Stebuklingas Edvino Gertmono žaidimas Marijampolėje „Tauro“ neišgelbėjo (komentarai)

Tauragės „Tauras“ neatlaikė Marijampolės „Sūduvos“ atakų lavinos SMScredit.lt A lygos“ IV rato dvikovoje. Pirmieji įmušę įvartį, tauragiškiai nesugebėjo sulaikyti rezultatyviausio čempionato žaidėjo Nerijaus Valskio, kuris dviem taikliais smūgiais labiausiai prisidėjo prie to, kad Suvalkijos klubas iškovotų pergalę savo aikštėje rezultatu 3:1 (0:0). N.Valskio sąskaitoje – jau 22 įvarčiai.

Dvikovos pradžioje atrodė, kad „Sūduva“ nepasimokė iš trečiojo rato dvikovos Tauragėje ir jau 2-ąją minutę galėjo praleisti įvartį, grubiai suklydus Dariui Isodai. Gynėjas tiesiog padovanojo kamuolį Jean-Marie Amaniui, tačiau visiškai vienas prieš vartus atsidūręs legionierius pasirinko tolimą smūgį ir į vartus nepataikė.

Atsakomosios atakos metu Valentinas Baranovskis iš kairiojo krašto atliko labai aštrų perdavimą į baudos aikštelę Karoliui Chvedukui, tačiau saugas, kovodamas su gynėju, į kamuolį nepataikė.

4-ąją minutę Maksimas Lukaševičius visiškai laisvas sulaukė gero perdavimo baudos aikštelės dešinėje, bet, bandydamas techniškai perkelti kamuolį per Džiugą Bartkų į tolimą kampą, į vartus nepataikė. Po minutės savo aikštės pusėje dar kartą grubiai suklydo „Sūduvos“ gynyba, tačiau komandos draugo klaidą ištaisė D.Isoda, pasivijęs vieną prieš vartus nubėgusį J.M.Amanį ir išmušęs kamuolį į užribį.

Kėliniui įpusėjus, aikštės šeimininkai ėmė kontroliuoti žaidimą. Pavojingai varžovų gynybą draskė V.Baranovskio ir N.Valskio tandemas, tačiau iki įvarčio nuolat pritrūkdavo tikslesnio paskutinio perdavimo arba taiklaus smūgio į vartus. 31-ąją minutę rezultatyviausias čempionato futbolininkas buvo išvestas vienas prieš E.Gertmoną, tačiau saugui kamuolys apmaudžiai „nusipjovė“ smūgio metu.

Aktyviai užgulusi „Tauro“ vartus, „Sūduva“ palikdavo erdvės svečių kontratakoms. Vienos jų metu po perdavimo iš dešiniojo krašto marijampoliečių baudos aikštelėje kilo gaisras, o Laimonas Trakšelis turėjo puikią galimybę išvesti savo komandą į priekį, tačiau gražiai užsukęs kamuolį, kad jo nepasiektų D.Bartkus, į vartus nepataikė.

Kėlinio pabaigoje „Sūduva“ surengė kontrataką kurios smaigalyje atsidūrusio N.Valskio smūgį nuo vartų linijos atmušė vartininkui į pagalbą atskubėjęs Iraklis Tvaladze. Tos pačios atakos metu saugas puikiai smūgiavo iš toli, bet kamuolį pirštų galais į kampinį sugebėjo nukreipti E.Gertmonas.

Po pertraukos aikštės šeimininkai pratęsė tauragiškių vartų apgultį. Pavojingai iš toli smūgiavo N.Valskis ir K.Chvedukas. Tačiau įvartis krito į „Sūduvos“ vartus. Laimonas Trakšelis labai gražiu tolimu smūgiu užklupo nepasiruošusį D.Bartkų. Kamuolys atsitrenkė į skersinį ir grįžo į aikštę. Pirmas prie jo suskubo J.M.Amanis ir išvedė „Taurą“ į priekį.

Persvara svečiai džiaugėsi vos porą minučių. N.Valskio smūgį blokavo gynėjas, kamuolys nukrito Povilui Kiselevskiui, šis savo šanso nepraleido ir pelnė išlyginamąjį įvartį smūgiu nuo tolimo virpsto.

Už tai, kad daugiau nei dešimt minučių rezultatas išlygo lygus, „Tauro“ futbolininkai turėjo dėkoti savo komandos vartininkui E.Gertmonui, kuris demonstravo neįtikėtiną reakciją ir puikų situacijos skaitymą, apsaugodamas savo vartus nuo didelių nemalonumų, kai keletą kartų laisvi prieš vartus iššoko K.Cvedukas ir N.Valskis, pavojingai smūgiavo Mohamadas Kdouh. Ypač efektingas buvo tauragiškio šuolis, kuriuo jis atrėmė M.Šoblinsko smūgį galva, kuriuo saugas pataisė, pakeisdamas kamuolio skriejimo kryptį, nestiprų Petaro Basičiaus smūgį 56-ąją minutę.

