7 turas / Bir 28 , Panevėžys
8 turas / Lie 03 , Vilnius
8 turas / Lie 03 , Panevėžys
8 turas / Lie 04 , Marijampolė
9 turas / Lie 11 , Kaunas
9 turas / Lie 11 , Panevėžys
9 turas / Lie 12 17:00 , Vilnius
10 turas / Lie 18 13:00 , Kaunas
10 turas / Lie 19 17:00 , Panevėžys
10 turas / Lie 19 19:00 , Gargždai
11 turas / Lie 23 18:00 , Kaunas
11 turas / Lie 23 19:00 , Marijampolė
11 turas / Lie 23 20:00 , Vilnius
12 turas / Lie 28 18:00 , Kaunas

"Sūduva" vėl nepagailėjo "Dainavos" (komentarai)

"Sūduva" vėl nepagailėjo "Dainavos" (komentarai)
foto: fksuduva.lt

Marijampolės "Sūduvos" futbolininkai "SMScredit.lt A lygoje" išvykoje 5:0 sumušė Alytaus "Dainavą". "Sūduva" šį sezoną alytiškius triuškino negailestingai - keturios pergalės bendru rezultatu 16:1. Rezultatyviausias čempionato žaidėjas Nerijus Valskis į savo asmeninę sąskaitą įrašė 23-iąjį ir 24-ąjį įvartį.

Rungtynes aktyviau pradėjo "Sūduva", bet pirmą ketvirtį valandos nieko pavojingesnio prie "Dainavos" vartų sukurta nebuvo. Tik 15-ąįą min. virš dzūkų pozicijų ėmė tvenktis debesys. 

Pradžioje dešiniuoju kraštu į baudos aikštelę įsiveržė Karolis Chvedukas, bet jo perdavimas į pavojingą zoną prieš vartus adreso nerado. Dar po kelių minučių prieš baudos aikštelę buvo pargriautas Audrius Brokas, tačiau atlikdamas baudos smūgį jis pataikė į gyvatvorę.

Atlaikiusi spaudimą Alytaus komanda sukūrė pavojingą situaciją - 23-iąją min. Darius Cibulskas iš 17 metrų šovė pro pat viršutinį vartų kampą. Dar po penkių minučių smūgiuoti iš toli pabandė ir Titas Vitukynas.

Po to "Sūduva" ne tik susigrąžino iniciatyvą, bet ir užpylė vartus N.Valskio įvarčiais. 32-ąją min. rezultatyviausias "SMScredit.lt A lygos" snaiperis baudos aikštelės viduryje gavo K.Chveduko perdavimą iš krašto, susistabdė kamuolį ir negailestingai smeigė į apatinį vartų kampą.

35-ąją min. progą turėjo, bet į vartus nepataikė Povilas Kiselevskis, kiek vėliau "Dainavos" vartininko Vitalijaus Artjomenko budrumą smūgiu iš toli patikrino Marius Šoblinskas. O paskui vėl įmušė N.Valskis. Šįkart - savo stiliumi, ties baudos aikštelės linija suklaidinęs varžovų gynėją Vaidotą Rutkauską, atsidūręs vienas prieš vartus ir technišku smūgiu pasiuntęs kamuolį į apatinį kampą. Pirmasis kėlinys baigėsi 2:0.

Antrojo kėlinio pradžioje atrodė, kad "Sūduvos" apetitas mušti įvarčius atslūgo. Alytiškiai dažniau ėmė lankytis prie varžovų vartų. 54-ąją min. kamuolį geroje pozcijoje gavo Lukas Sendžikas, bet pataikyti į jį "Dainavos" saugui nepavyko. Vėliau dzūkai dar porą kartų netiksliai mušė iš toli.

Tai, kad "Dainavai" išsigelbėti, matyt, nepavyks, paaiškėjo 61-ąją min., kai Valentinas Baranovskis lengvai susidorojo su V.Rutkausku, liko visiškai laisvas prie artimojo virpsto ir tuo pasinaudojo. Suklaidinęs V.Artjomenko "Sūduvos" futbolininkas įmušė į tuščius vartus.

