"Sūduva" pergalės iškovoti nesugebėjo

UEFA Europos lygos pirmojo kvalifikacinio etapo pirmosiose rungtynėse Marijampolės "Sūduva" pačioje dvikovos pabaigoje išlygino rezultatą ir išplėšė lygiąsias 2:2 (1:2) prieš FK "Turnovo" (Makedonija) komandą.

Aikštės šeimininkų sudėtyje pirmą kartą pasirodė į klubą sugrįžęs puolėjas Tomas Radzinevičius. Pirmą kartą 2013 metais startinėje sudėtyje pasirodė ir po kelio traumos pasveikęs Marius Šoblinskas.

Rungtynes "Sūduva" ,kaip ir dera šeimininkams, pradėjo aktyviu žaidimu ir stengėsi atakuoti. Sužaidus 12 minučių puikią progą įmušti turėjo Nerijus Valskis. Po Petaro Bašičiaus pakelto kampinio N.Valskis į vartus smūgiavo galva, o nuo žemės atšokęs kamuolys perskriejo ir vartų skersinį.

Sužaidus apie pusę kėlinio, "Sūduva" pasiekė savo tikslą. Petaras Bašičius gavo kamuolį ties 16 metrų žyma ir fantastišku smūgiu perkėlė kamuolį per vartininką.

Po keleto minučių "Sūduva" turėjo dar vieną šansą įmušti.  Šįkart Valentinas Baranovskis turėjo šansą smūgiuoti "iš eigos". Kamuolys skriejo tiesiai į vartininką Stojaną Dimovski. "Turnovo" vartų sargas smūgį atmušė prieš save, bet suskubę gynėjai pavojų neutralizavo.

Netrukus po šio epizodo vienas iš dviejų pavojingiausių "Turnovo" žaidėjų Zoranas Baldovalievas užtildė Marijampolės "Arvi" futbolo arenos tribūnas. Jis neįtikėnai tiksliu smūgiu į apatinį vartų kampą nepaliko vilčių "Sūduvos" vartų sargui Pavelui Davidovui.

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje "Turnovo" sugebėjo savo persvarą padidinti. P.Davidovs neleistinai sustabdė varžovą baudos aikštelėje ir teisėjas iš Suomijos skyrė 11 metrų baudinį.  Gautą šansą užtikrintai realizavo Dejanas Blazevski.

Prieš prasidedant antrajam kėliniui "Sūduvos" vyriausiasis treneris Darius Gvildys į aikštę išleido po traumos atsigavusį Karolį Chveduką.

Antrajame kėlinyje rungtynės vyko pagal tą patį siužetą - "Sūduva" kontroliavo situaciją aikštėje, o svečiai iš Makedonijos bandė atsakyti kontratakomis.

Sužaidus apie valandą, Nerijui Radžiui nepavyko pelnyti įvarčio, nors po kampinio į vartus buvo smūgiuota iš keleto metrų atstumo.

Antrojo kėlinio metu "Sūduva" kūrė vieną progą po kitos, tačiau įmušti įvarčio vis nepavykdavo. Savųjų šansų išnaudoti nesugebėjo Nerijus Valskis, Valentinas Baranovskis.

Rungtynėms artėjant į pabaigą, savo meistriškumą pademonstravo rezultatyviausias šio sezono "Sūduvos" futbolininkas Nerijus Valskis. Jis kaire koja smūgiavo iš maždaug 16 metrų, o svečių vartininkui nepavyko į smūgį laiku sureaguoti.

Išlyginę rezultatą marijampoliečiai su dar didesne energija puolė į ataką. Vis dėlto netikslūs perdavimai neleido iškovoti pergalės nepaisant to, kad rungtynių teisėjas pridėjo net 7 papildomas žaidimo minutes.

"Sūduva": P.Davidovs, D.Isoda, N.Radžius,  M.Ugge, P.Leimonas,  M.Šoblinskas ( 81 min. P.Kiselevskis ), P.Bašič,  V.Baranovskij, A.Brokas ( 46 min. K.Chvedukas ), N.Valskis, T.Radzinevičius.

"Turnovo": S.Dimovski, Z.Baldovaliev, D.Blazevski, A.Varelovski, A.Tenekidziev, M.Tasev, T.Petrov, I.Mitrov ( 68 min. G.Stoilov ),  D.Mitrev, M.Mavrov.