„Sūduva“ atlaikė „Atlanto“ atakų laviną

V.Knyzelis/LFF.lt

Daugiau nei pusvalandį mažumoje žaidusi Marijampolės „Sūduva“ atlaikė „SMScredit.lt A lygos“ čempionato lyderio Klaipėdos „Atlanto“ šturmą antrajame kėlinyje ir išplėšė lygiąsias dešimtojo turo rungtynėse Gargžduose - 2:2.

Pusę pirmojo kėlinio iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams, kurių atakos smaigalyje žaidęs Gediminas Kruša turėjo keletą progų išvesti „Atlantą“ į priekį. 19-ąją minutę vienas prieš vartus išbėgo Žilvinas Kymantas, tačiau sudelsė smūgiuoti į vartus, leisdamas pasivyti „Sūduvos“ gynėjams.

Viena iš retų svečių atakų baigėsi įvarčiu 22-ąją rungtynių minutę. Po Audriaus Broko pakelto kampinio aukščiau už visus iššoko „Sūduvos“ legionierius iš Italijos Maximiliano Ugge ir galva pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Pajutę įvarčio skonį svečiai pasižymėjo dar kartą. Sulaukes Petaro Basičiaus perdavimo iš aikštės gilumos, Valentinas Baranovskij 31-ąją minutę puikiai suklaidino Marką Benetą ir gražiu smūgiu į tolimą kampą įmušė antrąjį „Sūduvos“ įvartį.

„Atlantas“ atsigavo tik kėlinio pabaigoje. Perėmęs kamuolį aikštės viduryje, G.Kruša nusprendė pats užbaigti ataką ir stipriu bei labai taikliu smūgiu iš 20 metrų sušvelnino rezultatą. Dar po minutės „Sūduvos“ vartininkui Pavelui Davidovui teko pademonstruo savo greitį ir kojomis išmušti kamuolį į užribį iš po vieno prieš vartus išbėgusio Gerardo Žukausko kojų.

Sužaidus vos 10 minučių antrajame kėlinyje, „Sūduva“ liko dešimtyje po to, kai antroji geltona kortelė buvo parodyta Maximilianui Ugge už žaidimą ranka baudos aikštelėje. Negana to, į svečių vartus rungtynių arbitras skyrė 11 m. baudinį. Jį šaltakraujiškai realizavo G.Kruša, įmušdamas antrąjį savo ir komandos įvartį.

Išlyginęs rezultatą. „Atlantas“ apsukų nemažino. Dukart pavojingai šalia vartų smūgiavo Ž.Kymantas. Kontraatakos metu A. Brokas turėjo puikią galimybę dar kartą išvesti Marijampolės klubą į priekį, tačiau, sulaukęs perdavimo iš krašto, galva smūgiavo tiesiai į vartininką.

70-ąją minutę tas pats A.Brokas, aikštės šeimininkams keliant kampinį likęs prie virpsto ir atmušdamas į vartus skriejantį kamuolį, išgelbėjo „Sūduvą“ nuo trečiojo įvarčio, kai galva pavojingai smūgiavo Kazimieras Gnedojus.

Konstatinas Sarsanja į aikštę metė Marių Papšį ir rezultatyviausią čempionato žaidėją Evaldą Raziulį. 80-ąją minutę klaipėdiečiai turėjo puikią progą išplėšti pergalę. Donato Kazlausko pavojingai smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą ir atšoko į aikšelę. Pirmas prie jo suskubo M. Papšys ir pasiuntė jį į tinklą, tačiau tai atliko pažeisdamas taisykles, todėl įvartis nebuvo įskaitytas.

Per likusį laiką svečiai gynyboje neklydo ir išsaugojo lygiąsias.