Sužaisti dar keturi kontroliniai susitikimai

Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

2021-ųjų A lygos sezonui besirengianti Marijampolės „Sūduva“ antrąsias kontrolines rungtynes su Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ baigė lygiosiomis 1:1 (0:1).

Rungtynių pradžioje komandos apsikeitė ne itin pavojingais tolimais smūgiais, o pirmasis mačo įvartis krito 23 min., kai po klastingo Aurimo Raginio baudos smūgio kamuolys nusileido tolimajame Ivano Kardumo vartų kampe.

Vėliau kamuolys beveik visą laiką priklausė „Sūduvai“, tačiau žaidybinio pranašumo paversti progomis įvarčiams pelnyti nesisekė.

Pralaužti varžovų gynybą pavyko 80 min., kai po „Sūduvoje“ debiutavusio Nacho Caseso tolimo perdavimo kamuolį kauniečių baudos aikštelėje visiškai laisvas gavo Markas Beneta. Gynėjas vienu lietimu pasiuntė kamuolį vartų link, o ten jį į tinklą įmušė kitas marijampoliečių debiutantas Xabi Auzmendi.

Kitas kontrolines rungtynes „Sūduva“ žais vasario 13 d. su Gargždų „Banga“.

„Sūduvos“ sudėtis: Ivanas Kardumas, Markas Beneta, Povilas Leimonas, Aleksandras Živanovičius (Justas Paškauskas), Vaidas Slavickas (Modestas Vainikaitis), Nicolas Gorobsovas, Giedrius Matulevičius (Nacho Casesas), Matas Miškinis (Ernestas Burdzilauskas), Saulius Vikertas (Xabi Auzmendi), Romainas Habranas, Catalinas Tira.

Dvikovą kauniečiai pradėjo tokia startine sudėtimi: I. Plūkas, M. Fridrikas, G. Zagurskas, M. Dedura, R. Rasimavičius, V. Armanavičius, Th. Gavi, N. Petkevičius, U. Lekečinskas, K. Upstas ir A. Raginis.

***

„Panevėžys“ išvykoje žaidė kontrolines rungtynes su „Kauno Žalgiriu“. Šį susitikimą rezultatu 5:0 (4:0) laimėjo panevėžiečiai.

Ruošdamiesi naujajam sezonui iki rungtynių Kaune panevėžiečiai laimėjo abu žaistus susitikimus. Reprezentacinė miesto komanda Marijampolės „Hikvision“ arenos manieže 3:1 nugalėjo Kauno „Hegelmann Litauen“ ir 3:0 – „Jonavą“.

„Kauno Žalgirio“ futbolo klubui mačas su „Panevėžiu“ buvo jau penktosios draugiškos rungtynės ruošiantis naujam sezonui. Trenerio Roko Garasto auklėtiniai pasirengimo cikle iškovojo vieną pergalę ir tris kartus sužaidė taikiai. „Kauno Žalgiris“ 10:2 sutriuškino Gargždų „Bangą“, o kitus susitikimus baigė lygiosiomis.

Kauniečiai vienodais rezultatais 2:2 sužaidė su Kėdainių „Nevėžiu“ ir Vilniaus „Riteriais“ bei 0:0 su Telšių „Džiugu“.

Rungtynes Kaune šeimininkai pradėjo labai aktyviai. 2-ąją susitikimo minutę kauniečiai pavojingai smūgiavo, bet kamuolys praskriejo šalia „Panevėžio“ vartų, o 10-ąją rungtynių minutę „Kauno Žalgirio“ žaidėjo smūgiuotas kamuolys sudrebino svečių ekipos vartų konstrukciją.

13-ąją mačo minutę panevėžiečiai išsiveržė į priekį. „Panevėžio“ komandai įvartį smūgiu į artimą varžovų vartų kampą pelnė Ignas Kružikas.

Įpusėjus pirmajam kėliniui, svečiai jau pirmavo rezultatu 2:0. Puikiai atakos smaigalyje sužaidęs Sebastianas Vasquezas 29-ąją minutę nuginklavo „Kauno Žalgirio“ vartininką.

Pakiliai rungtyniavęs S. Vasquezas iki pertraukos pasižymėjo dar du sykius. Po tikslaus Tautvydo Eliošiaus perdavimo „Panevėžio“ puolėjas iššoko vienas prieš vieną su šeimininkų vartininku ir jį nuginklavo, o vėliau po Pijaus Širvio perdavimo dar sykį pasiuntė kamuolį į kauniečių vartus.

Nors kamuolį pirmajame susitikimo kėlinyje ilgiau kontroliavo „Kauno Žalgirio“ futbolininkai, panevėžiečiai puikiai realizavo progas. Poilsio komandos išėjo „Panevėžio“ komandai pirmaujant rezultatu 4:0.

