12 turas / Geg 04 , Vilnius
13 turas / Geg 14 , Kaunas
13 turas / Geg 14 , Vilnius
13 turas / Geg 14 , Gargždai
13 turas / Geg 15 , Panevėžys
13 turas / Geg 15 , Šiauliai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 21 15:00 , Kaunas
Tiesiogiai 14 turas / Geg 21 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 14 turas / Geg 22 15:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 22 17:30 , Vilnius
Tiesiogiai 14 turas / Geg 29 17:30 , Jonava
Tiesiogiai 15 turas / Bir 17 18:00 , Gargždai
Tiesiogiai 15 turas / Bir 18 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 15 turas / Bir 18 19:00 , Vilnius

„Sūduva“ ir „Džiugas“ susirinko į pirmą treniruotę

„Sūduva“ ir „Džiugas“ susirinko į pirmą treniruotę
Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai sausio 17-ąją susirinko į pirmąją 2022-ųjų treniruotę ir pradėjo pasirengimą naujam sezonui.

Pirmojoje treniruotėje dalyvavo 20 žaidėjų: Tomas Švedkauskas, Vilius Stebrys, Vaidas Slavickas, Markas Beneta, Modestas Vainikaitis, Nicolas Taravelis, Justinas Januševskis, Aleksandras Živanovičius, Giedrius Matulevičius, Olivier Rommensas, Levanas Mačarašvilis, Xabi Auzmendi, Kule Mbombo, į peržiūrą atvykęs kamerūnietis Vini Lontsi, Ernestas Burdzilauskas, Žygimantas Baltrūnas, Augustas Dubickas, Matas Miškinis, Linas Zingertas ir Justas Paštukas. Trečiadienį prie komandos prisijungs vartininkas Makis Giannikoglou.

Po pirmųjų pratybų komandos naujokai T. Švedkauskas, J. Januševskis ir L. Mačarašvilis teigė, kad ekipa visus pasitiko draugiškai ir pasirengimą sezonui pradėjo geros nuotaikos.

„Neblogai pajudėjome, viskas gerai, – sakė „Sūduvos“ oficialiu nariu pagaliau tapęs marijampolietis T. Švedkauskas. – Aš pats sportavau jau kurį laiką, tad krūvio nesijaučia. Po truputėlį įsivažiuosime ir pasirengsime sezonui.“

„Pati treniruotė buvo intensyvi, daug ką komandoje pažįstu, su daug kuo yra tekę susitikti aikštėje, žaisti kartu rinktinėje, – teigė J. Januševskis. – Dirbame, rengiamės sezonui, viskas dar priešaky.“

„Aš daugumą žaidėjų taip pat jau žinojau, su daug kuo yra tekę susidurti per rungtynes, – antrino L. Mačaršvilis. – Pirmieji įspūdžiai yra labai geri, komandoje gera nuotaika, naujokus priėmė gerai. Dirbsime ir rengsimės sezonui.“

Tarp gausaus būrio treniruotėje dalyvavusių jaunųjų žaidėjų buvo ir vaikinų, kurie prieš keletą metų išvyko laimės ieškoti į užsienį. Vienas jų – marijampolietis Ž. Baltrūnas.

„Marijampolėje žaidžiau iki 14 metų, tada sekė 5 metai Italijoje. Dabar įspūdžiai – tikrai geri, savas miestas, sava aplinka, viskas puiku, – sakė 19-metis. – Žaisti „Sūduvoje“ dabar yra mano svarbiausias tikslas, stengsiuosi įsitvirtinti komandoje.“

Pasirengimą sezonui pradėjusi „Sūduva“ pirmąsias kontrolines rungtynes žais Marijampolės „Hikvision“ arenos manieže sausio 26 dieną su Suvalkų „Wigry“.

***

„Sūduva“ pasirašė sutartį 2022 metų sezonui su krašto saugu iš Ukrainos Jevgenu Protasovu.

