„Šiauliai“ nukovė buksuojantį „Atlantą“ (komentarai)

Klaipėdos „Atlanto“ krizė „SMScredit.lt A lygoje“ tęsiasi. Uostamiesčio komanda pralaimėjo trečią kartą per ketverias rungtynes. Šalies vicečempionai išvykoje įmušė žaibišką įvartį, tačiau persvaros neišlaikė ir buvo priversti pripažinti puikiai žaidusių „Šiaulių“ pranašumą –  1:3 (1:1).

Svečiai į priekį įsiveržė, sužaidus vos 23 sekundes. Šiauliečiai prarado kamuolį savo aikštės pusėje ir leido „Atlantui“ surengti žaibišką kontrataką. Jos smaigalyje atsidūręs Marius Papšys savo šansą išnaudojo ir iš kelių metrų „uždarė“ tikslų Tado Eliošiaus perdavimą.

Greitas įvartis klaipėdiečių nenuramino. 6-ąją minutę puikią progą įvarčiui turėjo Evaldas Razulis, tačiau po M.Papšio pakelto kampinio puolėjas iš kelių metrų smūgiu galva pataikė į skersinį. Negana to, į vartus įbėgęs puolėjas sugadino vartų tinklą, todėl rungtynės buvo trumpam sustabdytos.

Atsigavę po šoko, „Šiauliai“ buvo labai arti išlyginamojo įvarčio 11-ąją minute. Perdavimas Niko Tokičiaus nepasiekė, tačiau kamuolys atšoko jo tėvynainiui Stjepanui Babičiui. Kroatas puikiu tolimu šūviu galėjo atidaryti savo komandos sąskaitą, tačiau neįtikėtiną reakciją pademonstravęs Mantas Galdikas pirštų galais palietė kamuolį ir nukreipė jį į vartų skersinį.

Pamažu išlyginę žaidimą, aikštės šeimininkai perėmė iniciatyvą ir vis dažniau atsidurdavo svečių aikštės pusėje. Atsitraukęs link savo vartų „Atlantas“ ieškojo progų greitoms atakoms. Vienos jų metu kėlinio viduryje T.Eliošius sulaukė gražaus J.Kirilovo perdavimo kulnu, stipriai smūgiavo į artimą vartų kampą, bet N.Tabokas šuoliu nukreipė kamuolį į kampinį.

36-ąją minutę rezultatas tapo lygus. Netoli baudos aikštelės prieš vartus buvo nugriautas N.Tokičius. Prie kamuolio stojęs S.Babičius idealiai tiksliu baudos smūgiu nukreipė kamuolį į viršutinį vartų kampą, nepalikdamas M.Galdikui jokių šansų.

Po penkių minučių šiauliečiai griebėsi už galvos, kai komandos draugo į vartus pažeme pasiųsto kamuolio kryptį pakeitė koją pakišęs Rokas Gedminas, bet „Atlantą“ išgelbėjo ant vartų linijos stovėjęs J.Kirilovas.

Kėlinio pabaigoje N.Tokičius pabandė vieną prieš vartus išvesti R.Gedminą. Saugas prie kamuolio atsidūrė šiek tiek anksčiau už vartus palikusį M.Galdiką, tačiau kamuolio nukreipti į tinklą nesugebėjo.

Po pertraukos „Atlantas“ metė į aikštę Gediminą Krušą ir Roką Krušnauską, tačiau iniciatyva toliau priklausė „Šiauliams“, kurie netrukus išsiveržė į priekį. 50-ąją minutę S.Babičius aukštu perdavimu įmetė kamuolį į baudos aikštelę, kur N.Tokičius gražiu smūgiu krisdamas ir neleisdamas kamuolius nukristi ant žemės užbaigė savo įvarčių badą.

