„Sūduva“ antrąjį ratą pradėjo skambia nata (komentarai)

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai atsirevanšavo „Bangai“ už patirtą nesėkmę pirmajame rate. „SMScredit.lt A lygos“ X-ojo turo rungtynėse Gargžduose svečiai iškovojo pergalę rezultatu 1:0 (0:0). Kiek anksčiau Suvalkijos klubo vairininkas Darius Gvildys nuogąstavo, jog komandos gynyba yra skylėta tarsi rėtis, tačiau marijampoliečių laivas, akivaizdu, jog šiuo metu nėra užstrigęs seklumoje. Komanda iškovojo pergalę jau trečioje dvikovoje iš eilės išlaikydama savo vartus „sausus“. Po šios akistatos turnyro lentelėje „Sūduva“ žengia penktoje pozicijoje, savo ruožtu, „Banga“ – antroje.

Rungtynių pradžioje buvo daug kovos aikštės viduryje ir tolimų perdavimų, pirmasis pavojingas epizodas kilo prie marijampoliečių vartų 17-ąją minutę, kai vartininkas Džiugas Bartkus išgelbėjo komandą po pavojingo gargždiškio smūgio galva.

Tuoj pat po šio epizodo svečiai surezgė itin greitą kontrataką, jos smaigalyje atsidūręs puolėjas Tomas Radzinevičius iš dėkingos padėties smūgiavo netiksliai.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką daugiau kvapą gniaužančių epizodų sirgaliai beveik nematė. Visus „Bangos“ bandymus pelnyti įvartį neutralizuodavo patikimai žaidę gynėjai ir D.Bartkus. Įsiminė tik Aleksandro Ruskicho mėginimas smūgiu iš eigos pasiųsti kamuolį į vartus.

Kitoje aikštės pusėje, marijampoliečiai kėlė keletą kampinių, tačiau nuo visų bandymų šeimininkai apsigynė.

Aktyviai antrą kelinį pradėję gargždiškiai turėjo iniciatyvą savo rankose. Labai aktyvus dešiniajame atakos krašte buvo legionierius iš Ukrainos Sergijus Ševčiukas. Saugas draskė „Sūduvos“ gynybą ir aštriais perdavimais terorizavo svečių baudos aikštelę.

55-ąją rungtynių minutę įvyko gana nebūdingas, retai pasitaikantis epizodas „Bangos“ gynybiniuose įtvirtinimuose. Gynėjai buvo trumpam praradę koncentraciją standartinės padėties metu, puikiai tuo pasinaudojęs Mindaugas Grigaravičius sulaukė puikaus komandos draugo perdavimo, išbėgo vienas prieš Soslanbeką Aršijevą ir tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Tokia įvykių eiga nebuvo įtraukta į „Bangos“ režisierių scenarijų, pasimetę šeimininkai palūžo ir per likusį rungtynių laiką nerado jokių priešnuodžių prieš patikimą „Sūduvos“ gynybą. Netgi pačią menkiausią liepsnelę kilusią prie savųjų vartų užgesindavo gynėjai arba D.Bartkus.

Pergalingo įvarčio autorius M.Grigaravičius turėjo progą įkalti vinį į gargždiškių karstą, tačiau su jo smūgiuotu kamuoliu susitvarkė S.Aršijevas.

Mindaugas Grigaravičius (Sūduva"): Kaip matot įsivažiuojam po truputį, aišku sunkios rungtynės buvo, bet įsivažiuojam. Viskas gerai, laimėjom - džiugu. Visada yra noras revanšuotis, kai praloši pirmajame rate. Kaip tik rūbinėje su komanda šnekėjom, kad reikia atsirevanšuoti Bangai", kaip matėt, taip ir padarėm. Rungtynės labai sunkios, buvo tokių momentų, kad norėjosi tiesiog paleisti viską ir sakyti: Treneri, keiskit. Bet sukandęs dantis laikaisi, giniesi ir bandai užpult. Šiandien planas buvo greitai iš gynybos pereiti į puolimą, pirmame kėlinyje išėjom į greitą kontrataką - mūsų žaidimas tuo ir paremtas yra. Kitą kartą duoti varžovui pajusti žaidimą, klaidėlės išlaukti ir greit užpulti. Buvo baudelė, greitai įžaidėm, Arminas pamatė labai gerai, reikės atsidėkot jam kažkaip. Pataikiau kaire koja - išeigine", treniravausi, bet pataikiau, viskas gerai, svarbiausia, kad įmušiau".

Treneris Darius Gvildys (Sūduva"): Šią savaitę dirbom intensyviai, gynybinius veiksmus žiūrėjom, atakas, buvo neblogų momentų. Vyrai įvykdė planą, ką užsibrėžę buvom ir manau, kad viskas pasisekė. Andželkovičius turi mikrotraumų, Chvedukas praleido dėl surinktų geltonų kortelių, bet yra Snapkauskas, Kiselevskis, yra konkurencija, žmonės stengiasi ir šiai dienai parodė, kad pas mus yra žmonės, kurie gali žaisti, pakeisti lyderius, jeigu taip galima įvardinti. Bet aš šiai dienai akcentuoju, kad komanda būtų vieninga ir bendrai siektų pergalės, nebūtų pavienių žaidėjų. Manau, kad šiandien tas pasisekė. Be abejo džiugina sėkmingas išėjimas iš gynybos į puolimą, kiek prisimenu, kad tik vasario vidury Tomas pradėjo treniruotis ir įgavo formą palaipsniui, kiti žaidėjai pasitempė ir pradeda suprasti vienas kitą".

Treneris Maksimas Tiščenka (Banga"): Pagal pirmas minutes jau buvo galima pasakyti, jog Sūduva" geriau atrodo. Jie laimėjo visas dvikovas, ypatingai aikštės viduryje, todėl pirmojo kėlinio pabaigoje mums teko atlikti keitimą, kuris iš esmės žaidimą sustiprino. Deja, po klaidos praleidome. Tai buvo rungtynės iki įvarčio. Paskui mums teko atiduoti daug jėgų, kad išlygintume rezultatą, bet nepavyko to padaryti. Mums pasisekė pirmose rungtynėse, o dabar trimis taškais gali džiaugtis Sūduva". Sveikinu juos. Mes toliau dirbsime ir judėsime į priekį. Žinote, būtų kvaila man skųstis, jog atsarginių žaidėjų suolelis per trumpas, nes daug komandų turi tokių bėdų. Aišku, mums trūko aštrumo priekyje. Turint kamuolio kontrolę, stokojome lemiamo perdavimo ar smūgio, kuris atneštų įvartį. Jei veteranai truputį pasėda, mes pradedame plaukioti. Kiti žaidėjai nespėja. Aurelijus Staponka jau persivalgęs futbolo, fiziškai išsekęs, trūko lemiamo smūgio".