22 turas / Rug 31 , Kaunas
22 turas / Rug 01 , Panevėžys
23 turas / Rug 13 , Klaipėda
23 turas / Rug 13 , Vilnius
23 turas / Rug 14 , Palanga
23 turas / Rug 14 , Kaunas
24 turas / Rug 21 13:00 , Vilnius
24 turas / Rug 21 15:00 , Kaunas
19 turas / Rug 24 18:00 , Panevėžys
25 turas / Rug 25 17:00 , Palanga
25 turas / Rug 25 19:00 , Vilnius
25 turas / Rug 28 18:00 , Panevėžys
20 turas / Spa 02 18:30 , Marijampolė
26 turas / Spa 05 13:00 , Kaunas

„Sūduva“ visus klausimus išsprendė antrajame kėlinyje (komentarai)

„Sūduva“ visus klausimus išsprendė antrajame kėlinyje (komentarai)
foto: Karolis Skinkys

Po blankaus pirmojo kėlinio antrajame Marijampolės „Sūduva“ neleido suabejoti savo pranašumu ir ir užtikrintai nugalėjo Alytaus „Sūduvą“ „SMScredit.lt A lygos“ XXII ture. Po nesunkios pergalės rezultatu 4:0 (0:0) Suvalkijos klubas turnyro lentelėje pakilo į ketvirtąją vietą, aplenkdamas Pakruojo „Kruoją“.

Jau 2-ąją dvikovos minutę „Sūduva“ susikūrė puikią progą įvarčiui, kai puikiu perdavimu vienas prieš vartininką buvo išvestas Karolis Chvedukas, tačiau marijampolietis per toli atleido kamuolį ir vartus palikęs Vitalijus Artjomenko sugebėjo smūgį atremti. Dar po šešių minučių saugui rungtynės baigėsi. Po ilgos pertraukos grįžęs į aikštę futbolininkas patyrė dar vieną traumą, dvikovos tęsti nebegalėjo, todėl aikštės šeimininkų treneriui teko atlikti priverstinį keitimą.

Užgulusi varžovų vartus „Sūduva“ vieną po kito kėlė kampinius, tačiau vartams grėsmės nekėlė . N.Valskio ir T.Radzinevičiaus tolimi smūgiai sėkmės taip pat neatnešė. Lygiai tokie pat nesėkmingi buvo „Sūduvos“ bandymai kontratakuoti. Titas Vitukynas tik 27-ąją minutę atliko pirmąjį alytiškių smūgį į vartų pusę. Iki kėlinio pabaigos likus 10 minučių, alytiškiai surengė dvi gražias atakas, tačiau jas pabandęs užbaigti Darius Cibulskas smūgiavo labai netaikliai.

Nesugebėjusiai išnaudoti persvaros „Sūduvai“ 42-ąją minutę į pagalbą atėjo svečiai, padovanoję Marijampolės komandai kuriozinį įvartį. Vaidotas Rutkauskas nesusikalbėjo Vitalijumi Artjomenko. Gynėjas kurį laiką nesuprato, kad vartininkas negali imti kamuolio į rankas ir, stipriu smūgiu bandydamas išmušti jį po neramumų vartininko aikštelėje, pataikė į Tomą Radzinevičių. Nuo šio atšokęs kamuolys įriedėjo į tuščius vartus.

Antras kėlinys prasidėjo pagal pirmojo scenarijų, tik pačia pirmą progą „Sūduva“ išnaudojo. Valentinas Baranovskis perdavimu iš aikštės gilumos laisvą prieš vartus išvedė T.Radzinevičių, kuris šaltakraujiškai iš 16 metrų pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po antrojo įvarčio vartų apgultis nesibaigė. T.Radzinevičius privalėjo į savo ir į komandos sąskaitą įrašyti trečiąjį įvartį, tačiau po kampinio dukart smūgiavo tiesiai į vartininką iš kelių metrų atstumo.

Tai, ko nesugebėjo padaryti „Sūduvos“ puolimo žvaigždė, 55-ąją minutę puikiai atliko Maximiliano Ugge. Legionierius po Petaro Basičiaus pakelto kampinio puikiu smūgiu galva nubaudė vartus palikusį V.Artjomenko.

