7 turas / Bir 28 , Kaunas
7 turas / Bir 28 , Vilnius
7 turas / Bir 28 , Panevėžys
8 turas / Lie 03 , Vilnius
8 turas / Lie 03 , Panevėžys
8 turas / Lie 04 , Marijampolė
9 turas / Lie 11 15:00 , Kaunas
9 turas / Lie 11 18:00 , Panevėžys
9 turas / Lie 12 17:00 , Vilnius
10 turas / Lie 18 13:00 , Kaunas
10 turas / Lie 19 17:00 , Panevėžys
10 turas / Lie 19 19:00 , Gargždai
11 turas / Lie 23 18:00 , Kaunas
11 turas / Lie 23 19:00 , Marijampolė

Sporto klube – nauji "Žalgirio" potyriai

Sporto klube – nauji "Žalgirio" potyriai
foto: Saulius Čirba/zalgiris-vilnius.lt

Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ komandos futbolininkus, „Lietuvos ryto“ šokėjas ir legendinį Juozuką stebino sporto klube išbandytos naujovės. Keturi „Žalgirio“ futbolininkai praėjusią savaitę treniravosi daugiau nei jų komandos draugai, tačiau dėl to nesiskundė.

Kartu su gražuolėmis „Lietuvos ryto“ šokėjomis ir kultiniu Lietuvos krepšinio rinktinės masažuotoju Juozu Petkevičiumis žalgiriečiai išbandė naujus treniruočių metodus. „Gemma sporto terapijos klube“ jie išmėgino treniruotes su „Gymstick“ lazdomis gryname ore ir baseine, aerobikos ir ėjimo su šiaurietiškomis lazdomis pamokas.

Į jau matytus dalykus – naujas žvilgsnis

Iki tol neišbandyti treniruočių būdai nustebino fiziškai gerai pasirengusius profesionalus.

„Su „Gymstick“ lazdomis rinktinėje dirba krepšininkai, bet jie tas lazdas naudoja kiek kitaip. Nemaniau, kad su jomis galima dirbti taip, kaip pamačiau čia“, – sakė Lietuvos krepšinio rinktinės talismanu vadinamas Juozukas.

Šiaurietiškojo ėjimo lazdos masažuotojui nebuvo naujovė – jas J.Petkevičius nusipirko po klubo operacijos. Tačiau paaiškėjo, kad Juozukas jau gerą pusmetį su lazdomis vaikšto netaisyklingai.

„Kai pirkau, man visai kitaip paaiškino kaip jomis naudotis. Pasirodo visai kitaip turi dirbti raumenys“, – kraipė galvą J. Petkevičius.

Bene labiausiai masažuotojui įstrigo tai, jog „Gemma sporto terapijos klube“ lankytojus prižiūri ne treneriai, o kineziterapeutai.

„Žmonės nepatirs traumų, nes iš karto viską darys taisyklingai. Maniau, kad esu pasiruošęs, bet kai viską išbandžiau, supratau, kad man dar daug ko reikia mokytis. Pavyzdžiui, išlaikyti balansą pratimuose man čia sekėsi sunkiai“, – pripažino J.Petkevičius.

Pratimai – kaip tik futbolininkams

Juozukas greitai rado bendrą kalbą su „Žalgirio“ futbolininkais. Vienas jų – Rytis Leliūga visų pratimų metu nevengė papokštauti, tačiau prisipažino, kad kai turie pratimai vertė pasistengti iš visų jėgų.

„Darėme pratimus, kurių anksčiau niekada neteko išmėginti. Bandėme „Gymstick“ lazdas, su kuriomis galima treniruoti daug skirtingų raumenų grupių. Labai patiko kineziterapeutų paaiškinimai, kaip reikia viską atlikti.

Pabandėme šiaurietiško ėjimo lazdas gryname ore. Nuotaikos tikrai geros, įspūdžių daug. Treniruotės labai intensyvios. Tiesa, pratimai buvo labiau koordinacijos ir balanso.

Didelių raumenų taip neužsiauginsi. Jie tam, kad būtume atletiški ir greiti. Manau, kad tai visai tinka futbolui“, – kalbėjo R. Leliūga, savaitgalį „SMScredit.lt A lygos“ XI turo rungtynėse su Marijampolės „Sūduva“ pasižymėjęs įvarčiu.

Šokėja pažadėjo sugrįžti

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos šokėjos išbandė Pilates-Kalanetika mankštą, aerobiką ir pratybas su „Gymstick“ lazdomis vandenyje.

Šokėjų treniruotės apsiriboja šokiais, tad „Gemma sporto terapijos klubo“ pasiūlytos Pilateso – Kalanetikos mankšta, aerobika ir pratybos su „Gymstick“ lazdomis lauke ir vandenyje buvo naujovė jų kasdienėje rutinoje.

„Pirmą kartą čia lankiausi. Tokios treniruotės padeda pabėgti nuo šokių, tad manau, kad dar grįšiu čia“, – neabejoja šokėjų grupės narė Edita Navickaitė. Jai įspūdį paliko ir tai, kad kai kurios pratybos vyko gryname ore.

Šokėjos pripažino – išmėgintos treniruotės, nors ir smagios, sunkesnės nei šokių užsiėmimai, į kuriuos merginos renkasi kasdien. „Šokant dirba visai kiti raumenys, o ir krūvis buvo didelis.

Buvo gal ne tiek sunku, kiek intensyvu. Mūsų pasirodymai trunka po minutę, tada atiduodame visas jėgas šiam laikotarpiui, bet šiandien ilgiau trijų minučių nebūtumėme padariusios pratimų“, – kalbėjo E.Navickaitė.

Tinkami pratimai padeda išvengti traumų

Įtempto sezono metu šokėjas, kaip ir profesionalus, dažnai užklumpa traumos. „Specialistai ne tik padeda atsigauti po traumų, bet tokiomis treniruotėmis lavinant kūną gali sumažinti ir jų tikimybę“, - teigė E. Navickaitė.

Kaip kovoti su traumomis ir sezono metu pakrauti senkančias baterijas puikiai žino „Gemma sporto terapijos klubo“ vadovas, Lietuvos vyrų rankinio rinktinės ir buvęs „Žalgirio“ kineziterapeutas Tadas Puzara.

Todėl jis ir pakvietė žalgiriečius, šokėjas ir pastaruoju metu dažniau su irkluotojais dirbantį J. Petkevičių į klubą, kuriame sezono rutinos išvarginti sportininkai gali kiek kitaip pažiūrėti į fizinį pasiruošimą.

„Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai ir „Lietuvos ryto“ šokėjos mūsų sporto klube lankėsi jau nebe pirmą kartą. Šį sykį įspūdžių patirta dar daugiau nei prieš pusmetį.

Mūsų svečiams teko išbandyti kitokias treniruotes ­­- atlikti pratimus su „Gymstick“ lazdomis. Tokio tipo treniruotės yra naudingos futbolininkams, jų metu lavinama ištvermė, koordinacija, raumenų jėga, lankstumas.

„Lietuvos ryto“ šokėjų sezonas trunka ilgai bei pasižymi intensyvumu, todėl svarbu užsiimti ir kitokia fizine veikla, ne tik šokiais.“ , – pasakojo sporto klubo vadovas T. Puzara.