Šeštadienį – kaimyninių šalių klubų akistatos

FK „Panevėžys“ nuotr.

Išnaudodami rinktinių pertrauką, Vilniaus „Riteriai“ sužaidė kontrolines rungtynes su Daugpilio BFC „Daugavpils“ ekipa, Latvijos aukščiausioje lygoje esančioje šeštoje pozicijoje. Dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1, o įvartį „Riteriams“ pelnė po keitimo antrajame kėlinyje pasirodęs Tomašas Vestenickis.

Šiai dvikovai vilniečių strategas Pablo Villaras buvo priverstas ruoštis be į nacionalinę vyrų komandą iškviestų Dominyko Barausko, Artūro Dolžnikovo, taip pat dėl įvairių priežasčių padėti negalėjusių Roko Filipavičiaus, Dmytro Bilonogo bei Tomo Dombrauskio, kurių vietas užėmė ne tik senbuviai, tačiau ir peržiūroje dalyvaujantis puolėjas iš Nigerijos Abuka.

Pati dvikova prasidėjo kiek chaotiškai – „Riteriai“ sunkiai palaikė kamuolį, nemažai klydo, tačiau net ir tai nesutrukdė jiems kurti vieną po kitos progas, o varžovų vartininkui tapti geriausiu žaidėju.

Sužaidus beveik trečdalį pirmojo kėlinio, Abuka atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką, tačiau jo įveikti nesugebėjo. Netrukus Abuka vienas prieš vieną jau išvedė Choco, tačiau ir pastarasis pralaimėjo dvikovą varžovų vartininkui.

Choco iki pertraukos galėjo pasižymėti keturis kartus. Jį kamuoliu vaišino ir Deimantas Rimpa, Felipe Brisola, tačiau pralaužti ledų brazilas niekaip nesugebėjo. Dusyk „Daugavpils“ ekipą gelbėjo vartininkas, dusyk – vartų konstrukcija. Dar vienąsyk vartų konstrukcija latvius gelbėjo ir po gražaus Lucaso Diaso reido bei smūgio į vartus.

Po daugybės neišnaudotų progų, besibaigiant kėliniui „Riteriai“ vos neprisižaidė. Padaryta šiurkšti klaida gynyboje varžovams suteikė idealų šansą, tačiau toje situacijoje taip pat idealiai sužaidė ir Armantas Vitkauskas. „Riterių“ vartininkui tai buvo vienas pirmųjų prisilietimų prie kamuolio per visą pirmąjį kėlinį.

Antroji mačo dalis vėl prasidėjo prie varžovų vartų. Iš pradžių po F. Brisolos perdavimo tolimojo virpsto link vos kelių centimetrų pasiekti kamuolį pritrūko Abukai, netrukus maždaug iš dešimties metrų galingai, tačiau netiksliai smūgiavo iškart po pertraukos po keitimo pasirodęs Gytis Paulauskas.

Po tokio galingo antrojo kėlinio starto žaidimas išsilygino. Abiejų komandų treneriai pradėjo keisti žaidėjus, žaidimas lėtėjo ir rimtų pavojų prie nė vienų vartų sukurta nebuvo.

„Riteriai“ savo įvartį pelnė iki dvikovos pabaigos likus žaisti keturias minutes. Varžovų gynėją paspaudęs D. Rimpa perėmė kamuolį, atliko perdavimą T. Vestenickiui, kuris savojo šanso nepaleido.

Deja, išlaikyti pergalingo rezultato nepavyko. Vos išsiveržę į priekį, jau kitos atakos metu „Riteriai“ šiurkščiai suklydo gynyboje, o A. Vitkauskas ištaisyti situaciją buvo bejėgis.

„Riterių“ sudėtis: A. Vitkauskas, Choco, O. Badmusas, A. Kalermo (60 min. P. Dimovas), V. Borovskis (46 min. D. Malžinskas), A. Levšinas (46 min. G. Paulauskas), D. Rimpa, M. Ramanauskas, L. Diasas, F. Brisola (60 min. T. Vestenickis), Abuka (56 min. M. Grigaravičius, 72 min. G. Gumbaravičius).

***

Kontrolinėje dvikovoje su Latvijos čempionato lyderiais geromis progomis nepasinaudojęs Vilniaus „Žalgiris“ buvo nubaustas rungtynių pabaigoje – Rygoje pralaimėta „Valmiera“ komandai 0:2.

