„Sūduva" iškovojo pirmąją pergalę šiame sezone (komentarai)

Karolis Skinkys

Marijampolės „Sūduva" atsitiesė po patirto sutriuškinimo Vilniuje ir pelnė tris taškus, įveikdami „Šiaulių" klubą rezultatu 2:0. Tai buvo pirmoji marijampoliečių pergalė „SMScredit.lt A lygos" pirmenybėse šiame sezone. Savo ruožtu, „Šiauliai" per pirmus tris turus dar nepatyrė pergalės džiaugsmo.

Rungtynės prasidėjo gana vangiai, vyravo kieta kova aikštės viduryje. Nors abi komandos turėjo progų kelti kampinius, tačiau jų realizuoti ar susikurti pavojingų progų nepavykdavo.

Visai netikėtai 11-ąją rungtynių minutę dėl žaidimo ranka baudos aikštelėje į „Šiaulių“ vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys. Teisėjas Darius Petraška dar kurį laiką pasitarė su savo kolega ir paskyrė „Šiaulių“ klubui nepalankų sprendimą.

Prie žymos stojo „Sūduvos“ legionierius iš Serbijos Marko Andjelkovičius, tačiau jo smūgį atrėmė puikiai sužaidęs jaunasis vartų sargas - Ignas Plūkas.

Kėliniui įpusėjus po Stjepano Babičiaus atlikto standarto pavojingą smūgį atliko „Šiaulių“ centro gynėjas Edvardas Gaurilovas. Tai buvo geriausia svečių proga pirmajame kėlinyje.

31-ąją rungtynių minutę puikios progos neišnaudojo šeimininkų komandos žaidėjas Audrius Brokas. Giorgio Russo perdavė kamuolį iš kairiojo atakos krašto Tomui Radzinevičiui, o pastarasis atmetė jį A.Brokui, tačiau „Sūduvos" žaidėjo smūgį puikiai atrėmė vėl komandą išgelbėjęs I.Plūkas.

Pirmojo kėlinio pabaigoje kiek aktyviau žaidė „Sūduvos" futbolininkai, tačiau didelio pavojaus prie šiauliečių vartų nebuvo sukurta.

Padarę tinkamas išvadas per pertrauką marijampoliečiai jau pačioje antrojo kėlinio pradžioje, 47-ąją minutę išsiveržė į priekį. Tai padarė ekipos saugas Vilmantas Bagdanavičius po G.Rosso tikslaus perdavimo.

„Sūduva" vadelių neatleido ir toliau. Ypač aktyvus atakos smaigalyje buvo T.Radzinevičius. Savo ruožtu, „Šiaulių" klubo puolimo lyderiui Niko Tokičiui sunkiai sekėsi rasti spragų patikimoje šeimininkų gynyboje. Arti tikslo T.Radzinevičius buvo 58-ąją rungtynių minutę, kai jo smūgiuotas kamuolys praskriejo greta virpsto.

Vis tik T.Radzinevičius savo tikslą pasiekė ir 65-ąją minutę padvigubino rezultatą. Puolėjui perdavimą iš dešiniojo atakos krašto atliko Karolis Chvedukas.

Per likusį laiką „Šiauliai" neturėjo jokios realios galimybės pavojingiau grasinti šeimininkų vartams. Vartininkui Džiugui Bartkui beveik netekdavo įsitraukti į žaidimą, kadangi puikiai varžovų antpuolius likviduodavo likę komandos draugai.

„Sūduva" turėjo progų pelnyti ir trečiąjį įvartį, tačiau pirmoje situacijoje po keitimo aikštėje pasirodęs Valentinas Baranovskis baudos aikštelėje kiek uždelsė - laiku atskubėję gynėjai kilusį pavojų likvidavo. Antrajame epizode rezultatyvaus perdavimo autorius K.Chvedukas nepasinaudojo puikiu T.Radzinevičiaus perdavimu ir pataikė į vartų konstrukciją.

Mačo pabaigoje „Sūduva" užtikrintai kontroliavo žaidimą, neleisdama svečiams sukurti nieko pavojingo prie savųjų vartų. Tad „Sūduva" iškovojo pirmuosius tris taškus šiame sezone, o tuo tarpu „Šiauliai" išliko su vienu pelnytu tašku savo kraityje.

Treneris Darius Gvildys („Sūduva"): „Aš manau, kad rungtynės buvo sunkios, nes visą savaitę vaikinai, jautėsi, kad yra truputį įsielektrinę, buvo nokdaune ir labai norėjo laimėti. Momentais skubėjome įmušti įvartį, kai reikėjo ramesnio perdavimo. Šiai dienai galime pasidžiaugti, jog išsaugojome sausus vartus ir įmušėme įvarčių. Yra du nauji žaidėjai, todėl kai kur dar trūksta tarpusavio supratimo. Tuom viskas ir pasakyta. Šiai dienai reikia sutvarkyti gynybą, o puolime kiekvienose varžybose turime momentų."

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Šiauliai"): „Pritrūko, kad būtume žaidę manieže. Pirmą kartą išėjome „ant žemės" ir jau po pirmo kėlinio vyrai sakė, kad yra sunku. Dirba visai kiti raumenys. Nesam užlipę ant natūralios vejos šiemet, treniruojamės ir žaidėm rungtynes dvejas irgi ant sintetikos, taigi, aš manyčiau, jog toks galbūt ir buvo pagrindinis mūsų minusas. Mes pamažu „sėdom" ir „nusėdom". Aš manyčiau, kad mums ta žolytė šiandien tikrai nepadėjo."

Vilmantas Bagdanavičius („Sūduva"): „Dvi rugntynės - prarasti šeši taškai. Jeigu norim kovot dėl prizinės vietos, būtinai reikia laimėt. Įmušus įvartį, labai geros emocijos. Aukščiausioje lygoje buvo mano pirmas įvartis, iš tikrųjų labai džiaugiausi dėl to. Buvo daug progų, reikia jas išnaudoti."