„Stumbro“ debiutą vainikavo puiki pergalė prieš „Šiaulius“ (komentarai)

Tragiška „Šiaulių“ gynyba paneigė visas išankstines „SMScredit.lt A lygos“ čempionato I-ojo turo prognozes. 2015 m. sezono atidarymo rungtynėse svečių klaidas išnaudojęs debiutantas Kauno „Stumbras“ dar pirmajame kėlinyje įmušė tris įvarčius ir iškovojo puikią pergalę – 3:1 (3:0).

Pirmojo sezono įvarčio žiūrovams laukti teko vos iki 13-osios mačo minutės. Dukart prieš tai standartinių situacijų metu braškėjusi bet problemų išvengusi „Šiaulių“ gynyba subyrėjo po dar vienos pražangos. Pakėlus kamuolį į baudos, aikštelę, vartus palikęs Povilas Valinčius kumščiu numušė kamuolį be priežiūros paliktam Erikui Skripkinui, kuris smūgiu pažeme pelnė pirmąjį čempionato įvartį

21-ąją minutę P.Valinčiui teko darsyk išimti kamuolį iš vartų tinklo. Po pražangos ir perdavimo į baudos aikštelę suklydo nesėkmingai bandęs atmušti perdavimą Dovydas Medžiaušis. Kamuolys atiteko šalia atsidūrusiam kauniečių komandos kapitonui Audriui Račkui, kuris savo šansą išnaudojo smūgiu į tolimą vartų kampą.

Artūro Rimkevičiaus reto grožio įvartis puikiu tolimu smūgiu 34-ąją minutę „Šiaulius“ įstūmė į nepavydėtiną padėtį. Po tolimo E.Skripkino perdavimo link vartų puolėjui kamuolį tiesiog atidavė nevykusiai sužaidusi svečių gynybos linija, o A.Rimkevičiaus šūvio vartus palikęs P.Valinčius atremti neturėjo jokių galimybių.

Kėliniui baigiantis po kampinio kamuolys ketvirtą kartą atsidūrė šiauliečių vartuose taikliai galva smūgiavus V.Armanavičiui. Dideliam futbolininko nusivylimui, rungtynių arbitras įvarčio neįskaitė, perdavimo metu kamuolys buvo palikęs aikštę.

Iki pertraukos labai prastai gynyboje žaidę svečiai prie varžovų vartų taip pat. Įmušti galėjo tik Edvinas Jasaitis. Sykį saugas labai pavojingai vienu lietimu smūgiavo į vartus po perdavimo iš krašto, vėliau baudos smūgiu kamuolį pasiuntė visai šalia virpsto.

Per pertrauką „Šiauliams“ teko atlikti priverstinį keitimą, nes rungtynių tęsti nebegalėjo su A.Rimkevičiumi pirmajame kėlinyje susidūręs vartininkas P.Valinčius. Jį pakeitusiam Edgarui Mikšėnui darbo netrūko.

66-ąją minutę jaunasis vartų sargas pademonstravo fenomenalią reakcija, sugebėdamas neįtikėtinu būdu atremti A.Rimkevičiaus smūgį iš poros metrų atstumo. Vėliau E.Mikšėnas puikiu šuoliu atmušė labai pavojingą E.Skripkino bandymą bei neleido atskubėjusiam A.Rimkevičiui pakartoti smūgio, išmušdamas kamuolį iš po puolėjo kojų.

Puikiai suklaidinusio pora varžovų baudos aikštelėje Tado Eliošiaus uždirbtas, o Ramūno Radavičiaus realizuotas baudinys 76-ąją minutę Saulės miesto komandai įkvėpė vilties. Šiauliečių žaidimas pastebimai pagyvėjo.

Svečių legionierius iš Brazilijos Luca Moreasas labai techniškai krūtine susistabdė kamuolį po perdavimo iš aikštės gilumos, išvengė jį prižiūrėjusio gynėjo ir labai stipriu smūgiu sudrebino vartų skersinį 82-ąją dvikovos minutę.

Per likusį laiką čempionato debiutanto „Stumbro“ vartams grėsmės nebekilo.

Vyr. treneris Tomas Ražanauskas („Šiauliai“): „Kiekvienas treneris tikisi pergalės debiutinėse rungtynėse, bet įvyko tai, kas įvyko. Kažkokios tragedijos nedarome. Kiek vyrai šiai dienai yra pasiruošę, tiek ir sužaidė. Kaip ir minėjau anksčiau, mums šiek tiek trūksta laiko, susižaidimo ir treniruočių. Manau, artimiausiu metu žaidėjų forma gerės ir gerės. Žaidėjai yra skirtingose formose: vieni - daugiau pasiruošę, kiti - mažiau. Dirbsime, bandysime sezono metu pakelti jų ir bendrą fizinį stovį, susižaidimą, kažkokių derinių, nes, kas supranta futbolą, mato, kad trūksta. Nieko tokio neįvyko. Yra iš viso 36 egzaminai, vieno neišlaikėme, dar liko 35. Yra kur tobulėti, kur stengtis, kur temptis. Reikia aukštyn pakelti galvą ir ruoštis kitoms rungtynėms. Vartininką išvežė į ligoninę, gali būti, kad smegenų sutrenkimas. Vėliau žinosime tiksliai.“

Ramūnas Radavičius („Šiauliai“): „Atrodo, turėjome kitaip pradėti, bet du standartai ir labai kvaili įvarčiai, trečias - irgi neaišku, kas ten kur įvyko. Trys grubios klaidos - trys įvarčiai. To pasekoje turime rezultatą. Jie žaidė tikrai gerai, puolėjas A.Rimkevičius gerai užsikabino už kamuolių. Debiutas lygoje - buvo aišku, kad jie bus nusiteikę kovai kiekviename metre. Tą ir pamatėme.“

Vyr. treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Visų pirma, noriu pasveikinti kauniečius su A lyga, su pirmosiomis rungtynėms, gražiu žaidimu ir gražia pergale. Noriu pasidžiaugti už vaikinus, kurie sužaidė, pasakysiu, labai geras, įdomias rungtynes. Žiūrovams turėjo patikti, nes buvo daug ir aštrių momentų, ir kovingų momentų, ir aistra ir daug azarto - to, kokį futbolą aš įsivaizduoju. Manau, kad šiai diena kaip komanda „Šiaulius“ pranokome. Buvo tokia nuojauta, kad „Šiauliams“ pritrūks gal mėnesio laiko, kadangi daug žaidėjų yra surinkta paskutiniu metu ir tai matėsi eilėje momentų. Nors galiu pasakyti, kad komanda surinkta įdomi ir su laiku ji žais geriau. Mes, aišku, irgi.“

Klaudijus Upstas („Stumbras“): „Visi išėjome užsivedę. Vis tiek - debiutas, norėjome parodyti, kad nesame prasta komanda, kad niekas nenuvertintų. Norėjome, kad mus gerbtų ir, manau, šiai dienai tai pavyko. Mes esama jauna ambicinga komanda, išename tik kovoti. Pavardžių nežiūrime, neturime jokių autoritetų. Ateiti gali bet kas - kovosime su visais. “