32 turas / Lap 22 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Vilnius
32 turas / Lap 23 , Kaunas
33 turas / Lap 27 , Marijampolė
33 turas / Lap 27 , Panevėžys
33 turas / Lap 27 , Klaipėda

Senosios sostinės riteriai pasiruošę šturmuoti A lygą

Senosios sostinės riteriai pasiruošę šturmuoti A lygą
foto: fkt.lt

Vos 2005 metais įkurtas „Trakų“ klubas per devynerius nuo žemiausio šalies laiptelio pakilo į aukščiausiojo šalies diviziono. Kuriant klubą, aiškiai buvo sudėlioti kontūrai, numatyta strategija ir vizija. Būtent žiūrėjimas į priekį klubui leido pasiekti norimo rezultato.

„Iš pradžių, kol žaidėme mėgėjų lygoje, pagrindinis tikslas buvo padėti spręsti vaikų, jaunimo ir visuomenės užimtumo bei miesto bendruomenės socialines problemas. Vėliau nuosekliai vykdėme užsibrėžtus tikslus: pasistatėme savo stadioną, pradėjome bendradarbiauti su legendiniu „Milan“ klubu, gavome A lygos licenciją. Niekada nežiūrėjome tik į šiandien – visada bandėme matyti, kas laukia rytoj“, - klubo istoriją prisiminė „Trakų“ prezidentas Janas Nevoina, pridūręs, kad futbolo mylėtojai „Trakus“ turi matyti, kaip Vilniaus regiono komandą.

Pirmą kartą A lygos licencijos trakiškiai prašė 2013 metais, tačiau į beišvažiuojantį traukinį nespėjo – šiemet licencijai būtini dokumentai buvo paruošti vos pasibaigus praėjusiam sezonui.

Šis darbas buvo įvertintas iškart – „Trakai“ su vos dar keturiais klubais buvo licencijuoti iš karto. Nuo tos dienos prasidėjo naujų žaidėjų paieškos.

„Prezidentas iškart pasakė, kad eiti į A lygą ir būti ten statistais nėra prasmės. Jis mūsų su sporto direktoriumi Virmantu Lemežiu paklausė, ko reikia, kad galėtumėm kovoti dėl prizinės vietos? Mes sudarėm sąrašą žaidėjų. Dabar galime pasidžiaugti, kad praktiškai su visais pavyko susitarti“, - apie komandos pastiprinimą kalbėjo treneris Valdas Jakimavičius, kuris dar praėjusį sezoną buvo pagrindinis „Trakų“ vartininkas.

Tarp naujokų, „Trakai“ sukirto rankomis su trimis Lietuvos rinktinės garbę ginusiais ar ginančiais žaidėjais: vartininku Pauliumi Grybausku, Vytautu Lukša ir tik šią savaitę prie komandos prisijungusiu Dariumi Miceika.

„Kai renkiesi komandą, visų pirma, susidėlioji prioritetus: kas žais komandoje, kas treneriai, kas vadovai? Šiuo atveju, per tą trumpą laiką supratau, kad patekau į kolektyvą, kuriuo visiškai galiu pasitikėti. Daug kas galvoja, kad grįžimas į A lygą yra žingsnis atgal, tačiau patekau į ambicingą komandą su aiškia vizija, su aiškiais tikslais. Patikėkit, ne kiekvienas senbuvis klubas gali pasigirti tokia organizacija“, - sakė V. Lukša.

„Praėjusiais metais man buvo svarbiausia išsigydyti traumas. Pavyko. Ir netgi sakyčiau turėjau visai gerą sezoną. Tačiau klube buvo problemų. Žinote, patys situaciją Latvijoje. Kai sulaukiau pasiūlymo persikelti į Trakus, man labai svarbu buvo tai, kad klubas žiūri į priekį. Kalbant apie komandos draugus, mes kartu esame dar pakankamai trumpą laiką, bet mes jau esame komanda“, - V.Lukšai antrino P. Grybauskas.

„Trakai“ debiutiniame sezone sieks ne tik kovoti dėl prizinės vietos, tačiau ir sieks iškovoti taurę, kuri dar šiemet garantuotų galimybę save išbandyti UEFA Europos lygos turnyre. A lygos pirmose rungtynėse LFF stadione „Trakai“ priims Klaipėdos „Granitą“.