66-ąją minutę į „Dainavos“ vartus krito ketvirtasis įvartis. Povilas Kiselevskis žaibiškai įžaidė baudos smūgį aikštės viduryje, išbėgo vienas prieš alytiškių vartininką po puikiai sužaisto derinuko su komandos draugu ir savo progos nepraleido.

Susikrovę solidžią persvarą, Marijampolės futbolininkai atsitraukė, leisdami „Dainavai“ kur kas laisviau rengti atakas prie savo vartų, tačiau svečiams sukurti pavojingų momentų ir patikrinti Pavelo Davidovo meistriškumą nepavyko.

Po dar vienos svečių gynėjų klaidos 85-ąją minutę Audrius Brokas atliko puikų perdavimą iš kairiojo krašto visiškai laisvam Armandui Breivei, bet po keitimo aikštėje pasirodęs futbolininkas nepataikė į kamuolį, neišnaudodamas idealios progos įvarčiui įmušti.

Treneris Darius Gvildys („Sūduva“): „Ryškiai matėsi, kad pametę žaidimo ritmą. Tikėjausi, kad lengvesnis ir staigesnis judėjimas atsiras antrajame kėlinyje. Trūksta atakoje užbaigimo, nes turėjome daug momentų, kur tiesiog galėjome paprastu perdavimu išvesti žmones vienas prieš vieną ir rezultatas būtų dar kitoks. Po trečiojo įvarčio vaikinai atsipalaidavo, atsirado laisvumas. Artimiausios trys rungtynės parodys, ar kovosime dėl medalių. T.Radzinevičius yra patyręs žaidėjas. Tikėjomės, kad užtruks nedaug laiko įsilieti į žaidimą. Su N.Valskiu smaigalyje bus įdomus tandemas.“

Tomas Radzinevičius („Sūduva“): „Buvo tikslas laimėti, ką mes ir įvykdėme. Rūbinėje šnekėjome, jog turime įmušti greitą įvartį, kad nepasikartotų, kaip treneris sakė, ankstesnių rungtynių scenarijus, kai pirmąjį kėlinį pralaimėjo ir turėjo keisti taktiką. Gerai, kad tada pasisekė laimėti. Šiandien pasisekė įmušti tą juokingą pirmą įvartį, kai vartininkas su gynėju laukė, kuris išmuš kamuolį. Antrame kėlinyje jau viską laikėme savo rankose, įmušėme antrą, trečią, ketvirtą įvarčius.“

Treneris Darius Urbelionis („Dainava“): „Galiu paprasčiausiai reziumuoti, kad šiandien mes nužudėme patys save. Kažkoks netikėtas įvartis į savus vartus, nesusikalbėjimas tarp vartininko ir gynėjo. Tokioje vietoje sprendimą reikia priimti greičiau, negalima laukti. Antras įvartis antrojo kėlinio pradžioje - įvartis žudikas. Mūsų komandai buvo per sunku atsitiesti po tokių nelaimingų atsitikimų. Toks yra sportas, kažkam sekasi, kažkam - ne. Šiandien mes patys sėkmę „Sūduvai“ į rankas atidavėme. Pirmame kėlinyje viskas normaliai klostėsi, tik nesugebėjome išeiti į greitą puolimą. „Sūduva“ šiandien irgi nedemonstravo kažkokio ypatingo žaidimo. Nemanau, kad čia buvo tos rungtynės, kai negalėjome siekti teigiamo rezultato. Jis galėjo būti.“

Linas Savastas („Dainava“): „Pirmas kėlinys lyg ir neblogas buvo, laikėmės savo žaidimo plano, gynėmės, kovojome. Gavome tokį kuriozinį įvartį kėlinio gale. Toks įvartis truputį palaužė, po pertraukos išėjome dar neatsigavę po šoko. Gavome dar viena greitą įvartį - ir viskas. Komandos rankos nusviro. Po antro įvarčio viskas buvo prarasta. Pirmasis palaužė psichologiškai, kažkoks vaikiškas įvartis. Tokių gauti negalima. Trūksta komandai susižaidimo, bet po truputį įsivažiuosime. Labai pasyviai išėjome į atakas.“