12 turas / Geg 05 , Marijampolė
13 turas / Geg 07 , Gargždai
13 turas / Geg 08 , Kaunas
13 turas / Geg 08 , Telšiai
13 turas / Geg 09 , Vilnius
13 turas / Geg 09 , Kėdainiai
Tiesiogiai 5 turas / Geg 11 18:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 14 turas / Geg 14 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 14 turas / Geg 14 19:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 14 20:00 , Alytus
Tiesiogiai 14 turas / Geg 15 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 14 turas / Geg 16 15:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 19:00 , Kėdainiai

S. Čyžas grįžo į „Panevėžį“, „Hegelmann Litauen“ pasipildė kolumbiečiu

S. Čyžas grįžo į „Panevėžį“, „Hegelmann Litauen“ pasipildė kolumbiečiu
FK „Panevėžys“ nuotr.

„Panevėžys“ sukirto rankomis su Svajūnu Čyžu, kuris šiame sezone gins gimtojo miesto reprezentacinės komandos garbę. Prieš keletą metų šis žaidėjas jau atstovavo „Panevėžio“ ekipai. Tiesa, tuomet komanda rungtyniavo dar Pirmoje Lietuvos futbolo lygoje.

2017-aisiais metais S. Čyžas persikėlė į Vilniaus „Riterių“ (tuometinį „Trakų“) klubą ir su šia komanda dukart tapo „Optibet A lygos“ čempionato bronziniu prizininku. Pastaruosius dvejus metus panevėžietis praleido Šveicarijos antroje pagal pajėgumą futbolo lygoje, atstovaudamas „Chiasso“ ekipai.

Praėję metai S. Čyžui buvo vieni geriausių karjeroje. Nepaisant nesėkmingo „Chiasso“ komandos žaidimo, asmeninis saugo indėlis buvo itin reikšmingas. Per dvylika rungtynių futbolininkas pasižymėjo trimis įvarčiais, ne kartą buvo įvardijamas kaip vienas geriausių įvairių dvikovų žaidėjas.

Netolimoje praeityje panevėžietis atstovavo Lietuvos U-21 rinktinei, buvo paskirtas jos kapitonu. Jaunimo rinktinės pergalingose rungtynėse su San Marinu ir Graikija futbolininkas pelnė du įvarčius.

23-ejų metų futbolininkas „Panevėžio“ komandoje rungtyniaus 49 numeriu pažymėtais marškinėliais.

***

„Optibet A lygos“ debiutantai Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ sustiprino savo gynėjų grandį futbolininku iš Pietų Amerikos. Mėlynai balti sukirto rankomis su 25-erių metų centro gynėju iš Kolumbijos – Jose Luisu Mosquera Moreno.

„Esu laimingas būdamas čia, su „Hegelmann Litauen“ klubu sieju daug savo vilčių, tikiuosi visi kartu mes pasieksime daug gražių dalykų“, – sakė komandos naujokas.

Aukštas ir fiziškai gerai sudėtas futbolininkas visą savo karjerą praleido gimtosios šalies klubuose. Savo pirmus profesionalaus futbolininko žingsnius J. Mosquera padėjo Kolumbijos aukščiausios lygos „Envigado“ klubo U-20 komandoje.

2017 metais žaidėjas persikėlė į „Boyaca Chico“ klubą, kuris laimėjo antrąjį šalies divizioną ir tais metais sugrįžo į aukščiausią šalies lygą. Šiame klube kolumbietis praleido 3 sezonus, per kuriuos sužaidė 31 rungtynes už pirmą komandą bei pelnė 1 įvartį ir 28 rungtynes už klubo B komandą bei pasižymėjo 3 kartus.

Pernai J. Mosquera persikėlė į antros lygos „Leones“ klubą ir sužaidė 10 rungtynių šios ekipos startinėje sudėtyje.

Jis tapo vienuoliktuoju žaidėju, kuris papildė „Hegelmann Litauen“ sudėtį šį sezoną.

Komandą šią žiemą naujai papildė vartininkai Ignas Plūkas ir Miha Tetičkovičius, gynėjai Lukas Čerkauskas ir Vilius Armalas, saugai Martynas Vasiliauskas, Yukiyoshi Karashima, Levanas Mačarašvilis, Thompsonas Gavi bei atakuojančios grandies žaidėjai – Ricardinho ir Omokhafe Thomasas.

Antrąsias „Optibet A lygos“ rungtynes „Hegelmann Litauen“ šį sezoną žais kovo 12 d. Marijampolėje prieš vietos „Sūduvą“. Dvikovą tiesiogiai rodys TV6 kanalas bei TV3.lt ir TV3Play.lt internetinės svetainės.