Nepaisant solidžios persvaros, panevėžiečiai po pertraukos nemažino apsukų ir vėl kūrė progas. 67-ąją mačo minutę Ernestas Veliulis, vienas prieš vieną iššokęs su šeimininku vartininku, pelnė dar vieną įvartį – 5:0. Tokiu rezultatu ir baigėsi rungtynės.

Susitikimą su „Kauno Žalgiriu“ panevėžiečiai pradėjo tokios sudėties: Rafaelis Broetto, Pijus Širvys, Hugo Figueredo, Justinas Januševskis, Chrysovalantis Kozoronis, Tautvydas Eliošius, Žygimantas Baguška, Eligijus Jankauskas, Sebastianas Vasquezas, Ignas Kružikas ir peržiūroje esantis žaidėjas.

Nuo antrojo kėlinio pradžios aikštėje rungtyniavo Rafaelis Broetto, Hugo Figueredo, Matheusas Bissi, Rafaelis Floro, Tautvydas Eliošius, Ernestas Veliulis, Domantas Antanavičius, Elivelto, Jorge Eliasas ir du peržiūroje esantys žaidėjai. Vėliau aikštėje pasirodė dar keletas žaidėjų.

„Kauno Žalgirio“ sudėtis: D. Mikelionis, Choco, M. Dapkus, P. Nainys, R. Sadauskas, D. Šešplaukis, K. Šilkaitis, D. Putrius, L. Pilibaitis, Renato ir Ph. Otele.

Po keitimo į aikštę žengė: A. Mickevičius, M. Thuique'as ir D. Vinckus.

Kitas kontrolines rungtynes „Panevėžys“ vasario 10 dieną Marijampolėje žais su Kėdainių „Nevėžiu“.

***

Šeštadienį Kaune Gargždų „Banga“ žaidė draugiškas rungtynes su taip pat A lygai besiruošiančiu Kėdainių „Nevėžiu“. Gargždiškiai varžovus įveikė 3:0 (1:0).

Aktyviai dvikovą pradėjusi „Banga“ jau pirmąją minutę neišnaudojo puikios progos, tačiau dar po minutės Kėdainių klubo vartininkui teko traukti kamuolį iš vartų po R. Vėževičiaus smūgio.

Kiek vėliau R. Vėževičius išbėgo vienas prieš varžovų vartų sargą, tačiau pasiųsti kamuolio į vartus nepavyko. 17 minutę pavojingą E.Bračkaus smūgį galva atrėmė „Nevėžio“ vartininkas.

59 minutę po peržiūroje esančio žaidėjo perdavimo I. Venckus padvigubino „Bangos“ persvarą, o 87 minutę A. Šveistrys įtvirtino pergalę – 3:0.

„Bangos“ sudėtis: I. Driomovas (65 min. M. Bertašius), V. Antužis (52 min. J. Pavlykas), D. Padaigis, E. Bračkus, E. Stočkūnas (65 min. E. Jurjonas), S. Rakauskas (65 min. A. Šveistrys), K. Urbaitis (65 min. D. Zubauskas), B. Anisas (65 min. M. Petrikas), Sh. Yoshikawa, R. Vėževičius (52 min. I. Venckus), žaidėjas peržiūroje.

Šios dienos rungtynėse dalyvauti negalėjo D. Norvilas.

***

Kontrolinėse rungtynėse „Riteriai“ 3:1 nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“ bei iškovojo trečiąją pergalę per keturis bandymus. Du įvarčius nugalėtojams pelnė į komandą sugrįžęs Artūras Dolžnikovas, vieną – Gytis Paulauskas.

Šioje dvikovoje „Riterių“ treneriai pasirinko starto sudėtį, kokia dar nežaidė nė vieneriose ikisezoninėse rungtynėse. Šįsyk nuo pirmųjų minučių į aikštę žengė A. Dolžnikovas, peržiūroje dalyvaujantis Olaide Badmusas bei pastaruosius kelis susitikimus ant suolo rungtynes pradėję Matas Ramanauskas ir Valdemaras Borovskis.

Dvikova prasidėjo apylygiai. Į M. Ramanausko pavojingesnį smūgį „Žalgiris“ atsakė gražia kontrataka, į Luko Kochanausko sudrebintą vartų skersinį, žalgiriečiai atsakė pusproge po kampinio. Tas L. Kochanausko smūgis, apskritai, buvo pavojingiausias pirmojo kėlinio pirmoje pusėje. Aikštės viduryje suklydus žalgiriečiams, M. Ramanauskas numetė kamuolį L. Kochanauskui, o šis iš šešiolikos metrų tik per plauką nepasiuntė kamuolio į tinklą.

