9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

„Sūduva“ su savo sirgaliais atsisveikino pergale (komentarai)

Marijampolės „Sūduvos“ komanda paskutinėse namų rungtynėse „SMScredit.lt A lygos“ čempionate savo sirgaliams padovanojo pergalę. Suvalkijos klubas futbolui ypač nepalankiomis oro sąlygomis įveikė Gargždų „Bangą“ rezultatu 2:0 (1:0) ir pakilo į trečiąją turnyro lentelės vietą, aplenkdamas vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusį Panevėžio „Ekraną“.

Balos ir stiprus lietus džiugino tik susirinkusius žiūrovus, o ne slidinėjusius futbolininkus, kurie dėl oro sąlygų negalėjo demonstruoti sau įprasto žaidimo. Ypač daug problemų turėjo „Banga“, įpratusi žaisti ant dirbtinės dangos, todėl nenuostabu, kad nuo pirmųjų minučių iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams.

Pirmasis progą pasižymėti po kampinio turėjo Petaras Bašičius, tačiau paliktas be priežiūros saugas galva smūgiavo virš vartų. Būtent legionierius iš Kroatijos 12-ąją minutę pirmasis patikrino Vitalijaus Myrnyj meistriškumą po baudos smūgio. „Bangos“ vartininkas šuoliu nukreipė kamuolį į kampinį.

V.Myrnyj dar kartą pademonstravo pavydėtiną reakciją, ištraukdamas kamuolį iš po skersinio 16-ąją dvikovos minutę, kai po Andriaus Broko pakelto kampinio puikiai galva smūgiavo Marius Šoblinskas. Po pastarojo perdavimo iš dešiniojo krašto kėlinio viduryje kamuolys užstrigo „Bangos“ vartininko aikštelėje. Svečių laimei, nei vienas marijampolietis prie kamuolio nesuskubo, kol keliais bandymais gynėjams pavyko jį išsmūgiuoti toliau nuo pavojaus.

Standartinės padėtys kėlė daugiausiai nemalonumų Gargždų ekipai. Po pražangos 25-ąją minutę galva į vartus kamuolį nukreipė Tomas Radzinevičius, tačiau dar kartą blykstelėjo V.Myrnyj, puikiu šuoliu atremdamas eilinį smūgį. Jau po minutės, pakėlus kampinį, „Bangos“ vartininkas eilinį kartą išgelbėjo komandą po gražaus Nerijaus Valskio bandymo pasiųsti kamuolį galva į tolimą viršutinį vartų kampą.

Pirmoji pagaliau su aikštės būkle apsipratusių svečių ataka vos nesibaigė įvarčiu. Po „Sūduvos“ vartininko aikštelėje kilusio gaisro Aurelijus Staponka parideno kamuolį šalia buvusiam Artūrui Juchno, kuris visiškai laisvas neįtikėtinai įsigudrino nepataikyti į vartus iš 7 metrų, neišnaudodamas šimtaprocentės progos.

35-ąją minutę savo žodį tarė T.Radzinevičius, padaręs viską, kad Valentinas Baranovskis išvestų „Sūduvą“ į priekį. Puolėjas prasiveržė dešiniu kraštu, puikiai suklaidino gynėją ir atliko idealų perdavimą komandos draugui, kuriam beliko iš poros metrų pasiųsti kamuolį į tuščių vartų tinklą.

Kėlinio pabaigoje rezultatą galėjo išlyginti Žilvinas Banys, tačiau, sulaukęs perdavimo ties baudos aikštelės prieigomis pavojingai smūgiavo šalia vartų. Saugas turėjo labai gera galimybę įvarčiui įmušti 53-ąją minutę, tačiau krisdamas koja nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus po A.Staponkos pakelto kampinio.

63-ąją minutę į „Bangos“ vartus krito antrasis įvartis. Gavęs perdavimą iš gilumos T.Radzinevičius suklaidino gynėją ir stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį tiesiai į vartininką, kuris jį atrėmė prieš save. Pirmasis prie kamuolio atskubėjo A.Brokas ir padvigubino „Sūduvos“ persvarą.

Po įvarčio žaidimas išsilygino. Nurimus lietui, komandoms žaisti tapo lengviau, kadangi puikiai veikė Marijampolės stadiono drenažas ir kamuolys vis mažiau strigo balose.

A.Staponka galėjo sušvelninti rezultatą 75-ąją minutę, bet po idealaus Tamazio Čargiešvilio perdavimo visiškai laisvas galva smūgiavo netiksliai.

