12 turas / Geg 05 , Marijampolė
13 turas / Geg 07 , Gargždai
13 turas / Geg 08 , Kaunas
13 turas / Geg 08 , Telšiai
13 turas / Geg 09 , Vilnius
13 turas / Geg 09 , Kėdainiai
Tiesiogiai 5 turas / Geg 11 18:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 14 turas / Geg 14 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 14 turas / Geg 14 19:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 14 20:00 , Alytus
Tiesiogiai 14 turas / Geg 15 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 14 turas / Geg 16 15:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 19:00 , Kėdainiai

Savaitės rinktinėje – nugalėjusių ekipų atstovai

Savaitės rinktinėje – nugalėjusių ekipų atstovai
Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

Pirmoje „Optibet A lygos“ savaitės rinktinėje savo vietas išsikovojo keturių komandų futbolininkai.

Povilas Survila (Telšių „Džiugas“): Strategas Marius Šluta debiutiniame „Džiugo“ mače „Optibet A lygoje“ pasirinko pirmą kartą Lietuvos čempionate žaidusį P. Survilą, o ne daugiau patirties turintį Marių Paukštę ir nesuklydo. 20-metis vartų sargas porą sykių gelbėjo savo komandą, atlaikė varžovų spaudimą ir netikėtai brandžiu žaidimu prisidėjo prie reikšmingos Telšių klubo pergalės.

Rafaelis Floro („Panevėžys“): Dešiniajame gynybos krašte žaidęs portugalas didelį dėmesį skyrė gynybai bei sėkmingai susitvarkė su savo užduotimis. Praėjusiame sezone kairiajame krašte rungtyniavęs R. Floro laimėjo 73 proc. dvikovų (8/11) besigindamas ir surinko 277 „InStat“ naudingumo balus – tai trečias rezultatas praėjusią savaitę.

Tomas Rakašius (Kėdainių „Nevėžis“): Sėkmingas debiutines rungtynes Lietuvos čempionate sužaidė ir šis iš Naujosios Akmenės kilęs vidurio gynėjas. T. Rakašius sėkmingai darbavosi gynybinėse dvikovose (8/13, 62 proc.) ir labai prisidėjo prie to, kad Alytaus DFK „Dainavos“ futbolininkai dažnai nepagrasintų ginamiems vartams.

Justinas Januševskis („Panevėžys“): Pirmą kartą vidurio gynėjų duetą su komandos draugu Franklinu Onwudiwe sudaręs J. Januševskis tapo akistatos su Marijampolės „Sūduva“ herojumi. Būtent šio futbolininko pelnytas įvartis galva išplėšė „Panevėžiui“ pergalę, be to, gynėjas laimėjo visas 5 dvikovas ir 3 susidūrimus „antrame aukšte“.

Adomas Mika (Telšių „Džiugas“): Reikia pažymėti, kad kairiajame krašte solidžiai rungtyniavo ir kiti futbolininkai – Hugo Figueredo, Egidijus Vaitkūnas bei Arminas Lukoševičius. Visgi A. Mikos akcijas kilstelėjo pirmo įvarčio metu atliktas puikus rezultatyvus perdavimas ir laimėtų dvikovų puolime skaičius (6/9, 67 proc.).

Choco („Kauno Žalgiris“): Dešiniajame krašte Laikinosios sostinės ekipos gretose buvo pastebimas šis komandos naujokas iš Brazilijos. Choco šauniai darbavosi gynyboje ir sėkmingai jungėsi į išpuolius, padėdamas surengti ne vieną aštrią ataką. Žalgirietis atliko net 6 taiklius perdavimus į baudos aikštelę ir tai buvo trečias geriausias rezultatas praėjusią savaitę.

Gratas Sirgėdas („Kauno Žalgiris“): Žalgirietis G. Sirgėdas užfiksavo efektyviausią statistinį rezultatą praėjusią savaitę – surinko net 311 „InStat“ naudingumo balų. Saugas atliko rezultatyvų perdavimą, išsiskyrė 5 smūgiais į vartus, net 9 taikliais perdavimais į baudos aikštelę bei 4 sėkmingais driblingais iš tiek pat bandymų.

Tautvydas Eliošius („Panevėžys“): Solidžiai aikštės viduryje rungtyniavo ir kitas Lietuvos rinktinės atstovas. „Panevėžio“ saugas taip pat rezultatyviai asistavo komandos draugui bei išsiskyrė geru perdavimų tikslumu (39/44, 89 proc.). T. Eliošius dvikovoje su „Sūduva“ pasižymėjo 257 „InStat“ naudingumo balais.

Janis Krautmanis (Kėdainių „Nevėžis“): Legionierius iš Latvijos tapo pirmuoju šio sezono Kėdainių ekipos įvarčio autoriumi ir išsiskyrė aktyviu žaidimu – išprovokavo net 7 varžovų pražangas. Abiejuose aikštės kraštuose rungtyniavęs J. Krautmanis laimėjo visas 4 oro dvikovas ir atliko 3 sėkmingus driblingus.

Alexas Kyeremeh (Kėdainių „Nevėžis“): Atakuojantis Kėdainių klubo futbolininkas surengė bene ryškiausią pasirodymą praėjusią savaitę. A. Kyeremeh uždirbo varžovų vartininkui raudoną kortelę, pelnė įvartį ir 2 sykius sukūrė komandos draugams puikias progas pasižymėti. „Nevėžio“ atstovas atliko 6 sėkmingus driblingus bei užfiksavo antrą naudingiausią rezultatą praėjusią savaitę – surinko 294 „InStat“ naudingumo balus.

Linas Pilibaitis („Kauno Žalgiris“): Po keitimo į kovą mestas Kauno ekipos veteranas atliko savo darbą nepriekaištingai – efektingu būdu pelnė pergalingą įvartį. Per mažiau negu pusvalandį L. Pilibaitis išsiskyrė 218 „InStat“ naudingumo balų, o savo kraityje „Optibet A lygoje“ jau turi sukaupęs net 77 taiklius smūgius.