„Sūduva“ ir antrą kartą šiame sezone nepasipriešino „Žalgiriui“ (komentarai)

Vilniaus „Žalgiris“ ir vėl sutriuškino Marijampolės „Sūduvą“, šį kartą titulą ginantys čempionai pergalę iškovojo rezultatu 3:0 (1:0). Žalgiriečiai po šių rungtynių susikrovė penkių taškų persvarą prieš antroje vietoje žengiantį Klaipėdos „Atlantą“, savo ruožtu, marijampoliečiai po šio turo turnyro lentelėje liks septintoje pozicijoje.

Rungtynių pradžioje kamuolio kontrolė priklausė svečiams ir būtent jie sukūrė pirmąjį aštresnį momentą prie varžovų vartų. Standartinės padėties metu Andro Švrljuga smūgiavo galva, bet smūgis Džiugui Bartkui didelių problemų nesukėlė, vartininkas permėtė kamuolį per vartų skersinį.

12-ąją minutę įvyko epizodas, kuris kardinaliai apsunkino „Sūduvos“ padėtį – Tomas Snapkauskas už pavojingą žaidimą buvo pašalintas iš aikštės.

Nuo pirmųjų „Žalgirio“ išpuolių šeimininkai gynėsi labai užtikrintai, pirmas truputį pavojingesnis epizodas kilo 28-ąją minutę, kai po perdavimo iš kairiojo atakos krašto Andrius Velička smūgiavo šalia vartų.

Vis tik po dviejų minučių žalgiriečiai atidarė savo įvarčių sąskaitą šiame mače. Po puikaus Jakubo Wilko pakelto kampinio Linas Pilibaitis tiksliu smūgiu galva privertė D.Bartkų traukti kamuolį iš vartų tinklo.

Išsiveržę į priekį svečiai užtikrintai kontroliavo situaciją aikštėje. Kėlinio pabaigoje du gana pavojingus smūgius iš toli atliko Artakas Jedigarijanas, o kartą įvarčio autorius L.Pilibaitis po pakelto kampinio pavojingai smūgiavo galva.

Antrojo kėlinio pradžia buvo gana nyki, tačiau „Sūduva“ nepasidavė ir surezgė keletą pavojingesnių atakų. Vos tik marijampoliečiai pajuto žaidimą, „Žalgiris“ juos tuoj pat atvėsino. Puikiai į žaidimą po keitimo įsiliejęs Rytis Leliūga gavo kamuolį baudos aikštelėje, suklaidino varžovą ir padvigubino rezultatą.

Po praleisto įvarčio „Sūduva“ palūžo ir neatsigavo, nors strategas Darius Gvildys atliko visus tris keitimus, tačiau jie jokios apčiuopiamos naudos neatnešė.

„Žalgiris“ ir toliau atakavo: Arti tikslo buvo R. Leliūga, kurio smūgiuotą kamuolį sugavo D.Bartkus, o 81-ąją minutę šiame mače buvo padėtas taškas – tas pats antrojo įvarčio autorius pavojingai smūgiavo į vartus, jo smūgį atrėmė „Sūduvos“ vartininkas, bet pirmasis prie atšokusio kamuolio suskubęs Kristis Andreou pasiuntė jį vartų tinklą.

Treneris Marekas Zubas („Žalgiris"): „Esminis momentas buvo raudona kortelė „Sūduvai". Tai visiškai pakeitė „Sūduvos" komandinę dvasią. Puikiai matėme, kad varžovai buvo parengę gerą planą šios dienos rungtynėms su „Žalgiriu". Jų taktika buvo grįsta kontratakomis, jie laukė mūsų klaidos. Mes analizavome praėjusiais „Sūduvos" rungtynes, kuriose jie mušė įvarčius po kontratakų ir jie tikria pavojingi jose. O mes visų pirmą norėjome apsisaugoti, bet jau kaip sakiau raudona kortelė visiškai pakeitė rungtynes. Nuo tada mes dominavome iki paskutinės minutės. Aš negaliu sakyti, kad tai buvo lengva pergalė, nes mes turime problemų dėl traumų, štai Jakubas dar turi septynias siūles ant galvos, tiksliai nemačiau kas pradžioje nutiko jam, bet manau viskas bus gerai".

Andro Švrljuga („Žalgiris"): „Ką aš galiu pasakyti, laimėjome 3:0. Nuo pat pradžių žinojome, kad bus sunku, kad „Sūduva" žaidžia gerą futbolą. Bet po raudonos kotelės, žinoma turėdami vienu žaidėju daugiau, pradėjome žaisti geriau. Supraskite, aš negaliu nieko sakyti. Pasakysiu tiek, galbūt teisėją įbaugino kraujas ir jis parodė raudoną kortelę. Aš būdamas teisėjas, galbūt rodyčiau geltoną kortelę, tačiau tai buvo tikrai pavojinga situacija. Mes jaučiamės pavargę, bet manau labiau pavargę esame galvose. Nelaimėjome dviejų rungtynių iš eilės, tad tikrai nebuvo lengva, tačiau šiandien laimėjome 3:0".

Treneris Darius Gvildys („Sūduva"): „Iš tikrųjų nėra ką komentuoti. Visi matė, sprendimai teisėjų kokie, kur tiek išvijimas, pavyzdžiui, manau Wilko ten neteisingas sprendimas buvo - pasilenkė dėl kamuolio. Antras įvartis - Chvedukas prasimeta, subauduoja. Šiai dienai stengsimės užmiršti ir ruoštis „Šiauliam". Dabar tiesiog jau nėra ko žvalgytis, turim rungtynes su „Šiauliais", o čia kas buvo, tai tegu. Yra teisėjų federacija - tegu žiūri, analizuoja".