24 metų futbolininkas iki šiol rungtyniavo tik gimtosios šalies klubuose. Iki 2020-ųjų jis atsovavo „Oleksandrija“, 2020–2021 m. sezoną praleido Lucko „Volyn“ ekipoje, o nuo 2021-ųjų liepos buvo Charkivo „Metalist 1925“ narys.

Iki žiemos pertraukos J. Protasovas žaidė per 15 iš 18 Ukrainos „Premier“ lygos rungtynių bei per du Ukrainos taurės turnyro mačus.

Į Lietuvą „Sūduvos“ naujokas atvyks jau antradienį.

***

Antrajam „Optibet A lygos“ sezonui besiruošianti Telšių „Džiugo“ komanda pirmadienį susirinko į pirmąją treniruotę. Jos metu su treniruočių apranga pluša ne tik sutartis turintys futbolininkai, bet ir į peržiūras atvykę žaidėjai iš Lietuvos bei užsienio. Nepaisant žvarbaus ir itin vėjuoto oro, treniruotė vyko lauke.

Ilgametis „Džiugo“ narys Adomas Mika sako, jog įvyko treniruotė, kuri buvo visų laukiama.

„Oras – ne kurortas, bet esame žemaičiai. Kuo sunkiau treniruočių metu, tuo paprasčiau rungtynėse. Kaip ir buvo galima tikėtis – nuotaikos rūbinėje puikios, nes visi esame pasiilgę futbolo, vienas kito. Laukiame sezono starto, tačiau iki jo laukia ilgas ir sunkus darbas, kuris pareikalaus ne 100, bet 120 procentų. Stengsimės nenuvilti mūsų mylimų sirgalių“, – fcdziugas.lt teigė gynėjas.

Vienas iš Telšių klubo simbolių Andrius Lipskis po pirmosios sezono treniruotės neprarado šypsenos. Susitikimo metu „Džiugo“ futbolininkai buvo supažindinti su sezono gairėmis. Komandos vyr. treneris Marius Šluta žaidėjus įkvėpė motyvacine kalba, išdėstė pirmąsias idėjas, laukiantį treniruočių planą.

„Nuotaikos – kovinės. Laukiame kontrolinių rungtynių, laukiame sezono pradžios“, – sakė „Džiugo“ senbuvis A. Lipskis.

Rugsėjį į Telšius atvykęs Ivo Brazas su „Džiugo“ klubu pradeda pirmąjį savo pasirengimą sezonui. Du įvarčius antrojoje sezono dalyje įmušęs I. Brazas tikina, jog žvarbus oras jo negąsdina, tačiau daliai naujokų lietuviška žiema – rimtas išbandymas.

„Buvau sužavėtas su kokia motyvacija į pirmąją treniruotę susirinko vaikinai. Jeigu sezono metu pavyks išlaikyti tokias kovingas nuotaikas, galime pasiekti įsimintinų pergalių. Esu pasiilgęs mūsų sirgalių, kurių palaikymas yra nepakartojamas“, – savosiomis mintimis po treniruotės dalijosi I. Brazas.

Trenerių štabas nekantriai laukė pirmojo komandos susirinkimo ir treniruotės. Vyr. trenerio asistentas Rolandas Lesčius atskleidė, jog komplektacijos darbai dar nėra pasiekę finišo.

„Vos pasibaigus praėjusiam sezonui pradėjome komandos komplektaciją. Aktyviai stebėjome žaidėjus. Dalį pozicijų jau spėjome užpildyti. Tiesa, dalies futbolininkų vis dar laukiame. Taip pat į peržiūrą pakvietėme keletą žaidėjų. Tik darbas treniruotėse parodys, kurie iš jų liks komandoje, kuri pradės naująjį sezoną. Svarbiausia matyti degančias akis ir tinkamą nusiteikimą“, – sako R. Leščius.

Pirmoji repeticija su varžovais numatyta dar šią savaitę. Šeštadienį 13 val. „Džiugas“ žais kontrolines rungtynes. Telšiuose lankysis svečiai iš Gargždų miesto – „Bangos“ klubas. Iki oficialaus sezono starto, planuojama sužaisti 7-nerias rungtynes.