Sėkmingą "Žalgirio" pradžią aptemdė praleisti įvarčiai

Kovas Europos lygos turnyre pradėjusi Vilniaus miesto futbolo draugijos "Žalgiris" ekipa pirmąjį mačą namuose baigė lygiosiomis 2:2 (1:0). Pirmajame atrankos etape žalgiriečiams ketvirtadienį savo aikštėje nepavyko įveikti airių "Saint Patrick's Athletic" klubo, nors rungtynėse buvo pirmauta du kartus.

Nuo pat mačo pradžios labai energingai varžovus spaudę vilniečiai savo žaidybinį pranašumą įvarčiu pavertė įpusėjus kėliniui. 22 minutę Pavelas Komolovas puikiai suvaldė kamuolį priešininkų baudos aikštelėje ir tiksliu smūgiu vartininkui nepaliko jokių vilčių išgelbėti Airijos ekipos.

Vėliau žalgiriečiai išlyginamojo įvarčio išvengė būtent padedami savo vartų sargo. 35 minutę Lietuvos vicečempionai sužaidė neapdairiai prie savų vartų, tačiau komandos draugų klaidą ištaisė Armantas Vitkauskas, atrėmęs labai pavojingą varžovo smūgį.

Antrą kartą klaidos vilniečiams "Saint Patrick's Athletic" ekipos futbolininkai nedovanojo. Antrojo kėlinio pradžioje 55 minutę įvartį pelnė Conanas Byrne'as.

Rezultatą išlyginę airiai sugebėjo trumpam perimti iniciatyvą ir neleisti "Žalgiriui" kurti pavojingų išpuolių.

Vis tik žalgiriečiai po ilgų ieškojimų atrado spragą varžovų gynyboje. 70 minutę Mantas Kuklys ir Andro Švrljuga tiksliais perdavimais sukūrė puikią progą Kamiliui Bilinskiui, kuris savo šansu pasinaudojo ir vėl išvedė sostinės ekipą į priekį.

Mačui artėjant prie pabaigos, Dublino vienuolikė nenuleido rankų. Senkant vilniečių jėgoms, airiai sulaukė dar vienos šeimininkų klaidos. Daug erdvės gavęs Gerardas O'Brienas 86 minutę tolimu smūgiu vėl išlygino rezultatą.

Per likusį trumpą laiką žaliai balti paskutinio žodžio tarti jau nebesuspėjo. Ne itin žalgiriečiams palankų rezultatą iliustravo LFF stadione dingusi elektra, aikštei ir tribūnoms skendint tamsoje, privertusi rungtynių teisėją mačą baigti keliomis minutėmis anksčiau.

Atsakomoji dvikova, nulemsianti "Žalgiris" komandos likimą Europos lygos atrankos varžybose, liepos 11-ąją vyks Airijos sostinėje Dubline.

"Žalgiris": Armantas Vitkauskas, Vaidotas Šilėnas, Andrius Skerla, Luka Peričius, Egidijus Vaitkūnas, Artūras Žulpa (62' Paulius Janušauskas), Ramūnas Radavičius (60' Andrius Velička), Mantas Kuklys, Pavelas Komolovas (83' Vedranas Gercas), Andro Švrljuga, Kamilis Bilinskis.