Šveicarija palaužė lietuvių pasipriešinimą per paskutinį pusvalandį

Lietuvos futbolo rinktinė Šveicarijoje gavo skaudžią pamoką. Europos čempionato atrankos rungtynėse Sankt Galene lietuviai daugiau nei valandą išsaugojo sau palankų rezultatą, tačiau vėliau praleido du greitus įvarčius ir dvikovos pabaigoje neatsilaikė prieš uraganinį varžovų puolimą.

Pirmajame kėlinyje mūsiškius puikiai gelbėjo vartininkas Giedrius Arlauskis, tačiau 66 min. po kampinio jam sužaidus nesėkmingai šveicarai išsiveržė į priekį. 68 min. varžovai pasižymėjo dar kartą, o pabaigoje du įvarčius pridėjo varžovų žvaigždė Xherdanas Shaqiri.

Gelbėjo puikus G. Arlauskio žaidimas

Lietuvos rinktinė dvikovą pradėjo panašios sudėties, kokia rugsėjį rungtyniavo su Slovėnija. Vienintelis pakeitimas - dėl traumos negalinti žaisti Mindaugą Panką startinėje vienuolikėje pakeitė Gediminas Vičius.

Pirmąjį smūgį į vartus atliko mūsiškiai - Karoliui Chvedukui bandymas nepavyko, o Arvydas Novikovas per save mušė netiksliai. Šveicarai grasino dviem nestipriais smūgiais, o 13 min. po išmetimo iš užribio galva virš vartų smūgiavo Tadas Kijanskas.

18 min. po Hario Seferovičiaus smūgio galva Lietuvos rinktinę puikiai išgelbėjo Giedrius Arlauskis. Netrukus šveicarų puolėjas galingai smūgiavo iš toli, bet mūsiškių vartininkas vėl sužaidė užtikrintai. 27 min. po perdavimo iš krašto darbo turėjo šveicarų vartininkas. Po minutės šeimininkai galėjo išsiveržti į priekį, laimei į baudos aikštelės vidurį atmestą kamuolį nepataikė Blerimas Dzemaili.

Kėliniui baigiantis dukart mūsiškių vartams grasino X. Shaqiri, o prieš pat pertrauką šansą turėjo Artūras Žulpa, bet jo smūgis iš 18 metrų buvo netaiklus.

Kėlinio viduryje -  du greiti įvarčiai

Antrojo kėlinio pradžioje žaidimas buvo atviresnis. 49 min. A. Novikovas pabandė perkelti kamuolį per varžovų vartininką iš labai toli, tačiau šie tiek pritrūko tikslumo. Netrukus po H. Seferovičiaus smūgio vartus apgynė G. Arlauskis. Lietuvių kontratakoje smūgis nepavyko D. Matulevičiui.

Nuo 53 min. šveicarai tris kartus labai pavojingai atakavo mūsiškių vartus. Iš pradžių X. Shaqiri pataikė tiesiai į G.Arlauskį, netrukus šalia vartų iš toli smūgiavo H. Seferovičius, o dar po minutės Admiras Mehmedi pabėgo vienas prieš vieną ir pataikė į virpstą. 61 min. A. Novikovas surengė bene pavojingiausią lietuvių išpuolį, tačiau iš kairiojo krašto smūgiuotas kamuolys pralekė šalia vartų. Po keturių minučių šveicarai pakėlė kampinį ir G. Arlauskiui kovoje su J.Drmičiumi nepavyko sugauti kamuolio, šis įkrito į vartus.

68 min. šveicarų gynėjas Fabianas Schäras išvengė nuošalės ir netrukdomas pasiuntė kamuolį į vartus. Lietuvių žaidimas po antrojo praleisto įvarčio pakriko. Netrukus pavojingai šalia vartų smūgiavo J. Drmičius, kitame epizode V. Borovskiui teko atmušti į vartus riedantį kamuolį.Šveicarai įsižaidė ir 80 min. po perdavimo iš krašto X. Shaqiri įmušė galva. Rungtynių pabaigoje „Bayern" žvaigždė dar pelnė gražų įvartį kulnu. Šveicarija nugalėjo rezultatu 4:0 ir turnyro lentelėje susilygino taškais su lietuviais bei slovėnais.

Pirmoje pozicijoje užtikrintai įsitvirtino Anglija, kuri 3:1 nugalėjo Slovėniją, iškovojo ketvirtą pergalę ir jau turi surinkusi 12 taškų - šešiais daugiau už artimiausius persekiotojus. Penktoje pozicioje liko Estijos ekipa, kuri svečiuose nesugebėjo įveikti San Marino (0:0).

Lietuvos rinktinė kitas rungtynes žais antradienį, kai kontrolinėje dvikovoje išbandys jėgas su Ukraina. Europos čempionato atrankos kovas lietuviai pratęs kitų metų kovo 27-ąją Anglijoje.

Rungtynių statistika

Šveicarija - Lietuva 4:0 (0:0)
Sankt Galeno AFG Arena, 17300 žiūrovų
Teisėjas - Svein Oddvar Moen (Norvegija)
Įvarčiai: 66 min. Josip Drmić, 68 min. Fabian Schär, 80 ir 90 min. Xherdan Shaqiri (Šveicarija).
Įspėti: 24 min. Francois Moubandje, 66 min. Josip Drmić (Šveicarija); 35 min. Georgas Freidgeimas (Lietuva).

Lietuva: Giedrius Arlauskis; Vytautas Andriuškevičius, Tadas Kijanskas, Georgas Freidgeimas, Egidijus Vaitkūnas (63 min. Valdemar Borovskij), Arvydas Novikovas (87 min. Donatas Kazlauskas), Artūras Žulpa, Karolis Chvedukas, Gediminas Vičius (82 min. Tautvydas Eliošius), Fedor Černych, Deivydas Matulevičius. Atsarginiai: Vytautas Černiauskas, Emilijus Zubas, Vaidas Slavickas, Mindaugas Kalonas, Ričardas Beniušis, Mantas Kuklys, Gratas Sirgėdas, Simonas Stankevičius.

Šveicarija Yann Sommer, Francois Moubandje (75 min. Gelson Fernandes), Fabian Schar, Johan Djorou, Stephan Lichtsteiner, Blerim Dzemaili, Gokhan Inler, Xherdan Shaqiri, Valon Behrami, Admir Mehmedi (63 min. Josip Drmič), Haris Severovič (83 min. Marco Schonbachler). Atsarginiai: Marvin Hitz, Roman Burki, Steve von Bergen, Michael Lang, Fabian Frei, Valentin Stocker, Pajtim Kasami.