9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius

„Šiauliai“ nutraukė nelaimėtų rungtynių seriją (komentarai)

Šiaulių „Šiauliai“ nutraukė šešerių iš eilės nelaimėtų rungtynių seriją „SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Šiauliečiai išvykoje 2:0 (1:0) įveikė Tauragės „Taurą“ ir pakilo į penktąją turnyrinės lentelės vietą, aplenkdami vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusią Pakruojo „Kruoją“.

Dvikovą aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai ir pirmieji sukūrė progą prie svečių vartų. Diego Rizoli galva perdavė kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam Maksimui Lukaševičiui, tačiau šis smūgiavo tiesiai į vartininką.

15-ąją rungtynių minutę „Šiauliai“ išsiveržė į priekį. Niko Tokičius prasiveržė dešiniu kraštu ir pavojingai smūgiavio į vartus. Martynas Matuzas kamuolį lietė, tačiau jis nukrito tiesiai po Marko Rašo kojomis, kuriam beliko pelnyti įvartį į tuščius vartus.

Po 4 minučių įvartis krito į šiauliečių vartus, kai Roberto Vulpės smūgį galva pataisė Vytautas Dragūnevičius, tačiau arbitras užfiksavo nuošalę.

Kėlinio viduryje dukart padidinti savo komandos persvarą galėjo George Alaverdašvilis. Kartą rezultatyviausias „Šiaulių“ futbolininkas smūgiavo netaikliai, kitą jo bandymą šuoliu atrėmė M.Matuzas.

36-ąją minutę Antonino Campanella neišnaudojo puikio progos išlyginti rezultatą. Legionierius iš Italijos dešiniajame krašte iššoko vienas prieš Šarūną Jurevičių, bet, bandydamas techniškai permesti kamuolį, į vartus nepataikė.

Iškart po pertraukos už galvos griebėsi D.Rizoli. Jis, suklydus svečių gynėjams, atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau smūgiu pataikė į vartų skersinį.

58-ąją minutę dar kartą blykstelėjo G.Alaverdašvilis. Gruzinas idealiu perdavimu iš kairiojo krašto surado N.Tokičių, kuris stipriu smūgiu iš eigos į tolimą kampą pelnė antrąjį „Šiaulių“ įvartį.

Kėlinio viduryje abiejų komandų atakų bangos nurimo. Kamuolys ilgiau laikėsi aikštės viduryje. Po keitimo aikštėje pasirodęs Modestas Vorobjovas galėjo pirmuoju prisilietimu prie kamuolio pelnyti įvartį po G. Alaverdašvilio perdavimo, bet smūgiavo visai šalia virpsto.

81-ąją minutę dar viena progą pelnyti įvartį turėjo G.Alaverdašvili, bet puikiai sužaidė M.Matuzas, kojomis atmušdamas kamuolį ir išgelbėdamas komandą nuo dar didesnių nemalonumų.

Rungtynių pabaigoje „Tauras“ buvo labai arti įvarčio, tačiau po pakelto kampinio ir rikošeto nuo šiauliečių gynėjo į vartus skriejantį kamuolį puikiu šuoliu atrėmė Š.Jurevičius.

Treneris Aliaksandr Brazevič („Tauras“): „Vėl pralaimėjome, bet visada sakau vaikinams, kad visada galima pralaimėti bet kokiu rezultatau, bet sau palikti gerą įspūdį. Šiandien rungtynės nebuvo blogos, neišnaudojome keturių progų. Jų sukurėme nemažiau nei „Šiauliai“, bet nieko neįmušome. Šiek tiek pakeitėme savo taktiką, panaudojome kitą schemą. Nors ir nekokybiška aikštė, nors per paskutines kelias rungtynes nežaidėme aštriai, supaprastinome išėjimą iš gynybos, šiandien turėjome momentų, sužaidėme neblogai. Problemos mūsų lieka senos. Antrajame kėlinyje 10-15 minučių laikome kamuolį, neįmušame ir praleidžiame per pirmą varžovų ataką. Toks pat buvo ir pirmasis įvartis pirmajame kėlinyje. Visiškai lygios rungtynės, mes ne prastesni, bet iš nieko praleidžiame įvartį. Paskirtorsiu, dauguma komandų aukštenės klasės, todėl suteikus joms tokius šansus, pasivyti sunku. Tačiau šiandien tai buvo įmanoma, vaikinams jokių pretenzijų neturiu. Iš vis šiandien žaidė trys 17-mečiai, apie ką daugiau galime kalbėti. Tai juk - aukščiausia lyga. Jei visada žaisime taip, kaip šiandien, manau, galime tobulėti. Tai vienintelis kelias, kuriuo galime eiti. Jei atiduosime visas jėgas aikštėje, tada tobulėsime. Noriu, kad tęstusi.“

Treneris Deivis Kančelskis („Šiauliai“): „Svarbiausia šiandien yra trys taškai. Jau ilgai nebuvome pasiekę pergalės. Greitas įvartis padarė savų korekcijų, gal būt vyrai atsipalaidavo. Kai kur pritrūko koncentracijos. To pasekoje „Tauras“ sukūrė keletą momentų ir mums pasisekė jog jie neįmušo ir neaišku, kuo tai būtų pasibaigę. Gerai kad pavyko pelnyti antrąjį įvartį ir ramiai pabaigėme varžybas. „Tauras“ bandė žaisti ilgais perdavimais, tačiau daugiau kažkuo nenustebino. Šiandien buvo puiki proga išbandyti Rolandą Leščių. Žaidėjas rodo didelį norą per treniruotes ir dublerių varžybas, tad dabar viskas jo rankose. Jie tikrai žaidė kitaip, nei ankstesnėse rungtynėse, bandė žaisti ilgais perdavimais. Tam tikrais momentais mūsų gynėjai su tuo nesusitvarkė. Bet kažko, kad labai nustebintų, nebuvo.“

Vytas Gašpuitis („Šiauliai“): „Sunkios rungtynės. Svarbiausia pergalė ir trys taškai. Galvojome jog bus lengvesnės rungtynės, tačiau „Tauras“ davė gerą kovą ir buvo labai sunku. Buvo sudėtinga nusiteikti prieš vieną iš paskutinių komandų lentelėje, todėl galvojome, kad bus daug lengviau. Jie žaidė pirmas rungtynes savo stadione prie savų žiūrovų. Davė gerą kovą ir buvo labai sunkios rungtynės. Buvo daug techninio broko, sunki aikštė, daug kovos. Trūko koncentracijos, nebuvome tokie susikaupę, todėl leidome „Taurui“ sukurti keletą momentų. Reikėjo daugiau noro ir atsidavimo. Pelnius antrąjį įvartį psichologiškai tapo kur kas lengviau ir ramiai užbaigėme rungtynes.“