23 turas / Rgp 22, Kaunas
23 turas / Rgp 22, Klaipėda
23 turas / Rgp 23, Vilnius
18 turas / Rgp 25, Kaunas
24 turas / Rgp 28, Kaunas
24 turas / Rgp 29, Palanga
24 turas / Rgp 29, Vilnius
23 turas / Rgs 15, Marijampolė
25 turas / Rgs 19 18:00, Kaunas
25 turas / Rgs 19 20:00, Klaipėda
25 turas / Rgs 20 18:00, Vilnius
25 turas / Rgs 21 20:00, Vilnius
26 turas / Rgs 22 13:00, Kaunas
26 turas / Rgs 25 18:00, Klaipėda
26 turas / Rgs 26 18:00, Jonava
26 turas / Rgs 26 20:00, Marijampolė

Rugpjūčio mėnesio rinktinėje – penkių klubų atstovai

Rugpjūčio mėnesio rinktinėje – penkių klubų atstovai
Elvio Žaldario nuotr.
Puikiai rugpjūčio mėnesį Lietuvos futbolo A lygoje pasirodęs Vilniaus „Žalgiris“ į simbolinę mėnesio rinktinę delegavo net šešis futbolininkus.
 
Du žaidėjai atstovauja „Trakams“, taip pat į rinktinę pateko „Kauno Žalgirio“, Kauno „Stumbro“ bei „Jonavos“ lyderiai.
 
Vartininkas
 
Džiugas Bartkus („Žalgiris“): Į Lietuvos rinktinę kviečiamas sostinės ekipos vartų sargas panašaus pripažinimo sulaukė antrą kartą iš eilės. Dž. Bartkus per trejas rungtynes rugpjūtį nepraleido nė vieno įvarčio ir neutralizavo keletą pavojingų varžovų išpuolių. Vartininko sąskaitoje – jau 12 „sausų“ rungtynių. Tai – geriausias rezultatas A lygoje, kurį taip pat yra užfiksavęs Marijampolės „Sūduvos“ vartų sargas Ivanas Kardumas.
 
Gynėjai
 
Rolandas Baravykas („Žalgiris“): Jaunas Lietuvos rinktinės gynėjas taip pat svariai prisidėjo prie to, jog varžovams „Žalgirio“ gynyba pastaruoju metu yra vis sunkiau įveikiama. R. Baravykas praeitą mėnesį savo kraitį papildė trečiu rezultatyviu perdavimu, kurį atliko pergalingose rungtynėse prieš „Kauno Žalgirį“. 
 
Mamadou Mbodjis („Žalgiris“): Rugpjūčio mėnesį pamatėme tokį M. Mbodjį, kokį buvome įpratę matyti anksčiau. Senegalietis rungtyniavo patikimai ir nedarė grubių klaidų, kurios jį neretai lydėdavo ankstesniais mėnesiais. M. Mbodjis laimėjo konkurencinę kovą vidurio gynėjo pozicijoje ir šiuo metu yra nekeičiamas.
 
Jevgenijus Osipovas („Trakai“): Vos tik atvykęs į „Trakus“ patyręs futbolininkas toli gražu ne visada sužaisdavo geras rungtynes. Įsibėgėjant sezonui, situacija pasikeitė – rusas savo aikštės pusėje klysta labai retai ir sėkmingai diriguoja komandos gynybos linijai. Keletą sykių labai arti tikslo buvęs J. Osipovas pagaliau atidarė įvarčių sąskaitą A lygoje, kai po pakelto kampinio pasiuntė kamuolį į „Stumbro“ vartus.
 
Donovanas Slijngardas („Žalgiris“): Šiemet keletą rungtynių dėl traumos praleidęs krašto gynėjas grįžo į sau įprastas vėžes. Patikimas legionieriaus iš Nyderlandų žaidimas padėjo vilniečiams nepraleisti nė vieno įvarčio, o savalaikiai D. Slijngardo prisijungimai į atakas leido „Žalgiriui“ sukurti ne vieną pavojingą progą prie varžovų vartų.
 

