti svarbūs taškai. Abiejuose šiuose mačuose gynybines funkcijas atliekantis P. Krukas pelnė po įvartį ir tarp gynėjų bei atraminių saugų išsiskyrė rezultatyvumu.

Semiras Kerla (Marijampolės „Sūduva“): Galingas Marijampolės klubo gynybinis bastionas buvo nepralaužiamas savo aikštės pusėje, o dar daugiau žalos varžovams padarė atakuodamas. Bosnis rungtynėse su Klaipėdos „Atlantu“ pasižymėjo dviem tiksliais smūgiais ir buvo arti trečiojo, o susitikime su „Žalgiriu“ nurūko į ataką ir atliko rezultatyvų perdavimą, po kurio buvo pelnytas pergalingas įvartis.

Valdemaras Borovskis (Vilniaus „Riteriai“): 35-erių dešiniojo krašto gynėjas su savo komanda gegužės mėnesį iškovojo net 10 taškų iš 12 galimų. Be keitimų rungtyniavęs veteranas ryškiausiai driokstelėjo susitikime su „Palanga“, kai pelnė vieną iš greičiausių įvarčių per visą lygos istoriją ir rezultatyviu perdavimu. V. Borovskis porą sykių gegužę rinkdavo daugiausiai „InStat“ naudingumo balų tarp visų dešiniojo gynėjo pozicijoje žaidusių futbolininkų.

Valentinas Jeriomenka (Vilniaus „Riteriai“): Labai tiksliai aikštės viduryje kamuolius komandos draugams skirstantis visaginietis itin svariai prisidėjo prie pagerėjusio sostinės ekipos žaidimo ir proveržio turnyro lentelėje. V. Jeriomenka per 4 mačus atliko net 3 rezultatyvius perdavimus bei atliko daug naudingo darbo gynyboje.

Andro Švrljuga (Marijampolės „Sūduva“): Kroatas atsigavo po traumos ir gegužės mėnesį sužaidė labai solidžiai. „Sūduva“ skynė pergales, o prie jų A. Švrljuga prisidėjo 2 rezultatyviais perdavimais bei patikimu žaidimu arčiau savo vartų. Tai buvo pirmieji sūduviečio rezultatyvūs perdavimai šiame sezone.

Donatas Kazlauskas (Vilniaus „Riteriai“): Vilniaus klubo geresnius rezultatus praėjusį mėnesį galima susieti su pagerėjusiu D. Kazlausko žaidimu. Tiek kairiajame krašte, tiek puolėjo pozicijoje rungtyniaujantis „Riterių“ atstovas per 4 susitikimus išsiskyrė 2 įvarčiais bei vienu rezultatyviu perdavimu. D. Kazlauskas pelnė svarbų ir efektingą įvartį į „Palangos“ vartus, o jo preciziškas perdavimas pergalingo susitikimo su „Žalgiriu“ metu taip pat vertas dėmesio.

Tomislavas Kišas (Vilniaus „Žalgiris“): Sostinės klubas užleido marijampoliečiams pirmą turnyro lentelės vietą, maža to, poroje runtgynių teko ir kaip reikiant pavargti dėl pergalės. T. Kišas visuose trijuose laimėtuose susitikimuose gegužę pelnė po įvartį bei padėjo „Žalgiriui“ išvengti dar skaudesnio kritimo žemyn. Kroatas yra vienintelis A lygos žaidėjas, kuris buvo išrinktas į visas tris šio sezono mėnesio rinktines.

Teremas Moffi (Vilniaus „Riteriai“): 20-metis puolėjas iš Nigerijos yra vienas talentingiausių viso čempionato žaidėjų. Gegužę T. Moffi pelnė 2 įvarčius bei rungtyniavo tiek efektyviai, versdamas varžovus klysti savo aikštės pusėje, tiek efektingai, ne kartą fantastiškai suklaidindamas arba aplenkdamas jį dengusius oponentus.