7 turas / Bal 16 , Kaunas
8 turas / Bal 19 , Panevėžys
8 turas / Bal 19 , Marijampolė
8 turas / Bal 19 , Vilnius
8 turas / Bal 20 , Gargždai
8 turas / Bal 20 , Raudondvaris
Tiesiogiai 9 turas / Bal 25 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 9 turas / Bal 26 14:00 , Klaipėda
Tiesiogiai 9 turas / Bal 26 20:00 , Alytus
Tiesiogiai 9 turas / Bal 27 16:30 , Kaunas
Tiesiogiai 9 turas / Bal 27 18:25 , Marijampolė
Tiesiogiai 10 turas / Geg 02 19:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 10 turas / Geg 03 17:00 , Gargždai
Tiesiogiai 10 turas / Geg 03 18:00 , Telšiai

„Sūduva“ žygiuos išvien su D. Lastausku, išlaikytas duetas

„Sūduva“ žygiuos išvien su D. Lastausku, išlaikytas duetas
Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkus 2024 metais taip pat treniruos marijampolietis Dovydas Lastauskas.

29 metų treneris yra buvęs „Sūduvos“ vartininkas, 2023 m. debiutavęs prie gimtosios komandos vairo, o metų pabaigoje ir išsilaikęs UEFA PRO trenerio licenciją.

D. Lastausko treniruojama komanda 2023 m. „Optibet A lygos“ sezone per 36 rungtynes surinko 35 taškus ir užėmė 7 vietą.

„Sezonas buvo ilgas, tačiau dabar, kai pagalvoji, jis praėjo labai greitai. Jau vis pagalvoju, kad norisi vėl pradėti pasirengimą sezonui, jausti tą jaudulį prieš kiekvieną treniruotę ar rungtynes, – kalbėjo naują sutartį pasirašęs treneris. – Metai buvo labai sunkūs, nes reikėjo be patirties treniruoti „Optibet A lygos“ komandą, kurią be galo myliu. Tai buvo dvigubas stresas ir motyvacija, o dar mokslai, maža dukrytė… Metai buvo labai spalvingi.“

D. Lastauskas liko itin patenkintas tuo, kad pavyko sukurti gerą atmosferą komandos viduje.

„Lygoje turėjome daugiausiai žaidžiančių jaunų lietuvių, buvo nemažai debiutantų, kurie gavo nemenką vaidmenį komandoje. Visa tai įvertinus, galima sakyti, kad vaikinai padarė nuostabų darbą. Manau, mums šiemet daug kas pavyko, nes visada buvome tikra komanda. Tai puikiai jautėsi tiek rūbinėje, tiek treniruotėse, tiek rungtynėse. Gaila tik to, kad labai nesėkmingai užbaigėme sezoną ir nepavyko pasiekti 6 vietos, – dėstė „Sūduvos“ treneris. – Asmeninis tikslas kitiems metams – kilti aukštyn. Gal bus ir kažkiek lengviau, nes turėsiu minimalią patirtį, bet aišku ir tai, kad kolegos jau žinos, ko galima tikėtis iš mūsų komandos. Manau, būsime konkurencingesni ir sugebėsime padovanoti mūsų nuostabiems aistruoliams daugiau pergalių, kurių jie tikrai yra verti.“

***

2023-iųjų vasarą prie Marijampolės „Sūduvos“ prisijungęs ukrainietis Artiomas Fiodorovas vilkės komandos aprangą ir 2024-aisiais. Klubas ir futbolininkas pasirašė naują sutartį.

25 metų krašto saugas šiemet „Optibet A lygoje“ sužaidė 17 rungtynių, per kurias pelnė 2 įvarčius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir taip pat dukart buvo įspėtas.

„Įspūdžiai iš pirmojo pusmečio Marijampolėje ir „Sūduvoje“ yra tik teigiami. Man patinka šis nedidelis, bet gražus ir jaukus, miestas. O komandoje man itin patiko, kaip ji mane priėmė. Turime puikų kolektyvą, gerus vaikinus, gerą trenerių štabą. Džiaugiuosi, kad lieku čia dar bent metams“, – sakė futbolininkas.

Paklaustas apie kitą sezoną, ukrainietis sakė tikįs, kad komanda gali užimti aukštesnę vietą.

„Kol kas nežinau, kokie bus komandai keliami tikslai, tačiau tikrai žinau, kad darysime viską, kas nuo mūsų priklauso, kad rezultatai būtų geresni“, – sakė A. Fiodorovas.

***

Marijampolės „Sūduva“ pasirašė naują sutartį su vartininku Viliumi Stebriu, kurio laukia jau 7-as sezonas Sūduvos krašto sostinėje.

23 metų garliaviškis į Marijampolę atvyko dar 2018 metais, tačiau ilgai gynė dublerių komandos vartus.

2023 m. vartininkas aikštėje pasirodė per 13 „Optibet A lygos“ rungtynių ir 3 kartus – LFF taurės turnyre.

„Po ilgų metų klube pastarasis sezonas man buvo vienas įspūdingiausių. Lentelėje nebuvome aukštoje pozicijoje, tačiau komanda buvo naujai sulipdyta, buvo daug jaunų žaidėjų, aukščiausios lygos debiutantų. Žvelgdamas iš kitos perspektyvos, galvoju, kad pasiekėme neblogą rezultatą, – sakė V. Stebrys. – Man pačiam sezonas buvo nestabilus. Pradžia – sudėtinga: kitas žaidimo greitis, dinamika… Prisitaikęs jaučiau didelį malonumą žaisti, kai tik gaudavau progą. Taip pat džiaugiuosi sveika mūsų konkurencija su Giedriumi Zenkevičiumi. Tokiomis aplinkybėmis vienas kitą stumi į priekį, išspaudi iš savęs treniruotėse ir rungtynėse viską, kad tik tave pasirinktų kitoms rungtynėms.“

Naują sutartį su klubu sudaręs vartininkas tikisi, kad kitą sezoną tiek komanda, tiek jis pats „Sūduvos“ aistruolius galės džiuginti geresniais rezultatais nei šiemet.

„Tikslas yra būti aukščiau turnyro lentelėje, dažniau džiuginti žmones, kurie ateina į stadioną ir palaiko „Sūduvą“, – apie komandą sakė V. Stebrys. – Asmeninis tikslas yra žaisti stabiliai visas gautas minutes, palikti visas jėgas treniruotėse ir rungtynėse bei būti geresne savo versija nei 2023 metais.“

„Sūduva“ pasirengimą naujam sezonui pradės sausio viduryje, o komandos aistruoliai jau dabar gali įsigyti 2024 metų klubo narystes ir abonementus.