Vis tik E.Gertmonas buvo bejėgis prieš idealiai tikslų N.Valskio baudos smūgį, kuriuo, pasiųsdamas kamuolį tiesiai į tolimą vartų kampą, aikštelės šeimininkų lyderis pagaliau išvedė „Sūduvą“ į priekį 67-ąją minutę.

Saugas ir toliau nuolat grasino svečių vartams, tačiau, rungtynėms artėjant link pabaigos, atrodė, kad kuo geresnė situacija, tuo N.Valskiui sunkiau pataikyti į vartus. Dar vieną puikų jo prasiveržimą ir gerą smūgį kaire koja į vartų kampą efektingu šuoliu nutraukė E.Gertmonas.

85-ąją minutę eilinė N.Valskio ir E.Gertmono akistata visgi baigėsi trečiuoju „Sūduvos“ įvarčiu. Be priežiūros aikštės viduryje paliktas Marius Šoblinskas puikiu perdavimu išvedė rezultatyviausią lygos futbolininką vieną prieš vartus ir saugas smūgiu tarp vartininko kojų įtvirtino suvalkiečių pergalę.

Treneris Darius Gvildys („Sūduva“): „Tai buvo nervingos rungtynės. Kai gynėjai žaidžia neužtikrintai, tai persiduoda komandai. Vyrus galiu pagirti nebent už tai, kad praleidę įvartį, sugebėjome perlaužti rungtynes savo naudai jau ne pirmą kartą šiame sezone. Taurgė žaidė disciplinuotai, varžovų puolėjas palaikė įtampą priekyje. Žiūrovams šios rungtynės turėjo patikti, treneriams, ypač man, nelabai, nes buvo nervingos. Progų sukuriame daug, bet nepavyksta jų išnaudoti. Kartais atrodo, kad nepataikyti yra sunkiau nei pataikyti, bet futbolas tuo ir yra įdomus. Pavelui Davidovui ir Tomui Radzinevičiui davėme poilsio. Džiugas Bartkus yra gero lygio vartininkas, Muhamadas Kdouh šiandien turėjo progų, bet jam sunkiai sekasi prisitaikyti prie europietiško futbolo. Žinoma, galima pagirti jaunąjį „Tauro“ vartininką, kuris vartus išsaugojo „sausus“ sudėtingose situacijose.“

Povilas Kiselevskis („Sūduva“): „Vertinu teigiamai, iškovoti trys taškai ir tai yra svarbiausia. Rezultatu galime būti patenkinti, bet žaidimu – ne. Nei pirmajame, nei antrajame kėliniuose. Žaidėme su komanda, esančia paskutinėje vietoje ir pirmieji praleidome įvartį. Kaip gali nebūti šoko? Galbūt netgi „Tauras“ yra neparanki mums komanda, nes jau ne pirmą kartą viskas taip sunkiai klostosi. Aikštėje jautėsi T.Radzinevičiaus trūkumas. Jam įbėgus į aikštę puolimas ėjosi lengviau. Situacijoje, kurioje pelniau įvartį, kamuolys atšoko nuo Nerijaus Valskio tiesiai ant mano kairės kojos. Aš tiesiog mušiau į tolimąjį kampą ir pavyko pataikyti.“

Treneris Gedeminas Jarmalavičius („Tauras“): „Butų įdomu, jeigu pačią pirmą minutę būtume pasinaudoję varžovų dovanėle. Deja, Jeanas Marie Amani į vartus nepataikė. Šiandien mums, kaip ir rungtynėse Tauragėje, pritrūko jėgų. „Sūduvos“ spaudimas davė rezultatą, mes išsigandome, pametėme zonas. Pralaimėjome tikrai gerai komandai, patampėme jiems nervus. Šiai dienai, tokiame lygyje galime žaisti 60-70 minučių. Nė kiek nenustebau, kai išsiveržėme į priekį, tai buvo graži ataka. Džiaugiuosi mūsų vartininku, kuriam tik 17 metų. Manau, auga pamaina Žydrūnui Karčemarskui. Šiandien nebuvo Iuliano Vulpe, kelių jaunų žaidėjų, kurie buvo žaidę kitas rungtynes, todėl juos galėjome panaudoti tik 20-30 minučių. Kad Marius Stanaitis žais paaiškėjo tik prieš rungtynes, už tai dėkoju „Sūduvos“ medicinos personalui. Aš maniau, kad šis žaidėjas šiandien neįeis į aikštę.“