Įpusėjus kėliniui, „Riteriai“ perėmė iniciatyvą. Jiems priklausė ir žaidybinė, ir teritorinė persvara, o įvarčio laukti ilgai nereikėjo. Viskas prasidėjo nuo žalgiriečių pražangos jų pačių aikštės pusėje. Mindaugas Grigaravičius kėlė kamuolį į baudos aikštelę, „Žalgirio“ vidurio gynėjai jį numušė Dovydui Virkšui, šis idealiu perdavimu „pavaišino“ A. Dolžnikovą, o pastarasis iš kelių metrų galva savosios progos nepraleido.

Praėjus vos keturioms minutėms, tas pats A. Dolžnikovas pasižymėjo darsyk. O. Badmusas numetė kamuolį „Žalgirio“ vidurio gynėjams už nugarų, ten vienas visiškai laisvas „Riterių“ naujokas šaltakraujiškai padvigubino skirtumą.

Po antrojo praleisto įvarčio žalgiriečiai perėmė iniciatyvą, tačiau nei įvarčiais, nei ypatingomis progomis ta iniciatyva niekaip nebuvo konvertuota. Vieninteliu šansu dar iki pertraukos sušvelninti atsilikimą žalgiriečiai galėjo po standartinės situacijos.

Iškart po pertraukos „Žalgiris“ bandė išsaugoti žaidybinę persvarą, kėlinį pradėjo gana aktyviai, tačiau netrukus „Riteriai“ vėl išlygino žaidimą. Sužaidus beveik dešimt minučių, L. Kochanauskas po tik ką aikštėje pasirodžiusio Deivido Malžinsko reido ir perdavimo pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau toje situacijoje buvo užfiksuota nuošalė.

Tuoj pat puikų šansą turėjo D. Virkšas. Deja, po jo stipraus smūgio kamuolys pataikė ne į vartus, o į L. Kochanauską. Prasidėjęs atviras žaidimas palankus buvo ir „Žalgiriui“. Būtent tuomet jie sukūrė geriausią progą per pirmąją žaidimo valandą, tačiau „Riterių“ vartus išgelbėjo Lukas Paukštė.

66 minutę buvo pakeisti beveik visi „Riterių“ žaidėjai. „Žalgiris“ irgi po truputį pradėjo jauninti sudėtį, tad žaidimas tapo nebe toks agresyvus. Likus dešimčiai minučių iki antrojo kėlinio pabaigos, vienas prieš varžovų vartininką atsidūręs G. Paulauskas „Riterių“ persvarą padidino iki 3:0.

Žalgiriečiai dar vieną įvartį įmušė prieš pat kėlinio pabaigą. Po kampinio pasižymėjo Karolis Uzėla.

Pagal susitarimą komandos žaidė tris kėlinius po 45 minutes. Tas trečiasis kėlinys buvo mažiau aktyvus nei pirmieji du. „Žalgiris“ turėjo teritorinę persvarą, tačiau sukūrė tik vieną (labai) pavojingą progą. Matas Vareika permetė kamuolį per iš vartų išbėgusį Geraldą Širvinską, tačiau kamuolys nuriedėjo šalia vartų.

Dar iš įsimintinų dalykų galima pažymėti D. Malžinsko raudoną kortelę likus žaisti penkioms minutėms iki susitikimo pabaigos. Jį pakeitė Dominykas Barauskas.

Kitą šeštadienį „Riteriai“ ir „Žalgiris“ susitiks dar kartą.

„Riterių“ sudėtis: L. Paukštė (66 min. G. Širvinskas), V. Borovskis (46 min. D. Malžinskas), O. Badmusas (66 min. A. Kalermo), D. Barauskas (66 min. V. Jeriomenka), A. Levšinas (66 min. P. Kalimavičius), T. Dombrauskis (66 min. K. Souza), M. Ramanauskas (66 min. A. Feudjio), D. Virkšas (66 min. R. Filipavičius), A. Dolžnikovas (66 min. J. Lubas; 109 min. K. Beršta), M. Grigaravičius (66 min. T. Ušagelovas), L. Kochanauskas (66 min. G. Paulauskas).

„Žalgirio“ sudėtis: Edvinas Gertmonas (91 min. Kristupas Menčiūnas (122 min. Gaudentas Ralys)), Marko Karamarko (61 min. Gabrielis Nikonovas (114 min. Danielius Zybartas)), Nemanja Ljubisavljevičius (84 min. Nojus Stankevičius), Ivanas Tatomirovičius (90 min. Augustas Kapleris), Saulius Mikoliūnas (91 min. Klaidas Bička), Karolis Uzėla (91 min. Adomas Ankudinovas), Ovidijus Verbickas (61 min. Mantas Kuklys), Hugo Videmontas (84 min. Gustas Jarusevičius), Francis Kyeremeh (61 min. Matas Vareika), Tomislavas Kišas (73 min. Motiejus Burba), Josipas Tadičius (66 min. Vilius Piliukaitis).