„Sūduva“ prarado svarbius taškus Klaipėdoje (komentarai)

Marijampolės „Sūduva“ penktą kartą per šešias paskutines rungtynes sužaidė lygiosiomis bei leido „Trakams“ ir Pakruojo „Kruojai“ pabėgti į priekį. „SMScredit.lt A lygos“ XXVII-ojo turo dvikovoje marijampoliečiai svečiuose neįveikė „Klaipėdos granito“ 1:1 (0:0). Granitiečiai iškovoję 30-ąjį tašką pakilo į 7-ąją turnyro lentelės poziciją. Savo ruožtu „Sūduva“ nuo trečioje vietoje žengiančios „Kruojos“ atsilieka jau septyniais taškais.

Marijampoliečiai pirmojo kėlinio metu žaidė kokybiškiau ir turėjo akivaizdžią teritorinę persvarą. 10-ąją minutę į žaidimą buvo priverstas įsitraukti „Klaipėdos granito“ vartininkas Tadas Norbutas. Jaunasis vartų sargas atrėmė pavojingą Tomo Radzinevičiaus smūgį į artimąjį vartų kampą. Kiek vėliau T.Norbutas suklydo neapdairiai palikęs vartus, tačiau kilusia sumaištimi svečiai nepasinaudojo.

Šeimininkai varžovų vartams grasino tik tolimais smūgiais arba kampiniais. Visa tai trokštamo rezultato neatnešė, savo vietose buvo gynėjai arba vartininkas.

„Sūduvos“ spaudimas kėliniui artėjant į pabaigą vis didėjo. 34-ąją minutę šeimininkų sirgaliai galėjo lengviau atsikvėpti ir paploti vartininkui. T.Radzinevičius šalia baudos aikštelės atliko perdavimą Mindaugui Grigaravičiui, kurio smūgį atrėmė T.Norbutas. Netrukus greitos atakos metu šalia vartų smūgiavo Milošas Kovačevičius.

Valentinas Baranovskis galėjo pelnyti įvartį į rūbinę, tačiau vėl su savo užduotimis puikiai susitvarkė „Klaipėdos granito“ vartų sargas.

Po pertraukos aikštėje nepasirodė vienas iš šeimininkų lyderių Dominykas Galkevičius, tad „Sūduva“ vos tik nuaidėjus teisėjo švilpukui pradėjo dar ryškiau dominuoti kiekviename aikštės metre.

Svečių atakos ritosi viena po kitos - Marius Šoblinskas smūgiavo tiesiai į vartininką, pavojingu tolimu smūgiu taip pat atsakė Maximiliano Ugge, bet 58-ąją minutę klaipėdiečių gynyba kapituliavo. T.Radzinevičius atliko aštrų ir stiprų perdavimą Karoliui Chvedukui, kuris išvengęs varžovo globos iš arti vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

„Sūduva“ sustoti neketino. Mariaus Činiko smūgiuotą kamuolį į kampinį nukreipė T.Norbutas, o rezultatyvų perdavimą atlikusiam puolėjui taip pat nepavyko realizuoti dėkingos progos.

Visgi marijampoliečiai prarado budrumą ir buvo skaudžiai nubausti. 75-ąją minutę Ernestas Veliulis atliko perdavimą į baudos aikštelę Borisui Ignatjevui, kuris suklaidino varžovą ir tiksliu smūgiu atstatė lygų rezultatą. Kelias minutes po išlyginamojo įvarčio granitiečiai buvo tarsi ant sparnų, bet pasinaudoti svečių sutrikimu nepavyko.

Atsigavę po šalto dušo „Sūduvos“ futbolininkai surengė šeimininkų vartų apgultį, tačiau „Klaipėdos granito“ vartininkas atrėmė M.Grigaravičiaus, Mohamado Kdouh bei Armino Vaskelos smūgius ir sunkioje kovoje išplėšė savo komandai labai saldų tašką.

Paskutinis emocingos dvikovos akcentas įvyko 92-ąją minutę, kai už nesportišką elgesį buvo parodyta raudona kortelė įvartį pelniusiam K.Chvedukui.

Treneris Robertas Poškus (Klaipėdos granitas"): „Rezultatas gana neblogas, bet antrame kėlinyje „Sūduva" 15-20 minučių žaidė trimis gynėjais, jeigu būtume truputėlį „nuraminę" kamuolį, galėjome ir išplėšti pergalę. Pirmas kėlinys buvo apylygis. „Sūduva" labai greitai išeidinėjo į kontratakas, greitai bėgo - nespėjome. Antrame kėlinyje praleidome įvartį, truputėlį pasėdome, bet padarėme labai gerą kontrataką, išlyginome rezultatą. Prie 1:1 „Sūduvai" nebuvo ką daryti, ėjo visu pajėgumu į priekį, bandėme gaudyti ant kontratakų - nesigavo. Manau, kad šiandien lygiųjų vertos abi komandos".

Tadas Norbutas (Klaipėdos granitas"): „Šiandien žaidimą vertinčiau tikrai neblogai - sukovojome. Svarbiausia kovojome iki galo ir išplėšėme vieną tašką. „Sūduva" greitai išeina į atakas, ypač po kampinių, tai sudarė labai daug problemų, bet šį kartą mums pasisekė. Tokios rungtynės prideda labai daug pasitikėjimo savimi".