Tiesiogiai 31 turas / Rug 20 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 31 turas / Rug 21 15:00 , Širvintos
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 16:00 , Telšiai
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 17:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 25 turas / Rug 26 18:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 24 turas / Rug 27 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 27 turas / Spa 01 18:00 , Panevėžys

Šiaurės Lietuvos derbyje - įvarčių lietus (komentarai)

Vienintelėje nieko nelemiančiose "SMScredit.lt A lygos" paskutinio turo rungtynėse Pakruojo „Kruoja“ svečiuose rezultatu 5:2 (2:1) sutriuškino prastai antroje sezono pusėje rungtyniavusius Šiaulių „Šiaulius“, kuriuos savaitės viduryje paliko treneris Tomas Kančelskis. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Donatas Strockis.

Stipriai lyjant, dvikovą aktyviau pradėjo „Kruoja“. 13-ąją minutę aikštės šeimininkai pažeidė taisykles maždaug 30 metrų atstumu iki vartų. Baudos smūgį atlikęs D.Strockis smūgiavo ne itin stipriai, tačiau pažeme į tolimą vartų kampą skriejusio kamuolio Edgarui Jonaičiui atremti nepavyko.

Po įvarčio vaizdas aikštėje nesikeitė, kamuolio kontrolė priklausė svečiams, tačiau po šalto dušo atsigavę „Šiauliai“ surengė keletą pavojingų išpuolių. Vieno jų metu Niko Tokičiui iki įvarčio pritrūko sėkmės 20-ąją minutę, kai po perdavimo iš dešinės legionieriaus smūgiuotas kamuolys sudrebino varžovų vartų skersinį.

Kėlinio viduryje rugntynėse teko padaryti nedidelę pertrauką, kadangi aikštės šeimininkų pirotechnika aikštę užtvindė dūmais. Dūmų uždangai išsisklaidyti prireikė poros minučių.

Netrukus į šiauliečių vartus krito antrasis įvartis. Po pražangos baudos smūgį iš maždaug 22 metrų realizavo pirmojo taiklaus smūgio autorius D.Strockis, dar kartą nuginklavęs ypač nesėkmingai sužaidusį E.Jonaitį. „Šiaulių“ vartininkas nesugebėjo išlaikyti rankose tiesiai į jį smūgiuoto kamuolio, leisdamas jam įriedėti į vartus.

Puikią progą pasižymėti turėjo jaunasis Justas Petravičius, bet, nesėkmingai vartininko aikštelėje sužaidus „Kruojos“ gynėjams, iš poros metrų smūgiavo tiesiai į Martyną Matuzą. Visgi įvartis į svečių vartus krito. 35-ąją minutę perdavimu iš gilumos vienas prieš vartus buvo išverstas Tomas Birškys, kuris savo šanso nepraleido.

Kėlinio pabaigoje dukart pasižymėti galėjo Ričardas Beniušis, tačiau abu sykius komandą išgelbėjo E.Jonaitis. Iš pradžių vartininkas neįtikėtinai sureagavo į vieno prieš vartus išbėgusio rezultatyviausio „Kruojos“ puolėjo smūgį, vėliau - atrėmė galingą „šūvį“ galva po kampinio.

Įvarčių lietų antrajame kėlinyje pradėjo Nerijus Mačiulis, 66-ąją minutę pasiuntęs kamuolį į tuščius vartus. Po kelių minučių Robertas Vėževičius gražiai kairėje baudos aikštelės pusėje suklaidino gynėją, tačiau iš labai aštraus kampo kamuolio į vartus nukreipti nesugebėjo.

Daug progų nesukūrę „Šiauliai“ dar kartą sušvelnino rezultatą 74-ąją minutę. Po kampinio Tomas Rapalevičius numetė kamuolį N.Tokičiui, kuris iš kelių metrų jį įrideno į vartus. „Kruojos“ futbolininkai apsupo rungtynių arbitrą bandydami įrodyti, kad kamuolys vartų linijos nekirto, tačiau įvartis buvo įskaitytas.

Lyginti rezultato nuskubėję aikštės šeimininkai buvo nubausti. 81-ąją minutę po „Kruojos“ greitos atakos ir perdavimo iš kairiojo krašto įvartį pelnė Giedrius Slavickas.

Po dviejų minučių mačo baigtis tapo aiški, kai už paskutinės vilties pražangą iš aikštės buvo pašalintas Justas Raziūnas, be to, arbitras skyrė 11 metrų baudinį. Jį šaltakraujiškai realizavo R.Beniušis.

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Rungtynės buvo apylygės, bet įvarčius mušėme mes. Gal ta pradžia, įmušus du įvarčius, įtakojo, kad komanda sustojo, o „Šiauliai“ pelnė vieną įvartį. Galvoju, kad rezultatas atspindi rungtynių eigą, atviras futbolas, nieko nelemiančios rungtynės. Pavyko trinktelėti durimis čempionato pabaigoje. Tokiu oru žaisti buvo sunku tiek „Šiauliams“, tiek mums, bet turėjome daugiau noro laimėti. Su „Šiauliais“ visada vyksta kova iki paskutinės minutės. Pernai Pakruojyje išplėšėme pergalę paskutinę minutę. Šiemet - pora lygiųjų namuose, kur sunkiai sekėsi kovoti, o jų aikštėje pasiekėme pergales. Visą sezoną vertinu dviprasmiškai. Pradėjome sunkiai, nebuvo aišku, ar komanda išgyvens, bet komandoje išliko kantriausieji, atsirado rėmėjai, patraukę klubą į priekį. Istorinis įvykis - žaidėme Europos taurėje su galinga Minsko komanda, kai fortūna nuo mūsų nusisuko. Paskutinis trileris su „Žalgiriu“ - irgi buvo šansas užsikabint už kelialapio į pusfinalį, bet pritrūko kelių minučių. Komandos pasirodymą sezone vertinčiau septynetu.“&

Giedrius Slavickas („Kruoja“): „Trys taškai. Trinktelėjome durimis, kaip sakoma, toks ir sezonas. Penktoji vieta nėra blogai, bet, kaip pradėjome liūne, taip ir pabaigėme nekokiomis nuotaikomis. „Šiauliai“ visą sezoną bėga, puola, stengiasi, nėr ką prarast. Šiandien mums labiau sekėsi. Paskutinės rungtynės nuliūdino, kai paskutinėmis minutėmis sugebėjome praleisti du įvarčius ir paleidome taurę - sezonas būtų linksmiau baigęsis.“

Treneris Audrius Paškevičius („Šiauliai“): „Kai pralaimi 5:2, nieko gero. Matėsi vaikinų užsivedimas, bet Pakruojis jo turėjo daugiau, o mums to nepakako. Komandos jaunimas stengėsi, norėjo. Gal meistriškumas šiai dienai tiek ir teleidžia, jų pastangas vertinčiau teigiamai. Tos rungtynės jiems išeis į naudą. Nebuvo tas sezonas toks, kokio tikėjosi tiek gerbėjai, tiek vadovybė. Paliksiu spręst specialistams šį dalyką. Realiai užimta vieta netenkina.“

Darius Jankauskas („Šiauliai“): „Vertinu nekaip. Įvarčiai sukrito pirmajame kėlinyje tokie nenusisekę. Tikriausiai po to ir palūžome. Mano pasirodymas nelabai koks, nesisekė. 7 vieta netenkina, sezonas nepasisekęs. Turėjome viltį išeiti į taurės pusfinalį. Kitame sezone viskas bus gerai. Sprendimas grįžti į „Šiaulius“ man buvo geras, gavau žaisti, tik koją sezono viduryje pakišo trauma.“