„Sūduva“ iš Latvijos parsiveža įvarčio persvarą

Sauliaus Čirbos nuotr.

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai žengė žingsnį link UEFA Europos lygos lemiamo atrankos varžybų etapo.

Gausiai savų sirgalių palaikomi marijampoliečiai pirmose trečio etapo rungtynėse Rygoje 1:0 palaužė Jūrmalos „Spartaks“ komandą. Pergalingą įvartį Lietuvos čempionams pelnė legionierius iš Brazilijos Guilherme Finkleris.

Rungtynės prasidėjo atsargiai, o iniciatyvą iš karto perėmė „Spartaks“ futbolininkai. Jie dažniau rezgė atakas ir viena jų galėjo baigtis įvarčiu. 15 minutę Kasparas Svarupas atsidūrė vienas prieš tuščius vartus, bet nepataikė į kamuolį ir „Sūduvai“ nusišypsojo sėkmė.

Vėliau sūduviečiai tokių dovanų varžovams nedalino ir patys ėmė ieškoti galimybių atakoms. Dešiniame krašte kaip visad aktyviai žaidęs Andro Švrljuga 38 minutę perdavė kamuolį Rigino Ciciliai, šis laimėjo mikrodvikovą prieš varžovą, vis tik galva smūgiavo per silpnai.

Antras kėlinys vėl prasidėjo Jūrmalos komandos išpuoliais, tačiau netrukus įvarčiu džiaugėsi marijampoliečiai. 52 minutę G. Finkleris apsikeitė perdavimais su R. Cicilia ir puikiai suvaldęs kamuolį, nukreipė jį į varžovų vartus.

„Spartaks“ po praleisto įvarčio vėl susigrąžino iniciatyvą, bet pramušti tankios „Sūduvos“ gynybos nepajėgė.

Lietuvos čempionai nugalėjo rezultatu 1:0 ir įgijo pranašumą prieš atsakomąsias rungtynes. Jos rugpjūčio 16 dieną vyks Marijampolėje.

„Sūduvos“ sudėtis: I. Kardumas, A. Švrljuga, V. Gaidučikas, A. Jankauskas, A. Živanovičius, V. Slavickas, G. Finkleris (90 min. P. Leimonas), J. Čadženovičius, O. Verbickas (88 min. D. Offenbacheris), R. Vėževičius (72 min. J. Kasparavičius), R. Cicilia.