Rungtynėse Klaipėdoje – vartininkų šlovės akimirkos (komentarai)

Antroji akistata tarp šio sezono debiutantų pasibaigė taikiai, X-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture „Klaipėdos granitas“ ir Trakų „Trakai“ išsiskyrė be įvarčių. Emocingose ir atkakliose rungtynėse buvo užfiksuotas rezultatas 0:0.

Dvikovos pradžioje iniciatyvą iš karto perėmė Edgaro Jankausko auklėtiniai. Jau pirmasis senosios sostinės riterių išpuolis sukėlė gaisrą šeimininkų baudos aikštelėje, vėliau du kartus neužtikrintai sužaidė „Klaipėdos granito“ vartininkas Paulius Pocius, tačiau laiku tinkamoje vietoje svečių žaidėjas neatsidūrė.

Po kelių minučių dėkingoje situacijoje po puikaus Vytauto Lukšos perdavimo atsidūrė Dzmitrijus Koubas, nors nuo legionieriaus išpuolio klaipėdiečiai apsigynė, bet laisvas likęs Jurijus Kendyšas pamėgino savo laimę smūgiu iš maždaug 20 metrų atstumo ir nedaug trūko, jog kamuolys atsidurtų vartuose.

Kuriam laikui kėlinio viduryje „Klaipėdos granitas“ perėmė iniciatyvą, ypač aktyviai rungtyniavo Tomas Tamošauskas ir Ernestas Veliulis, vis tik šių žaidėjų pastangų neužteko, nes pirmajame kėlinyje ypač pavojingų išpuolių prie „Trakų“ vartų nebuvo sukurta.

Idealios progos 25-ąją rungtynių minutę neišnaudojo Tadas Labukas, puolėjo smūgis galva iš dėkingos padėties skriejo šalia vartų. Kėlinio pabaigoje svečiai buvo šiek tiek aktyvesni, tačiau pavojingų epizodų nesukūrė.

Antrajame kėlinyje vėlgi buvo daug bekompromisės kovos kiekviename aikštės lopinėlyje. „Trakai“ kiek ilgiau kontroliuodavo kamuolį, tačiau smūgiai būdavo arba netikslūs, arba patikimai su jais susitvarkydavo vartų sargas P.Pocius.

Apsigynę nuo išpuolių ir atlikę porą keitimų „Klaipėdos granito“ žaidėjai įjungė aukštesnę pavarą. Iš pradžių E.Veliulio smūgiuotą kamuolį sugavo Paulius Grybauskas, o vėliau Tamazis Čargeišvilis, atlikęs puikų tolimą smūgį, privertė Trakų" vartininką atmušti kamuolį prieš save. Nors pirmasis suskubęs prie kamuolio Zigmantas Jesipovas pasiuntė jį į vartų tinklą, įvartis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės.

Dvikovai artėjant į pabaigą savo meistriškumą demonstravo abiejų komandų vartininkai. P.Pocius du kartus apsigynė nuo pavojingų smūgių, o P.Grybauskas išgelbėjo komandą po puikaus tolimo T.Tamošausko baudos smūgio.

Pačioje rungtynių kulminacijoje didvyriu tapo P.Pocius, padovanojęs komandai tašką, kai atrėmė T.Labuko smūgį. Puolėjas išbėgo vienas prieš vartininką, bet neišnaudojo nuostabios progos padovanoti savo ekipai pergalę.

Paulius Grybauskas (Trakai"): Oras įnešė korektyvų, pirmos rungtynės tokiu oru, jos sunkesnės. Manau, kad turėjom tikrai geresnius šansus turėt rezultatą geresnį nei lygiosios, bet reikia įmušt įvartį norint pasiekti pergalę. Varžovai kažkuo tai nenustebino, žinojom, kad gera komanda, kovinga, žaidžianti su kamuoliu, nespardanti kažkur. Žinojom, kad bus sunkios rungtynės - taip ir buvo. Darbo vartuose šiek tiek turėjau. Manau pagal tai, kaip klostėsi rungtynės, tai prarasti taškai. Realizavus bent vieną momentą iš tiek, kiek mes susikūrėm, jų realiausias momentas, kai buvo nuošalė, o daugiau nieko neturėjo, nesusikūrė. Pas mus ir kontrolė žaidimo ir proga paskutinėm minutėm šimtaprocentinė, bet trūko sėkmės. Ir mes nenorėjom nusileist ir šeimininkai nenorėjo nusileist, už tai tokios ir rungtynės. Rezultatas lygus ir rungtynės buvo iki įvarčio".

Treneris Edgaras Jankauskas (Trakai"): Jeigu imti visas rungtynes, aš manau, kad mes vertesni buvom pergalės, turėjom žymiai daugiau momentų, žaidybinę persvarą. Pirmas kėlinys buvo, ko gero, žymiai geresnis negu antras. Mus pavedė realizacija, nesugebėjom pasiekt įvarčio, bet rungtynės buvo labai įdomios, dinamiškos. Granitas" gera komanda, organizuota, išeidinėjo labai pavojingai į kontratakas antrą kėlinį. Manau, kad žiūrovam šitos runtynės turėjo patikti, neskaitant to, kad nebuvo įvarčio. Neigiami dalykai, ko gero, kad sekančiom rungtynėm mes netekom dviejų svarbių žaidėjų. Taurės rungtynėse jie mums negalės padėt, vienas iš tikrųjų, nes ketvirta kortelė. Tokia šita istorija rungtynių".

Treneris Tomas Ražanauskas (Klaipėdos granitas"): Rungtynės kaip ir tikėtasi buvo labai sunkios, tam ruošėmės, aišku šiandien ne viskas pavyko, ką planavom. Pradžia vangoka buvo, bet po truputį įsivažiavom, manau, antrame kėlinyje geriau sužaidėm. Antrame kėlinyje tapo labiau atviras futbolas, mes puolėm ir jie puolė, kažkur mum pasisekė, keletą momentų jie turėjo geresnių pasižymėt, bet vyrai šaunuoliai, kovėsi, niekam priekaištų tikrai nėra, visi atidavė šiandien visas jėgas, ką turėjo. Iškovotas, uždirbtas taškas - patenkinti. Mes kaip ir tikėjomės, kiek peržiūrėjom rungtynes, tai to ir laukėm, perdaug niekuo nenustebino, nedaug jie turi žaidėjų kaitalioti kiekvienose rungtynėse, mes šiandien davėm kai kuriem žaidėjam irgi nuo pradžių pasižaisti. Patikrinom, niekas nenuvylė. Visi šaunuoliai, taip kad viskas tvarkoj".