„Sūduva“ nesunkiai susidorojo su „Dainava“ (komentaras)

Marijampolės „Sūduvos“ pertrauka čempionate iš vėžių neišmušė. Ketvirtąją vietą „SMScredit.lt A lygos“ čempionate užimantys suvalkiečiai svečiuose be didesnio vargo įveikė turnyro autsaiderę Alytaus „Dainavą“ rezultatu 6:0 (3:0) ir turnyro lentelėje pasivijo dėl medalių kovojančias bei vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusias „Trakų“ ir Klaipėdos „Atlanto“ komandas.

Visus rungtynių klausimus „Sūduva“ išsprendė dar pirmajame kėlinyje. Po lėtoko starto įsibėgėjusi Suvalkijos komanda įsitvirtino alytiškių aikštės pusėje ir jau 8-ąją minutę galėjo išsiveržti į priekį, bet iš palankios pozicijos tiesiai į vartininką smūgiavo Tomas Radzinevičius.

Pirmasis įvartis į blankiai rungtyniavusios „Dainavos“ vartus krito 20-ąją minutę, kai labai gražiu šūviu maždaug iš 25 m. Marijampolės komanda į priekį išvedė A.Vaskela.

Kėlinio viduryje už galvos griebėsi Ilja Tsyvilko, smūgiu gynėjui tarp kojų nesugebėjęs pataikyti į vartų kampą po M.Šoblinsko perdavimo.

Iki tol didelėmis pajėgomis atsitraukusi į savo aikštės pusę, „Dainava“ svečių vartams pabandė grasinti sužaidus daugiau nei pusvalandį. Džiugas Bartkus be didesnio vargo sugavo tolimus Antonio Sepes ir Favoro Aniekano smūgius pažeme.

Labai aktyviai flangais draskiusi varžovų gynybą „Sūduva“ išnaudojo greičio persvarą ir kėlinio pabaigoje pelnė du įvarčius. 36-ąją minutę po Carloso Martinezo Aibaro perdavimo iš kairės savo šansą išnaudojo be priežiūros paliktas T.Radzinevičius.

43-ąją minutę svečiai puikiai prasiveržė dešiniu kraštu. Perdavimą baudos aikštelėje gavęs T.Radzinevičius prie savęs pritraukė porą gynėjų, parideno kamuolį atskubėjusiam M.Šoblinskui, kurio smūgis pažeme į apatinį vartų kampą buvo tikslus.

Po pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė, žaidimas toliau vyko viena kryptimi – link „Dainavos“ vartų. Pavojingai į vartus baudos smūgiu savo laimę pabandė Giorgio Russo, netaiklus buvo tik antrajame kėlinyje aikštėje pasirodžiusio Edvino Puzaros šūvis vienu lietimu.

Kiek atsipalaidavusius svečius 62-ąją minutę galėjo nubausti F.Aniekanas, bet gynėjų užmirštas legionierius po idealaus Marco Bianchi perdavimo galva smūgiavo labai nevykusiai, kamuolį D.Bartkus lengvai sugavo.

Kėlinio viduryje „Dainava“ trumpam perėmė iniciatyvą, tačiau paliko pernelyg daug erdvės gynyboje ir alytiškių vartus krito ketvirtasis įvartis. 73-ąją minutę T.Radzinevičius tiksliu perdavimu vieną prieš vartus išvedė Valentiną Baranovskį, kuris savo šansą išnaudojo.

Varžovų triuškinimą „Sūduva“ užbaigė dvikovai baigiantis. 88-ąją minutę pirmąjį savo įvartį čempionate pelnė Darius Isoda. Gynėjas pasiuntė kamuolį į vartus,  standartinės situacijos „uždarydamas“ A.Vaskelos perdavimą. Po minutės dublį į savo sąskaitą įsirašė V.Baranovskis, pakartojęs vartininko atremtą Marko Kardoko smūgį.

Treneris Andrius Ramonas („Sūduva“): „Šiandien rungtynėsnebuvo sunkios. Vyrai labai rimtai nusiteikė, nes buvome su jais ne tai kad sudegę, bet praradę taškus. Nuo pirmos net ne minutės, o sekundės reikia įvertinti, reikia gerbti. Tai pavyko. Trys įvarčiai pirmajame kėlinyje nulėmė rungtynių baigtį. Jei komanda žaisdama jaučia malonumą, kodėl to paties nejausti antrajame kėlinyje. Išėjome taip pat, įmušėme tiek pat. Važiuojame namo.“