„Sūduva“ išvykoje palaužė „Dainavą“

Pietų Lietuvos komandų akistatoje triumfavo Marijampolės „Sūduva“. Suvalkijos klubas antrajame kėlinyje įmušė tris įvarčius ir nugalėjo pirmąkart šiame sezone savo žiūrovų akivaizdoje žaidusią Alytaus „Dainavą“ 3:1 (0:1). „SMScredit.lt A lygos“ čempionate jau ketverias rungtynes iš eilės nepralaiminti „Sūduva“ įsitvirtino ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje. Devintąją nesėkmę patyrusi „Dainava“ – aštunta.

Dvikovos pradžioje aktyviau žaidė svečiai. Pirmoji pavojinga proga prie aikštės šeimininkų vartų kilo 8-ąją rungtynių minutę, kai Rafaelis Ledesma baudos smūgiu patikrino Aurimo Dubicko budrumą.

17-ąją minutę Petaras Basičius labai norėjo, kad rungtynių arbitras paskirtų 11 metrų baudinį po to, kai Alytaus komandos gynėjai jį nugriovė išmušdami kamuolį. Po keturių minučių jau prie „Sūduvos“ vartų Lukas Baranauskas buvo įsitikinęs, kad Maximiliano Ugge jį stumtelėjo į nugarą baudos aikštelėje pažeisdamas taisykles. Abukart teisėjo švilpukas tylėjo.

Sužaidus 27 minutes, kiek netikėtai „Dainava“ įmušė įvartį. Klodas Dezire baudos aikštelėje suklaidino du gynėjus ir sužaidė labai nesavanaudiškai, atlikdamas puikų perdavimą M.Atmanavičiui. Šio smūgį Pavels Dovidovs atrėmė, tačiau pirmasis prie atšokusio kamuolio suskubo Titas Vitukynas ir pasiuntė į vartų tinklą.

Po įvarčio alytiškiai perėmė iniciatyvą. Kėlinio pabaigoje jie buvo labai arti antrojo įvarčio, tačiau L.Baranauskas neišnaudojo idealios progos ir galva smūgiavo virš vartų po K.Dezire perdavimo.

Po pertraukos „Sūduvos“ treneris Darius Gvildys iš aikštės išėmė Rafaeilį Ledesmą. Šis taktinis keitimas teigiamai pakeitė svečių žaidimą, kurie metėsi į priekį, ir jau po trijų minučių rezultatas tapo lygus. Po kampinio iš kairiojo krašto „pasižymėjo“ Arnas Mikaitis, nukreipęs kamuolį į savo vartus.

Išlyginę rezultatą, Suvalkijos klubo futbolininkai ir toliau spaudė varžovus, tačiau aukšti perdavimai iš kraštų į baudos aikštelę naudos neatnešė. 65-ąją minutę Audrius Brokas neišnaudojo puikiausios progos išvesti Marijampolės komandą į priekį, kai, po puikaus perdavimo atsidūręs vienas prieš A.Dubicką, smūgiavo virš vartų.

Į gynybą atsitraukusi „Dainava“ atsakydavo retomis atakomis. Vienos jų smaigalyje atsidūrė po keitimo aikštėje pasirodęs Dominykas Grižas, tačiau jo galva smūgiuotas kamuolys į vartų stačiakampį nepataikė.

74-ąją minutę „Sūduva“ išsiveržė į priekį. Savo buvusią komandą nuskriaudė Valentinas Baranovskis, suklaidinęs gynėją ir tiksliai nukreipęs kamuolį į tolimą vartų kampą.

Po septynių minučių Akilas De Freitas privertė už galvų griebtis gausiai į Alytaus miesto stadioną susirinkusius žiūrovus. Sulaukęs gero perdavimo iš D. Grižo, legionierius iš Trinidado ir Tobago uždelsė, todėl jo smūgį į artimą vartų kampą P.Dovidovs nesunkiai sugavo.

84-ąją rungtynių minutę iš toli smūgiavo visas rungtynes aktyviai žaidęs Nerijus Valskis. Jo stiprų ir klastingą smūgį „Dainavos“ vartų sargas atmušė tiesiai prieš save, leisdamas V.Baranovskiui pakartotinu smūgiu pelnyti savo antrąjį ir komandos trečiąjį įvartį.