Klaipėdiečiai pabandė perimti iniciatyvą, persikėlė į varžovų aikštės pusę, kėlė keletą kampinių, uždirbo porą pražangų pavojingose vietoje, tačiau standartinėmis padėtimis naudos neišpešė, o pozicinėmis atakomis spragų „Šiaulių“ komandos gynybos nesurado.

76-ąją minutę „Šiauliai“ surengė rezultatyvią greitą ataką. R.Gedmino reidas  baigėsi aštriu perdavimu, kurį šuoliu nutraukė M.Galdikas, tačiau turėjęs sugauti kamuolį vartininkas jį atmušė prieš save ir leido į baudos aikštelę atskubėjusiam Dovydui Medžiaušiui padidinti komandos persvarą.

Galutinis taškas rungtynėse galėjo būti padėtas 87-ąją minutę. Po dar vienos aikštės šeimininkų kontratakos Justo Raziūno perdavimą N.Tokičiui darsyk prieš save atrėmė M.Galdikas. Pirmasis prie kamuolio atsidūrė Titas Vitukynas, tačiau jo bandymas įmušti slystant žole baigėsi smūgiu į skersinį.

Treneris Gedeminas Jarmalavičius („Šiauliai“): „Futbolo dievai vis dėlto yra. Nerašytas įstatymas „neįmuši tu - įmuša tau“ suveikė. Tikrai noriu padėkoti komandai. Labai nuoširdžiai padirbėjome per pertrauką. Mums buvo kažkiek lengviau, nes tik du žmonės buvo rinktinėse, o „Atlanto“ - ištisas būrys. Visą laiką jutau - kada, jei ne dabar. Negaliu pasakyti, kad žaidėme labai gerai, bet turėjome daugiau noro, žinojome, ko čia išėjome ir tas charakteris, kova kiekviename centimetre atnešė savo vaisius. Įmušėme gražius įvarčius ir belieka tik pasidžiaugti už komandą.“

Nerijus Tabokas („Šiauliai“): „Baigėme pergale, tai vertinčiau „super“. Nežinau, kas nulėmė pergalę. Galbūt tai, kad visi vyrai aikštėje dirbo. Pats save vertinčiau „nieko gero“, bet baigėme 3:1. Kad šiandien reikės rungtyniauti sužinojau prieš tris dienas. Visas jas labai jaudinausi, drebėjo kojos. „Atlantas“ žaidė ilgais perdavimais, didelio įspūdžio nepaliko.“

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Sveikinu „Šiaulius“ su pergale - šaunuoliai, gerai žaidė. Mes įmušėme pernelyg greitą įvartį, po to dar galėjome įmušti, bet neįmušėme. Vėliau, rungtynėms pakrypus kita linkme, pasirodė, kad mūsų futbolininkai nėra joms pasirengę. Taip blogai mes niekada nežaidėme. Žinoma, prisidėjo ir tai, kad dešimt savo futbolininkų pamačiau tik vakar treniruotėje. Jie grįžo iš rinktinių tokios formos, kad nesuprantu, ką jie ten darė. Eilinį kartą pasitvirtino, kad visada reikia nusiteikti, žaisti pilna jėga. Prieš rungtynes sakiau, kad „Šiauliai“ gerai žaidžia su kamuoliu, todėl, jei nepriversime jų gintis, kovoti, tada bus sunku.“

Marius Papšys („Atlantas“): „Pralošėme. Kas atsitiko? „Šiauliai“ - gera komanda, demonstruoja gerą futbolą, žaidžia „pasą“, bet kur nemuša. Šiandien pelnytai laimėjo, sveikinu juos. Šiai dienai jie stipresni. Nieko, tikėkimės, atsirevanšuosime, kai atvažiuos pas mus kitame rate. Negali planuoti taškų, tai būtų nesąmonė. Aišku, mes čia važiavome pasiimti trijų taškų, bet nepaėmėme. Ruošimės kitoms rungtynėms. Ateina „Ekranas“, „Kruoja“ - irgi geros komandos. Tikėkimės, įrodysime, kad čia buvo atsitiktinumas.“