„Sūduva“ nepralaužė „Ekrano“ gynybos (komentarai)

Marijampolės klubas prarado du svarbius taškus kovoje dėl medalių. „SMScredit.lt A lygos“ XXIV-ojo turo dvikovoje „Sūduva“ nerado priešnuodžių prieš patikimą „Ekrano“ gynybą ir sužaidė be įvarčių 0:0. Panevėžiečiai aštuntąjį kartą baigę rungtynes lygiosiomis užima šeštąją vietą turnyro lentelėje, o marijampoliečiai žygiuoja ketvirti.

Šeimininkai vos tik nuaidėjus pirmajam teisėjo švilpukui perėmė iniciatyvą, tačiau visi pakelti kampiniai bei aukšti perdavimai iš kraštų naudos neatnešė. Ekraniečiai išsiskyrė tik tolimu Mandinho smūgiu, po gražios atakos brazilo smūgiuotas kamuolys skriejo virš vartų.

Kėliniui įpusėjus „Sūduva“ aikštėje tiesiog dominavo. 23-iąją minutę po Tomo Radzinevičiaus aukšto perdavimo Karolis Chvedukas smūgiavo galva iš arti, bet dėkinga proga buvo nerealizuota – kamuolys pralėkė arti tikslo.

Tas pats Marijampolės klubo saugas atliko gerą perdavimą įkirtusiam į baudos aikštelę Mindaugui Grigaravičiui, kuris smūgiavo galva krisdamas, tačiau tai padarė netiksliai.

Kelios nerealizuotos marijampoliečių progos lyg ir pažadino „Ekraną“ kėlinio pabaigoje. 36-ąją minutę greitos kontratakos metu Donatas Petrauskas sulaukė gero komandos draugo perdavimo, bet jo smūgiuotą kamuolį atrėmė Džiugas Bartkus.

Kiek vėliau svečių futbolininkas atliko pavojingą smūgį iš toli, o paskutinės pirmojo kėlinio atakos metu savo meistriškumą vėl buvo priverstas rodyti D.Bartkus, vartininkas atrėmė dar vieną iš toli smūgiuotą kamuolį.

Po pertraukos žaidimas kiek apsilygino, tačiau „Sūduva“ vėl taip pat pavojingai atakavo kraštais. Šį kartą itin aktyvus buvo dešinysis flangas, kuriame žaidė Valentinas Baranovskis. Pirmą kartą startinėje sudėtyje rungtyniavęs legionierius iš Ispanijos Carlosas Martinezas Aibaras atliko tikslų perdavimą M.Grigaravičiui, tačiau saugas buvęs dėkingoje padėtyje į kamuolį nepataikė.

Visų rungtynių metu „Ekranas“ užtikrintai gynėsi nuo šeimininkų kampinių ir pasileisdavo į greitas atakas. Vienos jų metu puikiai sužaidė Dovydas Norvilas su Elivelto, brazilas atliko perdavimą į baudos aikštelę Edvardui Tamulevičiui, tačiau puolėjui savo progos išnaudoti nepavyko.

„Sūduva" netiksliai surengė keletą pavojingų bei greitų atakų, bet akistatos pabaigoje savo progą vis tik turėjo. 87-ąją minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Giorgio Russo surado T.Radzinevičių, patyręs puolėjas techniškai susistabdė kamuolį, tačiau smūgiavo tiesiai į vartininką Luką Žukauską.

Rungtynių pabaigoje aktyvesni buvo ekraniečiai, tačiau nuo poros standartinių padėčių šeimininkai užtikrintai apsigynė. Puikiai pirmajame kėlinyje rungtyniavę marijampoliečiai po pertraukos atrodė gerokai blankiau.

Marius Šoblinskas („Sūduva"): „Šventė tikrai nenusisekė - vienas taškas, manau tai labai nepatenkinamas rezultatas. Trūko aštrumo, pusprogių susikūrėme, bet turėjome tik vieną šimtaprocentinę progą, kur M.Grigaravičius galėjo įmušti. Varžovai gynėsi, bandė kontratakuoti. To ir laukėme, jie niekuom nenustebino. Trūksta kažko atakų užbaigime, susikuriame progų, bet reikia susikaupti ir dirbti".

Treneris Darius Gvildys („Sūduva"): „Aš manau, kad tiek su „Trakais", tiek su „Atlantu", tiek su „Ekranu" lygiosios yra neigiamas rezultatas, kadangi visose trijose rungtynėse geriau žaidėme. Eilinį kartą nuvilia progų realizacija, o be įvarčių nėra pergalių. T.Snapkauskas vakare turėjo temperatūros, šiandien gerai jautėsi, bet nenorėjome rizikuoti ir I.Tsyvilko pastatėme centro gynėju, o M.Činiką - į dešinę. Vaikinai stengėsi, bet iki paskutinio tikro smūgio neišėjome".

Treneris Valdas Dambrauskas („Ekranas"): „Visų pirma tenkina tai, kad nepraleidome įvarčio. Buvo atkarpa, kai 11 rungtynių iš eilės praleisdavome įvarčius, dabar per paskutines tris rungtynes du kartus sužaidėme „ant nulio", būtent šis dalykas tenkina. „Sūduva" yra viena iš čempionato favoričių ir labai geroje formoje, šiai dienai išvykoje nepralaimėti mūsų komandai yra neblogas rezultatas. Galvojome, kad galime daugiau ir atsiras momentas, kai mes galėsime juos nubausti. Žaidimas nesiklijavo taip, kaip norėtumėme, tačiau nepralaimėti rungtynių, kai tavo komandai žaidimas nelabai einasi yra labai geras ženklas".

Paulius Daukša („Ekranas"): „Marijampolės stadione visą laiką būna pilna žiūrovų, atmosfera čia yra gera. Svečiams gal nelabai svetinga. Prieš buvusią komandą norisi įrodyti, kad kažko buvau vertas. Planą minimum įvykdėme, sužaidėme „ant nulio", nepraleidome įvarčio. Treneris kalbėjo, kad svarbiausia reikia gintis disciplinuotai, o progų įmušti visą laiką turėsime. Taip ir buvo, deja, nepavyko jų išnaudoti".