Sirgalių palaikomi „Vila Nova“ nugalėjo „Žalgirį“ (komentarai)

Sekmadienį Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai pabaigė treniruočių turą Brazilijoje rungtynėmis su „Vila Nova“ komanda iš Goianijos ir turėjo pripažinti jų pranašumą rezultatu 2:1 (1:1).

Audringai beveik 4 tūkstančių vietinių sirgalių palaikomiems brazilams tai buvo pirmosios rungtynės klubo istorijoje su komanda iš užsienio.

Aktyviai pradėję pirmąjį kėlinį abiejų komandų futbolininkai turėjo savo progų pasižymėti, tačiau jų nepavykdavo išnaudoti. 35-ąją žaidimo minutę „Vila Nova“ atakos metu Samiras Kerla pargriovė priešininkų žaidėją savo baudos aikštėje ir teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį. Jį užtikrintai realizavo Frontini ir išvedė šeimininkus į priekį.

Ilgai jiems džiaugtis neteko, nes vos po dviejų minučių žalgiriečiai išlygino rezultatą. Dešiniuoju kraštu prasiveržęs Artakas Yedigaryanas pakėlė kamuolį Adi Rochai, tačiau šis atakos pabaigą patikėjo Vytautai Lukšai, kuris gražiu smūgiu atstatė pusiausvyrą tarp komandų.

Po išlyginamojo įvarčio atsigavę Lietuvos čempionai dar bandė surengti kelias pavojingas atakas, tačiau pirmasis kėlinys baigėsi švieslentėje degant lygiam rezultatui – 1:1.

Antrajame kėlinyje komandos ir toliau testavo priešininkų gynybą, o pirmiesiems ją pralaužti pavyko tigrais vadinamimes futbolininkams iš Brazilijos. 58-ąją minutę beveik prarastą kamuolį atsikovojęs Madson liko vienas prieš pirmą kartą pasiruošimo metu žaidusį Luką Lidakevičių ir jį nuginklavo, taip išvesdamas savo komandą į priekį.

Po praleisto įvarčio žalgiriečiai dar bandė išlyginti rezultatą, tačiau nesėkmingai: 27 laipsnių karštyje žaidę futbolininkai pradėjo justi nuovargį, o jų sukurtos atakos tikslo nepasiekė. Po net keturių pridėtų minučių teisėjo švilpukas paskelbė rungtynių pabaigą, o Vilniaus „Žalgirio“ žaidėjai pralaimėjo rezultatu 2:1.

Tai buvo paskutinės lietuvių rungtynės Brazilijoje, po kurių vasario 3-ąją jie sugrįš į gimtinę. Čia futbolininkai ilgai neužsibus ir vasario 8-ąją išvyks į dar vieną treniruočių stovyklą Kipre.

Įspėjimai: Egidijus Vaitkūnas (28‘ geltona kortelė), Paulius Janušauskas (86‘ geltona kortelė), Linas Pilibaitis (91‘ geltona kortelė)

Įvarčiai: 35‘ Frontini (11 metrų baudinys), 37‘ Vytautas Lukša, 58‘ Madson

Vilniaus „Žalgiris“: Lukas Lidakevičius, Artakas Yedigaryanas (45‘ Georgas Freidgeimas), Egidijus Vaitkūnas, Algis Jankauskas (85‘ Paulius Janušauskas), Semiras Kerla (82‘ Mantas Fridrikas), Jurijus Kendišas, Jakubas Wilkas (45‘ Andro Švrljuga), Elivelto (72‘ Justas Lasickas), Vytautas Lukša, Linas Pilibaitis, Adi Rocha (67‘ Kristis Andreou).

Algis Jankauskas: „Priešininkai žaidė dvejomis sudėtimis: pirmame kėlinyje žaidė pagrindinė sudėtis, antrame buvo įleistas jaunimas. Manau, kad pirmajame kėlinyje mums geriau sekėsi gintis. Nors sukūrėme nereikalingą 11 metrų baudinį į savus vartus, daugiau priešininkai nebuvo nieko sukūrę. Todėl pirmą dalį vertinu pozityviai. Antras kėlinys buvo sunkesnis. Tokiu laiku žaidžiant, kai yra labai karšta, iškart pajautėme nuovargį. Nuo to ir prasidėjo visos mūsų klaidos. Manau galėjome nepralaimėti ir bent jau lygiai sužaisti.“

Valdas Dambrauskas: „Aišku, rezultatas netenkina, norėjosi linksmiau pabaigti rungtynes, ypač atsižvelgiant į tai, kaip jos klostėsi. Bet draugiškos rungtynės nieko nelemia, jos yra tik pasiruošimas. Svarbiausia, kaip futbolininkai žaidžia ir pildo jiems pavestas užduotis. Jeigu mes toliau dirbsime pagal planą ir pagal tai, ką nuveikėme šios stovyklos metu, tada rezultatas tikrai matysis. Tikėjomės gero turo ir jį turėjome. O kiekvienos rungtynės yra vertinamos individualiai, atsižvelgiant į tai, kaip gerėja žaidimas tų rungtynių metu. Net ir kontrolinės rungtynės turi tam tikrą svarbą, kadangi jų metu galima įvertinti žaidėjų pasirengimą.  Elivelto praleido daug laiko treniruodamasis ne pilna jėga. Adi prisijungė prie mūsų vėliau, negu planuota. Vytautas Lukša irgi praleido šiek tiek laiko dėl traumos. Jakubas Wilkas irgi prisijungė viena savaite vėliau. Dėl tokių dalykų ne visi žaidėjai yra tame pasiruošimo lygyje, kuriame norėtume, kad būtų. Bet palaipsniui jų forma ir susižaidimas gerėja, tai rezultatai matysis šiek tiek vėliau.