18 turas / Spa 03 , Kaunas
18 turas / Spa 03 , Panevėžys
16 turas / Spa 10 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Gargždai
19 turas / Spa 20 , Marijampolė
19 turas / Spa 28 , Vilnius
20 turas / Spa 31 17:00 , Panevėžys
20 turas / Spa 31 17:00 , Kaunas

Tarp Lietuvos rinktinės varžovų - Anglija ir Estija

Tarp Lietuvos rinktinės varžovų - Anglija ir Estija
foto: lff.lt

Lietuvos nacionalinė rinktinė atrankoje dėl patekimo į 2016 metų Europos futbolo čempionatą kovo vienoje grupėje su Anglijos, Šveicarijos, Slovėnijos, Estijos ir San Marino komandomis. Tai paaiškėjo sekmadienį Nicoje ištraukus atrankos varžybų burtus.

Atrankos varžybos vyks nuo 2014 m. rugsėjo iki 2015 m. spalio. Preliminarus rungtynių tvarkaraštis bus paskelbtas šiandien.


Laukia pirmoji akistata su Anglija

Europos čempionato atrankos burtų ceremonija vyko Prancūzijoje, kurioje 2016 m. ir vyks turnyro finalinis etapas. Legendiniai žemyno vartininkai traukdami burtus suskirstė komandas į devynias grupes.

Buvusio Vokietijos vartų sargo Andreaso Kopke ranka lėmė, jog Lietuva rungtyniaus E grupėje ir pirmą kartą išbandys jėgas su futbolo tėvyne tituluojamos Anglijos futbolininkais. Lietuvių ir anglų nacionalinės rinktinės kol kas nėra tarpusavyje žaidusios nei oficialių, nei draugiškų rungtynių.

Iš antrojo pagal pajėgumą krepšelio teko dar vienas mažai pažįstamas varžovas - Šveicarijos rinktinė. Paskutinė komandų dvikova vyko prieš lygiai 90 metų Paryžiaus Olimpinėse žaidynėse. 

Su trečiuoju varžovu - Slovėnija - lietuviai žaidė 1994-1995 metais debiutuotami Europos čempionato atrankoje. Tuomet abejas rungtynes mūsiškiai laimėjo rezultatu 2:1.

Ketvirtajame krepšelyje Lietuvai teko kaimynė Estija, su kuria gali tekti žaisti ir vasarą vyksiančiame Baltijos taurės turnyre. Oficialiose dvikovose dvi šalys buvo susitikusios 1995 ir 1999 metais Europos čempionato atrankos grupėje.

Iš silpniausiųjų krepšelio į E grupę pateko San Marinas. Šią komandą lietuviai yra dukart nugalėję 2004 metais Pasaulio čempionato kvalifikaciniame turnyre.

Į finalinį etapą pateks daugiau komandų 

2016 Europos čempionato atrankos aštuoniose grupėse žais po šešias komandas. 9-oje grupėje rungtyniaus 5-ios ekipos, tačiau prie jų ne konkurencijos tvarka prisijungs čempionato šeimininkė Prancūzija, kuri su kitomis ekipomis žais kontrolines rungtynes.

Iš viso atrankos varžybose nuo 2014 m. rugsėjo iki 2015 m. spalio dalyvaus 53-ejos rinktinės. 2016-ųjų Europos čempionato finalinis etapas bus pirmasis, kuriame rungtyniaus 24-os komandos. 

Į finalinį etapą iš atrankos grupių pateks po dvi pirmąsias komandas ir viena geriausia trečioji ekipa.  Likusios aštuonios rinktinės žais papildomas atkrintamąsias rungtynes.

Lietuvos rinktinės trenerio Igoris Pankratjevo komentaras speciailiai LFF.lt  iš Nicos: 

"Negaliu sakyti, kad burtai nuliūdino. Tačiau mano požiūriu, nėra taip svarbu, į kurią grupę patenki. Bet kokiu atveju, viską reikia įrodinėti aikštėje, nė vienos komandos nurašyti negalima.

Bus įdomu susitikti su naujais varžovais - Anglija, Šveicarija, Slovėnija. Su anglais dar nesame žaidę apskritai, su šveicarais tik tarpukaryje, o su slovėnais - taip pat senokai. Šveicariją turėsime galimybę pamatyti Pasaulio čempionate, tačiau po jos rinktinė turės naują trenerį, todėl nemažai kas gali pasikeisti.

Estijos komanda pastaraisiais metais ženkliai patobulėjusi. Laimėti prieš kaimynus mums bus principo reikalas. Rungtyniauti su San Marinu nebus lengva - galima prisiminti, kaip prieš dešimtmetį išvykoje sunkiai laimėjome rezultatu 1:0.

Šios grupės pliusas tas, kad nebus ilgų kelionių, tai padės geriau pasiruošti išvykos rungtynėms. Savo varžovus pradėsime stebėti nuo pirmųjų dienų. Jau kovo pradžioje vienas iš mūsų štabo vyks stebėti rungtynių.

Ceremonija buvo tikrai įdomi ir jaudinanti - surengta tikrai didelė futbolo šventė. Tokioje teko dalyvauti pirmą kartą. Sutikau ir futbolo įžymybių, ir pažįstamų futbolo žmonių."

Anglijos rinktinės trenerio Roy Hodgsono komentaras BBC svetainei:

"Esu labai patenkintas, ypač dėl sirgalių. Pastaraisiais metais jie turėjo sunkių kelionių. Šį kartą jiems bus lengviau ir maloniau vykti paskui rinktinę. Šveicarija man visada sukelia šypseną, nes ten praleidau keturis fantastiškus metus. Vilniuje jau buvau su "Fulham" klubu, todėl man tai nėra nepažįstama vieta. Ją aplankyti yra malonu. Lietuva, kaip ir daugelis šalių tame regione, turi gerą komandą."

Šveicarijos rinktinės trenerio Vladimir Petkovič komentaras:

"Estija ir Lietuva - sovietinės mokyklos komandos su daug jaunų žaidėjų. Tai komandos, prieš kurias žaisti nelengva, nes jos turi netikėtumo faktorių. Privalėsime apie jas susirinkti kuo daugiau informacijos."

2016 m. Europos čempionato atrankos grupės:

A grupė: Olandija, Čekija, Turkija, Latvija, Islandija, Kazachstanas.

B grupė: Bosnija ir Hercegovina, Belgija, Izraelis, Velsas, Kipras, Andora.

C grupė: Ispanija, Ukraina, Slovakija, Makedonija, Baltarusija, Liuksemburgas.

D grupė: Vokietija, Airija, Lenkija, Gruzija, Škotija, Gibraltaras.

E grupė: Anglija, Šveicarija, Slovėnija, Estija, LIETUVA, San Marinas.

F grupė: Graikija, Vengrija, Rumunija, Suomija, Šiaurės Airija, Farerų salos.

G grupė: Rusija, Švedija, Austrija, Juodkalnija, Moldova, Lichtenšteinas.

H grupė: Italija, Kroatija, Norvegija, Bulgarija, Azerbaidžanas, Malta.

I grupė: Portugalija, Danija, Serbija, Armėnija, Albanija.