„Šiauliai“ nutraukė „Klaipėdos granito“ nepralaimėtų rungtynių seriją (komentarai)

Keturių iš eilės nepralaimėtų „Klaipėdos granito“ rungtynių serija „SMScredit.lt A lygos“ futbolo čempionate nutrūko Šiauliuose. Savo aikštėje šiame sezone dar nepralaimėję „Šiauliai“ Edvardo Gaurilovo įvarčio dėka įveikė uostamiesčio komandą minimalia persvara 1:0 (0:0) ir pakilo į septintąją turnyro lentelės vietą, nustumdami klaipėdiečius į aštuntąją.

Sužaidus vos keturias minutes, pirmas pavojingas momentas kilo prie „Šiaulių“ vartų. Po kampinio kilus gaisrus baudos aikštelėje, kamuolys atiteko laisvam Gadži Adžijevui, tačiau legionieriui smūgis nepavyko.

10-ąją minutę G.Adžijevas dar kartą atsidūrė uostamiesčio komandos atakos smaigalyje. Iššokęs vienas prieš vartininką baudos aikštelės kairėje pusėje, rusas iš aštraus kampo labai stipriai smūgiavo į vartus, bet gerą reakciją pademonstravęs Ignas Plūkas kamuolį atrėmė. Pakartotinį Tamazio Čargeišvilio šūvį blokavo gynėjai.

Šiauliečiai atsakė pora reidų aikštės kraštais, tačiau Mindaugo Straukos ir Edvino Jasaičio aštrūs perdavimai į varžovų baudos aikštelę adresatų nepasiekė.

Kėliniui įpusėjus, „Šiauliai“ prisitaikė prie „Klaipėdos granito“ žaidimo ir surengti pavojingų išpuolių nebeleido. Abi komandos dažnai klydo perduodamos kamuolį, todėl kieta kova daugiausiai vyko aikštės viduryje.

36-ąją minutę už galvos griebėsi M.Strauka. Po labai aštraus Yamadou Keita reido kairiuoju flangu saugas sulaukė tikslaus perdavimo į baudos aikštelę, tačiau nesugebėjo tiksliai pataikyti į kamuolį, todėl jį Paulius Pocius nesunkiai sugavo.

Kėlinio pabaigoje kamuolį perėmęs Stjepanas Babičius ir Niko Tokičius perdavimais sudraskė klaipėdiečių gynybą, tačiau smūgiuoti rezultatyviausiam „Šiaulių“ futbolininkui sutrukdė paskutiniu momentu po kojomis kritęs ir kamuolį už galinės linijos išmušęs Olegas Dmytrenko.

Antrojo kėlinio pradžioje iniciatyvą perėmė aikštės šeimininkai. 53-ąją minutę Modestas Vorobjovas įsiveržė į baudos aikštelę ir perdavimu surado laisvą Y.Keitą. Šio stiprų smūgį puikiu šuoliu į kampinį nukreipė P.Pocius. Tačiau „Klaipėdos granito“ vartininkas buvo bejėgis po pakelto kampinio, kai be priežiūros paliktas Edvardas Gaurilovas iš kelių metrų pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po įvarčio žaidimą ir toliau kontroliavo šiauliečiai. Svečiams tik retkarčiais pavykdavo priartėti prie „Šiaulių“ vartų, tačiau darbo I.Plūkas neturėjo.

75-ąją minutę idealios progos padvigubinti persvarą neišnaudojo Edvinas Jasaitis. Saugas parėmė kamuolį iš neatidžiai sužaidusių gynėjų, iššoko vienas prieš vartus, tačiau smūgiavo labai nevykusiai – nestipriai ir tiesiai į P.Pocių, kuris nesunkiai sugavo kamuolį.

Po keturių minučių „Klaipėdos granito“ vartininkas išgelbėjo komandą nuo nemalonumų po to, kai Y.Keita idealiu perdavimu surado į baudos aikštelę įkirtusį N.Tokičių. Kroato smūgį puikiai sužaidęs svečių vartininkas atrėmė kojomis.

„Klaipėdos granito“ treneris Robertas Poškus pabandė pakeisti rungtynių eigą, į aikštelę išleisdamas naujas pajėgas, tačiau nuo suolo pakilę žaidėjai aštrumo nepridėjo.

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Šiauliai“): „Įdomios ir gyvos rungtynės. Komandos buvo vertos viena kitos, nei viena nenorėjo nusileisti. Pradžią tikrai turėjo „Klaipėdos granitas“, po to žaidimas išsilygino. Turėjo jie momentą, turėjome ir mes. Žaidėjai man sakė, kad jiems antrajame kėlinyje buvo lengviau, nežinau kodėl. Kai susitinka lygiaverčiai varžovai, kiekvienas nenori nusileisti. Darėme smulkių klaidų, bet abi komandos stengėsi, todėl noriu padėkoti tiek „Klaipėdos granitui“, tiek savo vyrams, nes vyravo bekompromisė vyriška kova. Visa ta emocija būtų kitokia ir ji būtų anksčiau nuimta, jei Edvinas būtų išsprendęs tą savo progą. Jis ten norėjo kažką gražaus padaryt. Rungtynės būtų nulemtos, bet čia turėjome intrigą iki galo. Džiaugiamės, kad išėjome nugalėtojais.“

Edvardas Gaurilovas („Šiauliai“): „Geros nuotaikos. Po trijų pralaimėjimų tai mums buvo gyvybės ar mirties klausimas. Komanda buvo nusiteikusi, tikslas - pasiekti tris taškus, tai ir įvykdėme. Ruošiamės dabar „Atlantui“. Visą savaitę atsakingai dirbome, pradedant nuo trenerio ir komandos draugų. Sužaidėme pakankamai geras rungtynes, bet visada yra kur tobulėti. Nemanyčiau, kad tai buvo visiškai „superinės“ rungtynės, bet svarbiausia šiandien buvo trys taškai ir pabėgti iš tos pavojingos zonos. Visada geras jausmas įmušti įvartį. Kažkada ta valanda turėjo išmušti.“

Treneris Tomas Ražanauskas („Klaipėdos granitas“): „Rungtynės mums nepavyko, ypač antras kėlinys. Pirmajame vyrai žiūrėjosi neblogai, kažkur pritrūko laimės pasiekti įvartį. Antrajame komanda visai išsiderino. Reikės aiškintis, žiūrėti, kokios priežastys galėjo būti. Antras kėlinys labai blogai sužaistas, daug kam reikės susimąstyti, kai kuriems žaidėjams iš savęs daugiau reikalauti. Žiūrėjome, analizavome „Šiaulių“ rungtynes, nebloga komanda, kovinga, ypač kai žaidžia namuose, savo stadione. Niekam čia lengva nebus. Pas vyrus nesimatė noro, kad reikia žūtbūt laimėt. Tai yra pagrindinė pralaimėjimo priežastis. Tie žaidėjai, kurie išėjo, visai nepagyvino. Gavosi vos ne blogiau.“

Paulius Pocius („Klaipėdos granitas“): „Sunkios rungtynės, kažkaip nesisekė žaisti. Pirmajame kėlinyje - dar, dar, antrajame - labai sunkiai sekėsi. Nei į vartus pramušėme, nei I.Plūkas kamuolių daug pagaudė, nei man daug darbo buvo. Pagrinde rungtynės vyko aikštės viduryje, bet vieną šansą išnaudojo ir įmušė. Rezultatas pagal žaidimą turėjo buti 0:0. Gal jie daugiau progų turėjo, bet, mano nuomone, turėjo būti lygu.“