„Žalgiris“ dominavo pirmajame kėlinyje ir turėjo kelias geras progas, bet nepasižymėjo, o rungtynių pabaigoje varžovai iš Latvijos išnaudojo du savo šansus.

Žalgiriečių startinėje sudėtyje šioms rungtynėms įvyko vienas priverstinis pasikeitimas – vietoje negalėjusio žaisti Nemanja Ljubisavljevičiaus gynyboje rungtyniavo Ivanas Tatomirovičius.

Po atsargios rungtynių pradžios „Žalgiris“ po truputį perėmė iniciatyvą. Šalia vartų galva smūgiavo Josipas Tadičius, netoli tikslo buvo Manto Kuklio tolimas smūgis. 15 min. šansą turėjo ir „Valmiera“, laimei, varžovo smūgis vienu lietimu baudos aikštelėje buvo netikslus.

Kėliniui įpusėjus „Žalgirio“ atakos darėsi vis pavojingesnės. 19 min. apsisukdamas šalia vartų smūgiavo Renanas, 21 min. puikų šansą atšokus kamuoliui baudos aikštelėje turėjo Fabienas Ourega, bet jam nepavyko pataikyti į vartus. 24 min. po Nicolaso Gorobsovo baudos smūgio kamuolys pataikė į virpstą.

34 min. atėmęs kamuolį vienas prieš vieną pabėgo Renanas, tačiau brazilo skubotas smūgis iš baudos aikštelės prieigų buvo netaiklus.

39 min. J. Tadičius baudos aikštelėje suklaidino gynėją ir mušė iš 7 metrų, bet kamuolį kojomis atmušė vartininkas.

Po pertraukos abiejų komandų atakoms trūko tikslumo, atlikta nemažai keitimų, kurie nepagerino žaidimo kokybės.

Bene geriausią galimybę antrajame kėlinyje turėjo Oliveris Buffas, tačiau jo iš 18 metrų muštas kamuolys pataikė į komandos draugą Renaną.

74 min. už antrą geltoną kortelę aikštę turėjo palikti N. Gorobsovas, kelias minutes žalgiriečiai rungtyniavo be vieno žaidėjo, kol aikštėje pasirodė Marko Miličkovičius.

82 min. „Valmiera“ surengė kontrataką ir pelnė įvartį. Po perdavimo į baudos aikštelę varžovų puolėjas suklaidino I. Tatomirovičių ir Petarą Mamičių, o atbėgęs kitas žaidėjas iš arti pasiuntė kamuolį į vartus.

89 min. dar vienas įvartis krito po kampinio. E. Gertmonas nepasiekė kamuolio ir šį iš arti latviai nukreipė į vartus.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ žais birželio 19 d. Panevėžyje, o namuose birželio 22 d. laukia akistata su Telšių „Džiugu“.

„Žalgirio“ sudėtis: Edvinas Gertmonas, Petaras Mamičius, Ivanas Tatomirovičius, Mario Paveličius, Joelis Bopesu, Nicolasas Gorobsovas (78 min. Marko Miličkovičius), Mantas Kuklys (70 min. Gustas Jarusevičius), Fabienas Ourega (62 min. Oliveris Buffas), Ovidijus Verbickas (83 min. Jakubas Sylvestras), Renanas Oliveira (70 min. Mathiasas Oyewusi), Josipas Tadičius (62 min. Francis Kyeremeh).

***

„Panevėžio“ futbolo klubas rinktinių pertraukos metu sužaidė antrąsias kontrolines rungtynes. Šeštadienį Valdo Urbono kariauna keliavo į Rygą, kur pasitikrino jėgas su „Riga“ futbolininkais ir patyrė pralaimėjimą po antrojo kėlinio pradžioje praleisto įvarčio – 0:1 (0:0)

Iki pirmojo kėlinio vidurio žaidimas klostėsi apylygiai: 20-ąją minutę Ernestas Veliulis iššoko į akistatą su vartininku, tačiau smūgis saugui gavosi nestiprus.

Antroje pirmojo kėlinio pusėje varžovai buvo aktyvesni ir 29-ąją minutę turėjo gerą šansą pasižymėti, tačiau smūgis skriejo pro šalį. Kėliniui artėjant į pabaigą, Elivelto surado įkertantį E. Veliulį, visgi, vartų sargas nuslopino pastarojo bandymą pasiekti kamuolį.