Vėliau "Dainavos" gynyba visiškai subyrėjo. 63-iąją min. V.Baranovskis gavo progą iš kelių metrų mušti į vartus galva laisvas, bet pasiuntė kamuolį virš skersinio. Dar po trijų minučių Petaras Bašičius baudos smūgiu pakėlė kamuolį virš vartininko aikštelės, M.Šoblinskas smūgiavo griūdamas ir pataikė į skersinį, tačiau spėjo atsikelti ir galva nukreipti kamuolį į tuščius vartus.

69-ąją min. po kampinio Darius Isoda galva iš arti pasiuntė kamuolį į vartininką. Dar po kelių minučių V.Artjomenko gelbėjo "Dainavą", kai labai pavojingai iššovė N.Valskis, vėliau vienas prieš vartus atsidūrė, bet į juos nepataikė Dovydas Tumosa.

Vis dėlto penktasis įvartis buvo įmuštas. 88-ąją min. N.Valskis į savo aktyvą įsirašė dar ir rezultatyvų perdavimą. Jo iš krašto į baudos aikštelę pasiųstą kamuolį iš arti į tinklą nukreipė Mohamadas Kdouh. 

Treneris Darius Urbelionis ("Dainava"): "Tai ko gero pats skaudžiausias pralaimėjimas ir net nesinori kažką komentuoti, net neigiamai aš jo negaliu įvertinti. Komanda gal ir palūžo po tokių įvarčių, kuriuos padovanojome "Sūduvai" po vaikiškų klaidų. Reikia ir žaidėjams savianalizę atlikti, ir man mintys ateina apie ateitį po tokių rungtynių. Reikia daryti kategoriškas išvadas ir žiūrėti į priekį, nes laukia dar eilė rungtynių, kurias privalome sužaisti geriau ir garbingiau. Tokių pralaimėjimų, ypač čia, namie, būklė yra ne kokia. Norint startinėje sudėtyje pokyčių, reikia turėti daugiau žaidėjų. Apskritai sudėtyje jų turime ribotą kiekį ir turime jais laviruoti, kad vieni per daug nenuvargtų, kiti per daug neužsisėdėtų. Mūsų dabar laukia toks ciklas, kai per dešimt dienų sužaisime keturias rungtynes. Nori - nenori, bet tų keitimų sudėtyje bus tikrai: ir priverstinių dėl žaidimo, ir galvojant apie būsimas rungtynes."

Treneris Darius Gvildys ("Sūduva"): "Po rungtynių prieš "Šiaulius" ir "Taurą" turėjome pokalbį būtent su gynėjais. Šiandien jie, palyginus, tikrai neblogai tvarkėsi. Saugų linijai irgi buvo pastabų. Apart antro kėlinio 15 minučių, rungtynės buvo geros - ir judėjimas, ir žaidimas, ir greitis. Todėl ir rezultatu, ir žaidimo kokybe esu patenkintas. Buvo akcentuojamas artimas žaidimas, nes, manau, šiai dienai "Sūduvoje" yra pajėgesni žaidėjai. Dėl greito žaidimo varžovas ėmė nebespėti, klysti. Pirmo kėlinio antroje pusėje ir įvarčiai krito, o antrą kėlinį varžovas pavargo, dar labiau atsivėrė, o mes valdėme situaciją. Man, kaip treneriui, psichologiją daugiau pakelia tušti vartai, nepraleidžiami įvarčiai, o įmušami įvarčiai, beabejo, puošia futbolą ir džiugina žiūrovą. T.Radzinevičių šiandien taupėme, nes galvojome, kad turime laimėti ir be jo."

Džiugas Bartkus ("Sūduva"): "Tokio rezultato gal ir nesitikėjome, bet ruošėmės rimtai kovai ir tikrai žinojome, kad nebus lengva. Savo žaidimu įrodėme, kad gal ir nusipelnėme tokio rezultato. Treneris akcentavo greitą žaidimą, rungtynių tempą - pora lietimų, perdavimas, išėjimas - tuo ir pasinaudojome. Man malonu grįžti, ilgai nežaidžiau. Po praėjusių metų - antros rungtynės. Aišku, labiau smagu, kad išsigydžiau traumą. Malonu, kai žaidi, tai - mano duona. Malonu, kai komanda laimi."