1 turas / Kov 06 , Vilnius
1 turas / Kov 07 , Marijampolė
1 turas / Kov 08 , Vilnius
2 turas / Geg 30 15:00 , Vilnius
2 turas / Geg 30 17:00 , Gargždai
2 turas / Bir 01 18:00 , Marijampolė
3 turas / Bir 06 13:00 , Kaunas
3 turas / Bir 06 17:00 , Panevėžys
3 turas / Bir 07 17:00 , Vilnius
4 turas / Bir 13 13:00 , Kaunas
4 turas / Bir 13 17:00 , Gargždai

Sezono pradžioje - įvarčių fejerverkas ir metraščių perrašymas

Sezono pradžioje - įvarčių fejerverkas ir metraščių perrašymas
foto: Valdas Knyzelis/lff.lt

Šalies futbolo čempionato startas parodė, kad sezonas turėtų būti net įdomesnis nei prognozuota. Patrankų mėsa nenori būti net tie, kuriems pranašauta autsaiderių dalia.

Treneriai. Lygiai pusė "SMScredit.lt A lygos" komandų - penkios - sezoną pradėjo vadovaujamos naujų trenerių. Trys jų - Vladimiras Čeburinas iš Pakruojo "Kruojos", Maksimas Tiščenka iš Gargždų "Bangos" ir Edgaras Jankauskas iš "Trakų" - sezoną pradėjo pergalėmis.

Traumos. Sezono starte jos painiojo ne vieno trenerio planus. Per pirmąjį kėlinį ar tuoj po jo Marijampolės "Sūduvai" teko keisti saugą Giorgio Russo, "Bangai" - vartininką Soslanbeką Aršijevą, o "Klaipėdos granitui" - saugą Dominyką Galkevičių.

Įvarčiai. Pirmasis turas buvo rezultatyvus. Per penkias dvikovas kamuolys vartuose atsidūrė 16 sykių - vidutiniškai daugiau nei triskart per rungtynes.

Pirmas. Pirmąjį oficialų sezono įvartį įmušė Evaldas Razulis. Klaipėdos "Atlanto" snaiperiui pavyko pramušti Alytaus "Dainavos" gynybą vienintelėse šeštadienį vykusiose "SMScredit.lt A lygos" rungtynėse. "Atlantas" namie sutriuškino varžovus 6:0.

Veto. Alytiškiai iki sezono pradžios nespėjo įvykdyti Lietuvos futbolo federacijos reikalavimo panaikinti skolas žaidėjams, todėl jiems uždrausta registruoti naujus futbolininkus. Treneriui Sergejui Aleinikovui teko verstis su žaliu jaunimu, kuris šalies vicečempionų spaudimo neatlaikė.

Žudikas. E.Razulis vėl nepagailėjo "Dainavos". Praėjusį sezoną šis puolėjas su dzūkais žaidė trejose rungtynėse ir per jas įmušė aštuonis įvarčius. Šįkart E.Razulis pridėjo dar tris. Aikštėje taip pat siautėjo klaipėdiečių saugas Marius Papšys, įmušęs kartą ir du sykius pasižymėjęs rezultatyviais perdavimais.

Serija. "Kruoja" Panevėžyje 2:1 įveikė "Ekraną". Tai buvo trečia iš eilės pakruojiškių pergalė prieš panevėžiečius "SMScredit.lt A lygoje".

Bučiniai. Pergalingą "Kruojos" įvartį komandos kapitonas Ričardas Beniušis įmušė ketvirtą pridėto laiko minutę, paskutinėje rungtynių atakoje. Po šios sėkmės puolėjas šoko į tribūną ir bučiniais apipylė savo šeimą.

Frazė. "Geriau taip pralaimėti pirmajame ture, o ne paskutiniame, kai kovojama dėl konkrečių vietų", - filosofiškai skaudžią nesėkmę įvertino "Ekrano" treneris Valdas Dambrauskas.

Žolė. Ant gyvos žolės futbolas šį sezoną, kaip ir praėjusį, pirmiausia pradėtas žaisti Marijampolėje. Skirtumas tas, kad pernai ant "Arvi" stadiono vejos futbolininkai dėl užsitęsusios žiemos žengė tik devintajame ture, balandžio pabaigoje, o šiemet - jau pirmenybių starte.

Staigmena. Futbolo šventės savo sirgaliams "Sūduva" nepajėgė surengti. Marijampoliečiai netikėtai 0:1 nusileido "Bangai".

Kapitonas. "SMScredit.lt A lygos" čempionas "Žalgiris" sezoną pradėjo su nauju kapitonu - juo tapo 35 metų Deividas Šemberas. Po daugiau nei pusantro dešimtmečio į komandą grįžęs veteranas jau pirmose rungtynėse atliko rezultatyvų perdavimą, stulbinamai tiksliai ilgu perdavimu padėjęs kamuolį po kojomis Serge'ui Nyuadzi. "Žalgiris" namuose 3:1 įveikė "Šiaulius".

Patenkinti. Nepaisant to, kad pralaimėjo, šiauliečiai Vilnių paliko aukštai iškelta galva. Vieną kukliausių biudžetų lygoje turinti komanda kovojo, o po rungtynių ir treneris Gedeminas Jarmalavičius, ir komandos kapitonas Edvinas Jasaitis kalbėjo, jog sužaista neblogai. G.Jarmalavičius akcentavo, kad visaverčio tarpsezonio pasirengimo neturėję šiauliečiai po pertraukos tiesiog pristigo jėgų.

Istorija. "Klaipėdos granitą" Vilniuje 2:0 įveikę "Trakai" perrašė klubo istoriją. E.Jankausko treniruojama komanda iškovojo pirmą pergalę elitinėje Lietuvos lygoje, kurioje šiemet debiutuoja. Nominalių aikštės šeimininkų sėkmę lėmė dviejų minučių atkarpa antrojo kėlinio viduryje, kai įmušė Nerijus Astrauskas ir Vytautas Lukša.

Naujokai. Iš pirmosios lygos aukštyn žengę trakiškiai bei klaipėdiečiai žiemą komandas papildė visu būriu futbolininkų, vilkėjusių šalies nacionalinės ar jaunimo rinktinių marškinėlius. "Trakai" - Pauliumi Grybausku, prieš pat čempionato startą įsigytu Linu Klimavičiumi, Dariumi Miceika, V.Lukša, Tadu Labuku. "Klaipėdos granitas" - Tomu Tamošausku, Ernestu Veliuliu, D.Galkevičiumi.

Pokštas. "Svarbiausia, kad varžovų komandoje nežaistų Robertas Poškus ir Tomas Ražanauskas. Visam kitam esame pasiruošę", - prieš čempionato startą šyptelėjo E.Jankauskas, kalbėdamas apie uostamiesčio komandos trenerių štabą sudarančius ilgamečius komandos draugus Lietuvos rinktinėje.