Tiesiogiai 31 turas / Rug 20 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 31 turas / Rug 21 15:00 , Širvintos
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 16:00 , Telšiai
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 17:00 , Raudondvaris
Tiesiogiai 31 turas / Rug 22 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 25 turas / Rug 26 18:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 24 turas / Rug 27 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 27 turas / Spa 01 18:00 , Panevėžys

"Šiauliai" eliminavo Panevėžio "Ekraną" iš kovos dėl LFF taurės (komentarai)

Šiaulių miesto savivaldybės stadione „Druskininkų Hermio“ taurės aštuntfinalyje susitiko Panevėžio „Ekrano“ ir Šiaulių „Šiaulių“ komandos. Po permainingos kovos kelialapį į taurės ketvirtfinalį iškovojo rezultatu 1:0 laimėję šiauliečiai. Pergalingo įvarčio autorius - 11m. baudinį realizavęs A. Vaskela.

Rungtynės prasidėjo abiejų komandų žvalgyba. Iki 10-osios minutės realaus pavojaus vartams nesukūrė nei viena ekipa. Vienintelis įsimintinas epizodas kilo, kuomet greitą „Ekrano“ kontrataką neleistinai sustabdė Vytas Gašpuitis ir buvo nubaustas geltona kortele. „Ekranui“ nepavyko realizuoti patogioje vietoje skirto baudos smūgio. Netrukus A. Vertelis po perdavimo iš aikštės gilumo pabėgo nuo gynėjų ir, iššokęs vienas prieš vartus, nesugebėjo pergudrauti laiku iš vartų išėjusio ir smūgį atrėmusio P. Pociaus.

17-ąją minutę T. Birškio reidą neleistinai sustabdė „Ekrano“ gynėjai ir teisėjas nedvejodamas skyrė baudos smūgį maždaug 20 m. iki vartų. Prie kamuolio stojo N. Tokičius, tačiau kroato smūgis praskriejo visiškai šalia virpsto. Kėliniui įpusėjus, 27-ąją minutę po A. Vaskelos pakelto kampinio be gynėjų priežiūros baudos aikštelėje liko M. Fridrikas ir koja stipriai smūgiavo link vartų. Kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Sužaidus 32 minutes, dar vieną progą sukūrė „Šiauliai“. Po A. Vaskelos perdavimo į baudos aikštelę perdavimą galėjo „uždaryti“ N.Tokičius. Deja, saugui pritrūko paskutinio žingsnio ir kamuolio pasiekti nepavyko.

„Ekrano“ atsakymo žiūrovai sulaukė 35-ąją minutę, kuomet iš maždaug 25 metrų smūgiavo A. Vertelis, tačiau smūgis realaus pavojaus P. Pociaus ginamiems vartams nesukėlė.

39-ąją minutę teisėjas po neleistinų veiksmų baudos aikštelėje prieš T. Birškį skyrė 11 m. baudinį į „Ekrano“ vartus. Prie kamuolio stojo A. Vaskela ir užtikrintai išvedė „Šiaulius“ į priekį - 1:0.

Antrajame kėlinyje „Ekranas“ į aikštę metė sunkiąją artileriją ir aikštėje pasirodė M. Andjelkovičius ir E. Varnas. Tačiau „Šiauliai“ ir toliau kontroliavo žaidimo eigą bei nuolat kėlė pavojų „Ekrano“ vartams. Po vieno iš kampinių 56-ąją minutę progą smūgiui turėjo D. Jankauskas, tačiau saugui nepavyko tiksliai smūgiuoti į nepatogiai atšokusį kamuolį. „Ekrano“ gynėjai neutralizavo pavojų prie savo vartų išsmūgiuodami kamuolį į užribį.

Sužaidus maždaug 15 antrojo kėlinio minučių ir vaizdui aikštėje nesikeičiant, „Ekranas“ atliko dar du keitimus. Po jų aikštėje pasirodė A. Markevičius bei G. Tomkevičius. Net ir atlikus šiuos keitimus „Ekranas“ realesnio pavojaus šiauliečių vartams nesukėlė. Rungtynių įtampa augo. 76-ąją minutę jos neatlaikė komandų žaidėjai ir aikštėje kilo apsistumdymas. Teisėjas identifikavo incidento iniciatorius F. Žderičių ir V. Kavaliauską bei nubaudė žaidėjus geltonomis kortelėmis.

80 min. pavojingai nuo 16 m. linijos smūgiavo N. Tokičius, bet kroato smūgis vėl praskriejo visiškai šalia virpsto. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti maždaug 5 minutes „Ekranas“ mėgino kilti į lemiamą vartų šturmą, tačiau „Šiaulių“ gynyba laikėsi pavyzdingai ir nutraukdavo bet kokius „Ekrano“ mėginimus bent jau smūgiuoti į vartų pusę.

Jau per teisėjo pridėtą laiką rezultatą padvigubinti galėjo puikiu reidu iš aikštės vidurio prasiveržęs L. Mušnikovas. Visgi saugui nepavyko pergudrauti K. Timofejevo ir įvartis pelnytas nebuvo. Negana to žaidėjai susidūrė ir jiems teko suteikti medicininę pagalbą.

Arbitrui paskelbus rungtynių pabaigą, „Šiauliai“ šventė pergalę ir iškovojo kelialapį taurės ketvirtfinalį.

Treneris Tomas Kančelskis („Šiauliai“): „Noriu pasveikinti visus komandos narius, vadovybę su pergale. Džiaugiuosi jog pavyko iškopti į sekantį etapą. Pirmas 20 minučių gal kiek žaidimas nesiklijavo, tačiau vėliau situaciją išlyginome ir įmušėme įvartį. Antrajame kėlinyje žaidėme nuo gynybos ir, pavykus apsiginti, iškovojome pergalę. Laukiame burtų ir ruošimės kitoms rungtynėms.“

Arminas Vaskela („Šiauliai“): „Džiugu jog laimėjome ir patekome į kitą etapą. Mūsų mintys jau ten. Aišku dar laukia ir A lygos rungtynės, tačiau šiuo metu svarbiausia taurė. Varžybos buvo sunkios – iki vieno įvarčio. Abi komandos žinojo, jog viena klaida gali nulemti visas varžybas. Mums pavyko įmušti ir pasiekėme pergalę. Motyvacija buvo didelė, nes A lygoje jau nebelabai kovojame dėl aukštesnių vietų, tad susikoncentravome taurės rungtynėms. Kitame etape laukiame bet ko, nes matėme, kad ir iš žemesnių lygų komandos gali kovoti. Su bet kuo bus sunku.“

Treneris Rolandas Čepkauskas („Ekranas“): „rezultatas netenkina. Tai rungtynės, kuriose viską lemia vienas mačas. Jos buvo kaip finalinės. Buvo įtemptos ir kovingos rungtynės, tačiau nei mes, nei jie pernelyg daug progų neturėjo. Šiose rungtynėse gal treneriai daugiau šansų davė pasireikšti jaunimui. Manau, kad gavosi visai neblogai. Turėjome ir tų momentų, ir pats žaidimas nebuvo labai blogas. Iniciatyvą turėjome. Na, o antrame kėlinyje, išleidę vyresnius žaidėjus, tikėjomės, kad jie perlauš puolimą. Tačiau taip, kaip planavome – nesigavo. Mums tai labai skaudus pralaimėjimas. Tikėjomės, kad žengsime toliau. Bet ką darysi. Futbolas kartais baudžia skaudžiai.“