Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 18:00 , Telšiai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 19:00 , Gargždai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 18:25 , Kaunas

„Šiauliai“ Alytuje pelnė šešis įvarčius be atsako (komentarai)

Šiaulių „Šiauliai“ iškovojo lengvą pergalę ir nutraukė šešių nelaimėtų rungtynių seriją, „SMScredit.lt A lygos“ XIII-ojo turo mače šiauliečiai rezultatu 6:0 (1:0) sutriuškino Alytaus „Dainavą“. Po šios pergalės Saulės miesto klubas vis dar užima 9-ąją vietą turnyro lentelėje, tačiau atotrūkį nuo „Klaipėdos granito“ sumažino iki vieno taško, savo ruožtu, dzūkai praleido jau 73-is įvarčius šiame sezone.

Rungtynės kaip ir reikėjo tikėtis prasidėjo aktyvesniais šiauliečių veiksmais, tačiau kurį laiką itin pavojingų atakų jiems sukurti nepavyko.

Gana užtikrintai savo gynybinius įtvirtinimus prižiūrėję alytiškiai kartą pabėgo į kontrataką, jos metu buvo prasižengta prieš Kęstutį Balčiūną. Standartinės padėties metu šeimininkų žaidėjas smūgiavo į vartus, bet kamuolį sugavo vartininkas Ignas Plūkas.

17-ąją dvikovos minutę Rokas Gedminas turėjo puikią progą išvesti savo komandą į priekį, tačiau žaidėjo smūgis buvo labai nesėkmingas, varžovų vartų sargas kamuolį sugavo.

Pirmojo kėlinio antroje dalyje alytiškiai buvo visiškai prispausti prie savųjų vartų. Jeigu ne nuostabus vartininko Donato Mikučionio pasirodymas  - „Dainava“ žengtų į rūbinę labai blogos nuotaikos. Vis tik kartą „Šiaulių“ klubui pavyko pasižymėti, 38-ąją minutę niekieno nedengiamas Edvinas Jasaitis sulaukė tikslaus perdavimo iš kairiojo atakos krašto ir pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Deja, kaip jau tampa tradicija, dzūkai antroje rungtynių dalyje pavargo ir varžovai tuo pasinaudoję įmušė visą puokštę įvarčių.

Nors D.Mikučionis iš karto po pertraukos atrėmė vieną Yamadou Keita smūgį, tačiau po kelių akimirkų legionierius iš Malio triumfavo. Jo tikslus smūgis pažeme 47-ąją minutę privertė antrą sykį „Dainavos“ vartininką traukti kamuolį iš vartų tinklo.

Lygiai po dešimties minučių gražios atakos metu krito ir trečiasis įvartis, jo autorius Niko Tokičius. Kroatas laiku sulaukė puikaus komandos draugo perdavimo ir pasiuntė kamuolį į tuščius vartus.

Netrukus ketvirtąjį įvartį pelnė ir Rokas Gedminas, tačiau jaunasis „Šiaulių“ žaidėjas ir toliau nemažino apsukų bei suklaidinęs kelis varžovus atliko aštrų perdavimą Dovydui Medžiaušiui, kuris 73-iąją minutę įmušė penktąjį kartą. Nuostabiai pirmoje rungtynių dalyje žaidęs D.Mikučionis neatrėmė pakankamai silpno smūgio.

Vis tik vartininkas puikiai reabilitavosi atmušęs Stjepano Babičiaus 11 metrų baudinį, tačiau dėl taisyklių pažeidimo teisėjai paprašė pakartoti šią procedūrą ir antrą kartą smūgiavęs nuo žymos kroatas nesuklydo.

Rungtynių pabaigoje abi komandos apsikeitė tolimais smūgiais, tačiau sirgaliai daugiau įvarčių nepamatė.

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Šiauliai"): „Visada čia gera sugrįžt, toks labai jaukus stadionas, puiki aikštė. Mes atvažiavom šiandien anksčiau ir kiti vyrai, kurie pirmą kartą buvo Alytuje, tai visi tikrai buvo maloniai nustebinti. Tokie ir prisiminimai - gražūs. Oras geras, sakyčiau futbolo oras, žiūrovai išvydo įvarčių daug. Čia paprastai alytiškiai išvysta įvarčių šiemet, aišku jie norėtų į kitus vartus, bet yra taip, kaip yra. Pasitvirtino ta taisyklė, kad kol jaunai „Dainavos" komandai užtenka jėgų, tai jie dar pirmą kėlinį kovoja. Nors vėlgi momentų buvo daug - neišnaudojom, bet jie priešinosi kiek galėjo, o antram kėlinyje matomai, kad pristigo jėgelių ir tų įvarčių įkrito daugiau".

Yamadou Keita („Šiauliai"): „Pirmas kėlinys buvo sunkus, jie gynėsi ir ypatingai jų vartininkas šiandien gerai žaidė. Iki pertraukos mums nepavyko normaliai pralaužti jų vartų. Paskui viską pradėjome atlikti kitaip, įmušiau aš, pirmavome 2:0 ir tapome ramūs. Vėliau įmušėme dar, nugalėjome 6:0 ir aš džiaugiuosi už visą komandą, taip pat malonu pasižymėti ir pačiam. Jie paskui pavargo, nes pirmame kėlinyje daug gynėsi. Treneris mums rūbinėje sakė, kad nereikia nervintis, turime žaisti savo futbolą. Kaip matėme, taip ir įvyko, jie pavargo, mes įmušėme dar keturis kartus bei laimėjome. Gale treneriai atliko ir keitimų, taip savotiškai ruošdamiesi kitoms rungtynėms".