Saugai
 
Marcosas Junioras („Stumbras“): Geriausiu birželio–liepos mėnesių A lygos futbolininku pripažintas legionierius iš Brazilijos ėmėsi „Stumbro“ lyderio vaidmens ir sėkmingai šią naštą atlaiko. Techniškasis brazilas savo prasiveržimais nuolat kuria įtampą varžovų gynėjams. O jo įvartis nuo 11 m žymos praėjusį mėnesį leido kauniečiams iškovoti pergalę prieš Klaipėdos „Atlantą“.
 
Liviu Antalis („Žalgiris“): Geriausias rugpjūčio mėnesio lygos žaidėjas paprasčiausiai negali būti neįtrauktas į simbolinę mėnesio rinktinę. „Žalgirio“ rumunas žaidžia puikią sezono atkarpą. Jis svariai prisidėjo prie pastarųjų trijų „Žalgirio“ pergalių, per šią seriją pelnydamas net 7 įvarčius. Iš viso šį sezoną A lygoje jis sužaidė 17 rungtynių, įmušė 17 įvarčių ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.
 
Linas Pilibaitis („Kauno Žalgiris“): Mindaugo Čepo treniruojamoje komandoje yra neblogas jaunesnių ir patyrusių žaidėjų lydinys. Iš vyresniųjų neabejotinai išsiskiria daug patirties sukaupęs 33-ejų Linas Pilibaitis. 24 ture jis sužaidė idealias rungtynes prieš Klaipėdos „Atlantą“, kai pirmą kartą per savo karjerą A lygoje atliko „hat-tricką“. Pažymėtina, kad L. Pilibaitis „Kauno Žalgiryje“ yra nekeičiamas – per visas 22 žaistas rungtynes jis aikštėje išbuvo nuo 1-osios iki 90-osios minutės.
 
Donatas Kazlauskas („Trakai“): Buvęs ilgametis Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkas neslepia, kad savo karjerą atgaivino būtent persikeldamas į Riterių komandą. Trakų klube jis iš karto išsikovojo vietą starto sudėtyje, sėkmingai pasirodė Europos lygos atrankoje, rugpjūtį A lygoje per 4 rungtynes pasižymėjo 3 įvarčiais bei 1 rezultatyviu perdavimu. Ir tik nuostabus L. Antalio žaidimas sutrukdė D. Kazlauskui šturmuoti aukštumas geriausio mėnesio žaidėjo rinkimuose. Dvejus metus lauktas Edgaro Jankausko kvietimas į nacionalinę rinktinę parodo D. Kazlausko progresą.
 
Puolėjai
 
Michaelas Thuique'as („Jonava“): Jonavos klubo puolėjas iš Brazilijos pasižymi išskirtine kantrybe. Dėl įvairių biurokratinių kliūčių M. Thuique'ui kelis mėnesius nebuvo leista debiutuoti A lygoje. Bet brazilas išlaukė savojo šanso ir gavęs leidimą žaisti, jau debiutinėse rungtynėse su „Trakais“ pelnė įvartį. Vėliau įvarčiu ir rezultatyviu perdavimu prisidėjo prie jonaviečių pergalės prieš „Palangą“. Matyti, kad M. Thuique'as gerokai pagyvino A lygos autsaiderių žaidimą.
 
Louisas Ogana („Žalgiris“): Kantrybe pasižymi ir „Žalgirio“ trenerių štabas. Puolėjui iš Nigerijos šiemet labai sunkiai sekasi rasti kamuoliui kelią į varžovų vartus, nors progų jis turėjo labai dėkingų. Vis tik dėl kovingumo ir troškimo žaisti jam priekaištauti būtų sunku. Galų gale L. Oganai pastaruoju metu ėmė sektis: neišnaudotų progų virtinę jis nutraukė mače su „Kauno Žalgiriu“, o į „Palangos“ vartus kamuolį siuntė du kartus.
 
#
217 Įvarčių
73 Pergalės
13 Teisėjų
#
#
279 Žaidėjai
#
38527 Žiūrovai
#
22 11 m. Baudiniai
347 Geltonos kortelės
#
#
15 Raudonų kortelių
18 Lygiųjų
91 Rungtynės
#