7 turas / Bir 28 , Kaunas
7 turas / Bir 28 , Vilnius
7 turas / Bir 28 , Panevėžys
8 turas / Lie 03 , Vilnius
8 turas / Lie 03 , Panevėžys
8 turas / Lie 04 , Marijampolė
9 turas / Lie 11 15:00 , Kaunas
9 turas / Lie 11 18:00 , Panevėžys
9 turas / Lie 12 17:00 , Vilnius
10 turas / Lie 18 13:00 , Kaunas
10 turas / Lie 19 17:00 , Panevėžys
10 turas / Lie 19 19:00 , Gargždai
11 turas / Lie 23 18:00 , Kaunas
11 turas / Lie 23 19:00 , Marijampolė

„Sūduva“ sutriuškino stringančius „Šiaulius“ (komentarai)

„Sūduva“ sutriuškino stringančius „Šiaulius“ (komentarai)
foto: K.Skinkys

Marijampolės „Sūduva“ reabilitavosi po skaudaus pralaimėjimo Vilniaus „Žalgiriui“, marijampoliečiai svečiuose XII-ojo turo „SMScredit.lt A lygos" mače įveikė „Šiaulių“ klubą rezultatu 4:1 (3:1). Šeimininkai jau šeštoje akistatoje iš eilės nesugeba iškovoti pergalės, po šios nesėkmės šiauliečiai išliko devintoje turnyro lentelės pozicijoje, Dariaus Gvildžio auklėtiniai, surinkę septyniolika taškų, pagal šį rodiklį susilygino su „Trakais“.

Rungtynių pradžia šeimininkams susiklostė katastrofiškai  - jau 7-ąją minutę svečiai išsiveržė į priekį. „Šiaulių“ žaidėjas atliko labai netikslų perdavimą į aikštės vidurį, prie kamuolio suskubęs Audrius Brokas nusivarė jį arčiau varžovų vartų ir puikiu tolimu smūgiu pelnė įvartį.

Lyg to būtų maža, dar viena šiauliečių klaida virto įvarčiu. Greitą išpuolį dešiniuoju atakos kraštu surengę „Sūduvos“ žaidėjai į idealią poziciją išvedė Valentiną Baranovskį, kuriam teliko vienu lietimu pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

„Šiauliai“ ir toliau mėgino trumpų perdavimų dėka kelti pavojų prie marijampoliečių vartų, tačiau šeimininkams nieko įsimintino sukurti nepavyko.

Tragišką šiauliečių atkarpą pratęsė Tomas Radzinevičius, sulaukęs tikslaus perdavimo iš aikštės vidurio ir meistriškai perkėlęs kamuolį per vartus palikusį Igną Plūką.

„Sūduva“ atidavė iniciatyvą „Šiaulių“ futbolininkams, bet Gedimino Jarmalavičiaus auklėtiniai kamuolio kontrolės įvarčiais nepavertė.

Antrajame kėlinyje svečiai užtikrintai kontroliavo situaciją ir laukė savo šanso kontratakose, vienos jų metu Marijampolės klubo žaidėjas pavojingu smūgiu sudrebino vartų konstrukciją.

Kiek aštresnį išpuolį surengę šeimininkai pamiršo gynybą ir už tai buvo nubausti. V.Baranovskis atitrūkęs kairiuoju atakos kraštu perdavė į kamuolį į baudos aikštelę, o ten visiškai be priežiūros likęs Karolis Chvedukas pelnė ketvirtąjį „Sūduvos“ įvartį.

Po atliktų keitimų marijampoliečių žaidimas kiek išsiderino, nors atakavo Suvalkijos klubas gana pavojingai, tačiau gynybiniams įtvirtinimams buvo skirta gerokai mažiau dėmesio. 

Porą sykių su smūgiais susitvarkė vartų sargas Džiugas Bartkus, tačiau kartą ir jis neišgelbėjo komandos standartinės padėties metu, kai Aivaras Renusas iš arti smūgiavo į vartus. Nors vartininkas atmušė kamuolį, bet jis jau buvo kirtęs visą vartų liniją.

Per likusį laiką aikštėje vyravo atviras futbolas, tačiau nei viena ekipa savo įvarčių sąskaitos taip ir nepapildė.

Treneris Darius Gvildys (Sūduva"): Manau, kad rungtynės pavyko iš tikro, nors per pertrauką vaikinai gavo velnių. Kad ir rezultatas buvo, bet taktiniai momentai, pavyzdžiui, nepriėjimai prie žmonių, laisvės davimas - komanda kuri siekia geresnio rezultato ir kovoja dėl prizinių vietų turi taktiškai tvarkingiau žaisti. Antrą kėlinį pirmas 30 minučių vaikinais labai buvau patenkintas - agresija, artimas žaidimas, greitas išėjimas į ataką. O pirmą kėlinį, ką ir planavom per treniruotes, kas buvo pasakyta vaikinams, silpnos vietos ir panašiai - viską išpildė. Manau, kad šiandien vertesni buvom. Trys pabėgimai - trys momentai, džiugi realizacija tik tiek, o tobulėt yra kur. Šaunuoliai vaikinai, aš džiaugiuosi už juos".

Tomas Radzinevičius (Sūduva"): ​Rungtynės mums susiklostė labai puikiai, mes žinojom, kad Šiaulių" vidurio gynėjai nėra greiti, kad galim pagauti ant kontratakų. Kaip ir matėme, Šiauliai" pirmą kėlinį laikė daugiau kamuolį nei mes, mes taip išlaukdavom ir perimdami kamuolį staigiai tris kontratakas padarėm, tris įmušėm ir man atrodo, įvykdėm planą, ką norėjom. Sutikčiau, kad sužaidėm taktiškai brandžiau, mes atvažiavom trijų taškų ir žinojom, kad tikrai tie vidurio gynėjai nėra labai greiti, o mūsų kraštai - tiek A.Brokas, tiek V.Baranovskis yra sprinteriai ir tik taip galime mes gintis. Sūduva" nežaidžia kaip Žalgiris", kuris gali laikyti kamuolį ir laimėti rungtynes, mes turime žaisti kaip komanda, pirma apsiginti ir užpulti ant kontratakų, mūsų toks žaidimas".  

Gediminas Jarmalavičius (Šiauliai")Be abejo, kad nelengva ir pasibaigus rungtynėms dar taip pat nerandu atsakymo, kas įvyko. Aš ir vyram pasakiau, mes per pirmo kėlinio 25 minutes pralošėm rungtynes. Ar čia supuolė taip ir, sakykim, lyg noras ir užsivedimas buvo kaip visą laiką, bet galbūt nužudė pirmas įvartis, tas greitas įvartis. Nesakau, kad iš nieko, aišku įvyko atsikirtimas, nors sakiau, kad tikrai A.Brokas moka smūgiuot, gerai smūgiuoja ir mes jam leidom pramušti. Toks šaltas dušas, mes ten žiopčiojom ir antras dušas, trečias, taip ir pasibaigė". 

Aivaras Renusas (Šiauliai"): Ką galvoju - blogai galvoju. Per pirmą kėlinį, per 20 minučių pralošėm rungtynes galima sakyt. Bandėm kažką, bet nieko neišėjo, viskas dar blogiau net gavosi, ką norėjom niekas nesigavo. Perdavimai, atsikirtimai - nesamonių tokių prisidarėm, patys kalti, niekas kitas nekaltas, patys turim žiūrėtis, stebėt kaip toliau bus, nebedaryt tokių nesąmonių, kokių padarėm per rungtynes. Gėda patiem prieš visus Šiaulius, kad tokių pievų" pridarėm".