Šiauliuose į „Dainavos“ vartus krito penki įvarčiai (komentarai)

Prieš šias rungtynes„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelės dugne buvusių „Šiaulių“ ir Alytaus „Dainavos“ akistata IV-ajame čempionato ture baigėsi labiau nei įtikinamu aikštės šeimininkų dominavimu. Sutriuškinęs taškų neturinčius alytiškius rezultatu 5:0 (4:0), Šiaulių klubas iškovojo pirmąją pergalę čempionate ir pakilo į septintąją vietą, o dusyk pasižymėjęs Niko Tokičius – į snaiperių klasifikacijos viršų.

„Šiauliai“ dvikovos reikalus išsprendė dar pirmajame kėlinyje. Nuo pirmųjų minučių užgulę varžovų vartus, aikštės šeimininkai keletą kartų pabandė laimę iš toli, o pirmąjį įvartį įmušė 17-ąją minutę. Rokas Gedminas įsiveržė į baudos aikštelę perdavė kamuolį įkirtusiam N.Tokičiui. Kroatas savo progos nepraleido.

Po trijų minučių Stjepanas Babičius neišnaudojo puikios galimybės pasižymėti. „Dainavos“ gynėjas nevykusiai išsmūgiavus kamuolį, jį perėmęs legionierius gražiai sužaidė „sienelę“ su savo tėvynainiu N.Tokičiumi ir, atsidūręs prieš vartininką, apmaudžiai pataikė į virpstą.

Varžovų gynybą kairėje draskęs Yamadou Keita 28-ąją minutę puikiai baudos aikštelėje surado visiškai laisvą Edviną Jasaitį. Saugas smūgiuoti sudelsė ir, atskubėjus gynėjui, po kontakto griuvo, tikėdamasis 11 m. baudinio, bet teisėjas taisyklių pažeidimo neįžvelgė.

Jau po minutės į „Dainavos“ vartus krito antrasis įvartis. Po S.Babičiaus pakelto kampinio galva kamuolį į vartus nukreipė Vytas Gašpuitis.

Donatas Mikučionis išgelbėjo komandą 33-ąją minutę. S.Babičiaus smūgiuotas kamuolys kliudė gynėją ir, pakeitęs kryptį, nuskriejo į vartų kampą, bet puikiai sužaidęs alytiškių vartininkas šuoliu sugebėjo jį pasiekti ir nukreipti už galinės linijos.

Kėliniui baigiantis, „Dainavai“ pavyko šiek tiek ilgiau palaikyti kamuolį, tačiau iškart į jų vartus krito dar vienas įvartis. Aikštės šeimininkai surengė kontrataką ir perdavimu iš gilumos vieną prieš vartus išvedė N.Tokičių. Atsikratęs bandžiusio jį sustabdyti Skirmanto Šeštavicko, kroatas antrąsyk nuskriaudė varžovų komandą.

Pirmąją rungtynių pusę šiauliečiai užbaigė dar vienu rezultatyviu išpuoliu 44-ąją minutę. Po R.Gedmino aukšto perdavimo N.Tokičius smūgiu galva pataikė į skersinį. Pirmasis prie į aikštę atšokusio kamuolio atskubėjo Y.Keita ir nukreipė jį į tuščius vartus.

Antrojo kėlinio pradžioje atsipalaidavusią „Šiaulių“ komandą galėjo nubausti Kęstutis Balčiūnas, bet patogioje pozicijoje smūgiui varžovų baudos aikštelėje nepataikė į šokinėjantį kamuolį.

Susikrovusių solidžią persvarą aikštės šeimininkų atakų bangos nuslūgo, tačiau D.Mikučionis atsipūsti negalėjo ir pademonstravo puikią reakciją 58-ąją minutę po stipraus ir techniško E.Jasaičio smūgio, neleidžiant kamuoliui nusileisti ant žemės. Po to darsyk puikiai sužaidęs „Dainavos“ vartų sargas perskaitė prieš jį eilinį kartą išbėgusio N.Tokičiaus manevrą.

Alytiškis vartininkas liko bejėgis 62-ąją minutę. Po perdavimo į baudos aikštelę joje kilo gaisras. Gynėjams nepavykus išsmūgiuoti kamuolio, jis atšoko visiškai laisvam V.Gašpuičiui, kurio stiprus šūvis buvo rezultatyvus.

Rungtynėms baigiantis, „Dainava“ vis dažniau ėmė lankytis šiauliečių aikštės pusėje. Nerijus Bartkevičius po Dominyko Grižo perdavimo iššoko prieš vartus dešinėje pusėje, tačiau smūgis buvo netikslus.

Paskutinę minutę bene geriausia progą turėjo K.Balčiūnas. Gražiai baudos aikštelėje dusyk suklaidinęs Filipą Zderičių, alytiškis pabandė nestipriai paridenti kamuolį į priešingą vartų kampą, bet šis prariedėjo visiškai šalia virpsto.

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Šiauliai“): „Tikėjomės trijų taškų, laimėjome rungtynes, sukūrėme nemažai momentų ir dabar esame laimingi. Kėliniai truputį skyrėsi. Pirmas buvo žymiai geresnis ir futbolo prasme, ir emociškai, nes komanda buvo užsivedusi, kūrė momentus, juos išnaudojo. Antrajame stengėmės ją pažadinti, nes po pirmojo jautėsi, kad „mes jau kažką padarėme“. Įmušus penketą, norėti, kad kiekviena ataka baigtųsi įvarčiu, irgi nelogiška. Džiaugiamės, kad negavome traumų, kortelių. Šiuo metu esame susirūpinę, kaip atsistatysime iki sekmadienio, nes turime tik dvi dienas. Bus nelengva, nes varžovas šįkart - kur kas rimtesnis. Jei sugebėsime pailsėti, sugebėsime atsistatyti, duosime kovą ir „Trakams“.“

Vytas Gašpuitis („Šiauliai“): „Svarbiausia šiandien buvo pergalė. Ją pasiekėme. Tai buvo svarbiausias mūsų uždavinys. Pirmas penkiolika minučių buvo kažkiek sunkiau, bet po to įsivažiavome ir viskas klostėsi gerai. Pirmą kartą lygoje pasižymėjau, o dar du įvarčiai - labai patenkintas, smagu. Labai geri buvo padavimai, pavyko pataikyti.“

Treneris Sergėjus Aleinikovas („Dainava“): „Matosi, kad mūsų komanda yra labai silpna. Reikia dirbti ir dirbti. Iki birželio, kai prasidės pertrauka, reikės nudirbti daugybę darbo. Gaila, bet visos komandos, kurios žaidžia prieš mus - stiprios. Kai komanda laimi dideliais skirtumais 5:0, 3:0 ar 4:0, viena komanda yra stipri, kita - silpna. Rezultatas kalba pats už save.“

Povilas Kalimavičius („Dainava“): „Komanda - jauna, nepatyrusi. Trūko patirties, technikos, fizinio pasiruošimo. Esame jauni, reikia tikėtis, kad ateity viskas bus geriau. Priešininkai stipresni - sunku. Šiandien mums jau sekėsi geriau. Turėjome tikrą progą įmušti ir mušėme į vartus, o praleisti įvarčiai - klaidos. Visi daro klaidas, o mums jų šiandien pasitaikė daugiau. Negaliu pasakyti, kada bus tas pirmas komandos įvartis, galbūt per kitas rungtynes pasiseks. Jei žaisime kitaip, nei dabar, bus ir pirmas įvartis. Pats gaunu daug patirties. Sunku. Reikia daug dirbti fiziškai ir techniškai, kad pavyti tą lygį, kuris yra dabar.“