Į gynybą atsitraukusi „Sūduva“ stengėsi kontratakomis užklupti didesnėmis pajėgomis į priekį skubėjusius varžovus. Vienos žaibiškos atakos metu marijampoliečiai tryse iššoko prieš du gynėjus, bet T.Radzinevičius vietoje perdavimo nusprendė smūgiuoti į vartus pats ir pataikė tiesiai į vartininką, susilaukdamas komandos draugų priekaištų.

Visos „Bangos“ pastangos įmušti bent vieną įvartį buvo bevaisės.  Per likusį laiką svečiai pavojingų progų nesukūrė. Arčiausiai tikslo buvo Ž.Banys, tačiau gražiu tolimu smūgiu saugas į vartus nepataikė.

Treneris Darius Gvildys („Sūduva“): „Beabejo, norisi laimėti, norisi nudžiuginti savo žiūrovus, kurie kantriai ėjo į stadioną. Vaikinai parodė valios savybes, nes aikštė ir lietus neleido pademonstruoti to, ką mes žaidžiame. Šiandien galima tiesiog pasidžiaugti rezultatu. Netikėtume galimybe iškovoti trečią vietą, nežaistume. Žaisime iki galo. Tokios oro sąlygos futbolo žaisti neleidžia. Čia, kaip buvo sakoma, mušk į priekį ir žaidimas ateis. Tą ir mėginome daryti. Kai atakos smaigalyje yra T.Radzinevičius, mintis atsiranda. Buvo dar eilė momentų, kai truputį paskubėjome, pagailėjome perdavimų, bet šiai dienai džiaugiuosi už vaikinus.“

Valentinas Baranovskis („Sūduva“): „Gamta iškrėtė pokštą. Komandoms buvo labai sunku žaisti tokiu oru, kai vandens vos ne iki kelių. Tai toks ir futbolas gavosi - mušk į priekį ir kovok. Mes pakovojome šiek tiek geriau, įmušėme tą pirmą įvartį, tada įmušėme antrą. Taip ir laimėjome. Prie tokio žaidimo patys apsigynėme. Geras rezultatas, kovojame dėl trečiosios vietos. Visada pasitikiu T.Radzinevičiumi, jis iškiša gerus pasus, todėl man belieka bėgti į vartus. Tikėjausi, kad jis pasuos, todėl įkirtau į tą zoną, kamuolys pralėkė pro gynėjus ir man tereikėjo į tuščius vartus pastumti. Tomo meistriškumas padėjo man įmušti įvartį. Mums reikėjo laimėti, nes kovojame dėl trečiosios vietos. Prie geros situacijos galime pakovoti dėl medalių. Galbūt todėl parodėme daugiau pastangų. Tokioje aikštėje žaisti neteko, bet buvo visai smagu.“

Treneris Mindaugas Čepas („Banga“): „Po rungtynių vaikinams padėkojau už rungtynes, už kovą, už tai, kad nenuleido rankų, kovojo iki galo. Man dėl komandos - ne gėda. Nors vėl pralaimėjome, ne gėda dėl to, kaip jie žaidė, kaip jie atsidavė, kaip įsiklausė į tai, ko mes iš jų prašėme ir reikalavome. Aišku, viską parekogavo aikštė ir gamtinės sąlygos, bet jos yra visiems vienodos. Buvo tik laiko klausimas, kas greičiaus adaptuosis ir pelnys įvartį. Mes turėjome momentų, tikrai neblogų momentų ir nerealizavome. Priešininkas turėjo momentus - realizavo. Nulėmė individualių žaidėjų meistriškumas. Bet jei ir toliau taip žaisime, eisime žingsnis po žingsnio į priekį, viskas bus gerai. Pirmajame kėlinyje futbolo žaisti buvo neįmanoma, daugiau buvo panašu į vandensvydį. „Sūduvai“ buvo tas pats, bet jiems tai nemaišė pasiekti rezultatą, o mes gynyboje sužaidėme neapdairiai, per daug laisvės davėme T.Radzinevičiui. Tokiems žaidėjams, ypač baudos aikštelėje, tiek laisvės duoti negalima.“

Rokas Borusas („Banga“): „Labai sunkios rungtynės, aikštės klampumas. Patys matėte, kaip žiūrovai reagavo į tokias rungtynes, kai kamuolio nepavyksta palaikyti, nepavyksta pabėgti. Retai būna toks oras, dar dabar sunku atsigauti. Prieš rungtynes treneris akcentavo, kad kuo mažiau būtų rizikos gynyboje, mušti kamuolį į priekį ir bandyti užsikabinti, kažką nuveikti priekyje. A.Juchno turėjo progelę. Įmušk ir nežinai, kaip pakryps rungtynės, po to prasileidome. Bandėme lyginti, bet antras įvartis paskandino.“