„Šiauliai“ Gargžduose atsirevanšavo „Bangai“ (komentarai)

Gedimino Jarmalavičiaus auklėtiniai pirmą kartą šiame čempionate iškovojo antrąją pergalę iš eilės. „SMScredit.lt A lygos“ XVII-ojo turo dvikovoje šiauliečiai svečiuose įveikė Gargždų „Bangą“ rezultatu 2:1 (0:0). Ši nesėkmė neleido gargždiškiams pakilti iš 6-osios pozicijos, savo ruožtu, šiauliečiai užimą 9-ąją turnyro lentelės vietą.

Pirmajame kėlinyje abi komandos žaidė aktyviai, kamuolys aikštės viduryje neužsilaikė, o iniciatyva priklausė tiek vienai, tiek kitai komandai.

Aktyvus šeimininkų gretose buvo Aslanbekas Tsalagovas, legionierius iš Rusijos įsiveržė į baudos aikštelę, bet smūgiavo netiksliai. Po kelių akimirkų tas pats puolėjas vėl atsidūrė atakos smaigalyje, tačiau savuoju šansu ir antrą sykį nepasinaudojo.

Kėlinio viduryje „Šiauliai“ buvo perėmę rungtynių vadeles į savo rankas, bet svečių puolimas apsiribodavo tik pavojingais perdavimais į baudos aikštelę arba kampiniais.

Artėjant pirmajam kėliniui į pabaigą aktyvumu išsiskyrė „Bangos“ žaidėjas Karolis Urbaitis, bet jaunasis vartininkas Nerijus Tabokas arba gynėjai neutralizuodavo kildavusį pavojų.

Pagrindiniai šių rungtynių įvykiai susiklostė antroje rungtynių pusėje, kurią aktyviau pradėję „Šiauliai“ išsiveržė į priekį.

54-ąją minutę nuo pakelto kampinio „Banga“ šiaip ne taip apsigynė, bet antrasis bandymas atlikti aukštą perdavimą į baudos aikštelę baigėsi šiauliečių įvarčiu. Laiku tinkamoje atsidūręs Niko Tokičius galva nukreipė kamuolį į vartus.

Po kelių minučių greitos kontratakos metu legionierius iš Kroatijos turėjo galimybę padvigubinti rezultatą, bet jo smūgį į kampinį nukreipė vartininkas Šarūnas Jurevičius.

61-ąją minutę Davydui Arlauskiui laimėjus oro dvikovą aikštės viduryje į priekį kairiuoju kraštu pabėgo Sergijus Ševčiukas, ukrainietis atliko žemą perdavimą arčiau vartų, o ten gynėjas Aivaras Renusas mėgindamas išmušti kamuolį apmaudžiai nukreipė jį į savo vartus.

Visgi, po tokios nesėkmės šiauliečiai nepalūžo ir netrukus persvėrė rezultatą savo naudai. Po puikaus aukšto perdavimo iš dešiniojo krašto vėl aukštai iššokęs N.Tokičius galva pasiuntė kamuolį į vartus.

Per likusį rungtynių laiką šeimininkams nepavyko sukurti pavojingų situacijų prie šiauliečių vartų. „Šiauliai“ užtikrintai gynėsi, o gargždiškių žaidime itin trūko dėl diskvalifikacijos negalėjusio žaisti puolėjo Aurelijaus Staponkos.

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Šiauliai"): „Su visa pagarba „Bangai", bet aš manau, kad pelnytai laimėjome. Pagal žaidimo turinį, pagal momentus manau, kad šios pergalės nusipelnėme. Žinau, kad „Banga" turėjo problemų su sudėtimi - ir kortelės ir traumos, bet čia „Bangos" reikalai. Puolėjas tam ir yra, kad įmuštų įvarčius, tam yra dirbama, ieškoma jo. Šiandien galų gale buvome visi sveiki, todėl ir rezultatas toks. Pastoviai mums kažko trūkdavo - tai sergame, tai traumos. Šiandien buvome pasiruošę, neblogos nuotaikos po „Atlanto" buvo vaikinai, praktiškai išpildė visą tai, ką mes stengiamės daryti ir ko iš jų reikalavome. To pasekoje toks ir rezultatas".

Edvardas Gaurilovas („Šiauliai"): „Po truputį įsivažiuojame, po pergalės prieš „Atlantą" buvo pakilimas, nes iš tikrųjų labai reikėjo taškų. Šiandien buvo labai sunki kova su Gargždų „Banga", bet gerai, kas gerai mums baigiasi. Iš tikrųjų labai patenkinti tais trimis taškais. Po pertraukos ypatingų nurodymų nebuvo, stengėmės žaisti tą futbolą, 1:0 pirmavom, gaila, kad tą įvartį prasileidome - buvo psichologiškai sunku po 1:1 ir ypatingai paskutinės 15 minučių labai lėtai mums ėjo".

Aleksandras Zernovas („Banga"): „Pirmajame kėlinyje organizuotai sužaidėme gynyboje, puolime turėjome dvi progas, tačiau momentų neišnaudojome. Po pertraukos praleidome du įvarčius po perdavimų iš kraštų. Įmušėme dėka Sergijaus Ševčiuko individualių veiksmų, kai prasiveržė kraštu, atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelę ir šiauliečiai įsimušė į savo vartus. Šiandien mūsų gretose žaidė trys jauni vaikinai. Edgaras Drąsutis startinėje sudėtyje rungtyniavo pirmą kartą. Jis sužaidė taip, kaip jam leido varžovai. Tikimės, ateityje bus geriau. Dirbsime per treniruotes ties realizacija. Prieš šį mačą turėjome daug traumuotų futbolininkų. Visi, kurie galėjo žaisti, buvo aikštėje".