47-ąją minutę „Riga“ ekipa pasižymėjo po pakelto kampinio – tai buvo vienintelis mačo įvartis.

Po pertraukos savo šansais nepasinaudojo Jeffrey Sarpongas bei Nasko Milevas, o 66-ąją minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Aironas Trakšelis turėjo puikią progą pasižymėti, tačiau smūgiavo pro šalį.

Dvikovai artėjant į pabaigą, „Panevėžį“ nuo įvarčio išgelbėjo Chrysovalantis Kozoronis, be to, 90-ąją minutę „Riga“ komandos futbolininkas smūgiavo tiesiai į Rafaelį Broetto.

„Panevėžio“ sudėtis: Rafaelis Broetto, Chrysovalantis Kozoronis, Joshua Akpudje, Rokas Stanulevičius, Mitaras Čukovičius (80 min. Žygimantas Baguška), Jeffrey Sarpongas (60 min. Matijus Remekis), Wandersonas Melo (70 min. Eimantas Dzinga), Tautvydas Eliošius (60 min. Aironas Trakšėlis), Ernestas Veliulis (70 min. Ulysse Diallo), Nasko Milevas (80 min. Domantas Vaičekauskas), Elivelto (60 min. Gustas Žederštreimas).

Artimiausias rungtynes „Panevėžys“ žais kitą sekmadienį, birželio 19 dieną. „Optibet A lygos“ lyderių akistata su Vilniaus „Žalgiriu“ „Aukštaitijos“ stadione prasidės nuo 17.55 val.

***

Andriaus Skerlos auklėtiniai, išnaudodami rinktinių pertrauką, sužaidė kontrolines rungtynes Rygoje. LNK sporto komplekse, kuris priklauso Rygos RFS klubui, mėlynai balti susitiko su kita „Optibet Virsligos“ ekipa – Salaspilio „Super Nova“.

„Optibet A lygos“ atstovai nuo pat pirmų susitikimo minučių puolė įrodinėti, jog yra šių rungtynių favoritai ir mačo pabaigoje šventė įtikinamą pergalę rezultatu 5:2.

Mėlynai baltų vyriausiasis treneris šiose rungtynėse panaudojo beveik visus į Latviją atsivežtus futbolininkus, o dvikovą nuo pat pirmų minučių pradėjo: Rodrigo Josviakis, Mantas Fridrikas, Samuelis Odeoyibo, Lukas Čerkauskas, Hugo Figueredo, Thompsonas Gavi, Misaki Sato, Yukiyoshi Karashima, Ibrahimas Olaosebikanas, Matheusas Marcondele ir Alexas de Souza.

Kontrolinės rungtynės prasidėjo be jokios žvalgybos ir 8-ą minutę po brazilo H. Figueredo pakelto kampinio įvartį galva pelnė nigerietis S. Odeoyibo. Po pelnyto įvarčio Kauno rajono ekipa ir toliau nemažino apsukų, o varžovai pirmą kartą apsilankė mėlynai baltų aikštės pusėje sužaidus apie 25 minutes.

29-ą minutę krito ir antrasis įvartis į Salaspilio komandos vartus. Pasižymėjo brazilas A. Souza, kuriam tikslų perdavimą iš kairiojo krašto atliko japonas M. Sato.

Kėlinio pabaigoje varžovai sukūrė retą greitą išpuolį, po kurio kamuolys atsidūrė R. Josviakio ginamuosiuose vartuose. Visgi po minutės mėlynai balti taip pat atsakė rezultatyvia ataka – po Y. Karashimos tikslaus tolimo perdavimo įvartį pelnė jo tautietis M. Sato.

Po pertraukos situacija aikštėje nepasikeitė, o A. Skerla į rungtynių sūkurį metė Roką Rasimavičių, Salifą Cisse, Tzlilą Nehemyą ir Matą Dedurą.

64-ą minutę po dar vieno juvelyrinio Y. Karashimos perdavimo savo antrą įvartį pelnė puolėjas A. de Souza. Po 12 minučių pasižymėjo ir prancūzas S. Cisse, o rezultatas tapo 5:1 „Hegelmann“ naudai.

Rungtynes pabaigė „Super Nova“ futbolininkų tolimas atsakas – 5:2.