„Sūduvos“ ir „Atlanto“ akistatoje triumfavo gynyba

Marijampoliečiai trečiąjį kartą šiame sezone sužaidė taikiai su taip pat dėl prizinių vietų kovojančia uostamiesčio ekipa. „SMScredit.lt A lygos“ XXXII-ojo turo dvikovoje „Sūduva“ ir „Atlantas“ įvarčių nepelnė – 0:0. Likus keturiems turams iki čempionato pabaigos abejas komandas nuo trečioje vietoje esančių „Trakų“ futbolininkų skiria vos trys taškai.

Ekipos rungtynes prasidėjo atsargiai, futbolininkai didelį dėmesį skyrė savo vartų saugumui. 11-ąją minutę gana pavojingą smūgį iš toli atliko svečių žaidėjas Rolandas Baravykas, gynėjo smūgiuotą kamuolį į kampinį nukreipė patikimai sužaidęs „Sūduvos“ vartų sargas Džiugas Bartkus. Klaipėdiečiai dar porą sykių atliko tolimus smūgius, tačiau kamuolys arba atsidurdavo vartininko rankose, arba nepavojingai skriedavo už galinės linijos.

31-ąją minutę po Armino Vaskelos pakelto kampinio šeimininkų žaidėjas smūgiavo į vartus, tačiau gerą poziciją užsiėmęs Edvinas Gertmonas sugebėjo pavojingą smūgį atremti. Kėliniui artėjant į pabaigą vartininkas dar du kartus sužaidė patikimai susitvarkęs su smūgiais kuriuos atliko Milošas Kovačevičius bei Karolis Chvedukas.

Prieš pat pertrauką ilgo perdavimo metu suklydo marijampoliečių gynėjas, tuo pasinaudojęs Lukas Baranauskas įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau puolėjo iš sudėtingos padėties smūgiuotą kamuolį sugavo D.Bartkus.

Antrojo kėlinio pradžioje „Atlantas“ labai pavojingai pagrasino šeimininkų vartams. 47-ąją minutę baudos smūgio metu L.Baranauskas laiku kyštelėjo galvą, tačiau kamuolys skriejo visai šalia vartų virpsto.

Po šio epizodo ilgą laiką komandoms nepavyko sukurti aštrių epizodų prie varžovų vartų. Vienu metu aktyviau rungtyniavo svečiai, bet rungtynėms artėjant į pabaigą išryškėjo „Sūduvos“ futbolininkų pranašumas.

80-ąją minutę gerą progą išvesti savo komandą į priekį turėjo Tomas Radzinevičius, tačiau puolėjo smūgiuotą kamuolį už galinės linijos nukreipė vėl komandą išgelbėjęs E.Gertmonas. Netrukus vartininkas susitvarkė ir su iššūkiu, kurį jam išsiuntė K.Chvedukas.

Paskutinėmis minutėmis futbolininkai žaidė atvirą futbolą ir mėgino varžovus užklupti greitose kontratakose. Vienos jų metu 90-ąją minutę atrodė, kad kris pergalingas rungtynių įvartis, visgi šeimininkų ekipos sirgaliai privalėjo griebtis už galvų nesupratę kokios puikios progos neišnaudojo jų mylimos komandos žaidėjas.

T.Radzinevičius baudos aikštelėje suklaidino varžovą ir atliko perdavimą K.Chvedukui, Lietuvos rinktinės saugas turbūt nepatikėjo, jog atsidūrė prieš tuščius vartus ir iš idealios padėties smūgiavo virš vartų.