„Riteriai“ kontrolinėse rungtynėse įveikė Pirmos lygos ekipas

Elvio Žaldario nuotr.

Išnaudodami pertrauką „Optibet A lygoje“ sostinės „Riteriai“ kontrolinėse rungtynėse 4:2 nugalėjo Pirmoje lygoje rungtyniaujančius Baltijos futbolo akademijos (BFA) futbolininkus.

Po įvartį nugalėtojams pelnė Angelis Lezama, Rokas Filipavičius, Dovydas Virkšas ir Ernestas Andriušis.

Šioje dvikovoje „Riterių“ treneriai leido pasireikšti net 22 savo futbolininkams. Iki pertraukos žaidė pagrindinė komanda, po jos – daugiau laiko B ekipai atstovaujantys jaunuoliai.

„Riteriai“ nuo pat rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą į savo rankas, tačiau aštrumo prie varžovų vartų trūko. Pirmasis rimtas pavojus prie BFA vartų virto įvarčiu. Valdemaras Borovskis dešiniuoju kraštu atliko keliasdešimties metrų reidą, numetė kamuolį į baudos aikštelę, galiausiai jį pasiekė A. Lezama, kuris iš keliolikos metrų kamuolį pasiuntė į tinklą.

Po įmušto įvarčio situacija aikštėje nepasikeitė. „Riteriai“ ir toliau daugiau kontroliavo kamuolį, tačiau žaidimo kokybės trūko. Dar labiau jos trūko BFA futbolininkams, kurių klaidos leido sukurti labai geras progas Mindaugui Grigaravičiui, Valdui Paulauskui ir R. Filipavičiui. Pastarasis prieš pat pertrauką skirtumą padvigubino.

Antrajame kėlinyje pasikeitus „Riterių“ žaidėjams, BFA vis dažniau atsidurdavo prie Geraldo Širvinsko vartų, kartą sukūrė šimtaprocentinę progą, kuri tik labai didelio atsitiktinumo dėka nevirto įvarčiu.

Vos po kelių minučių po šio epizodo gerą šansą susikūrė „Riteriai“. Iš dešiniojo krašto gavęs puikų perdavimą D. Virkšas stipriu smūgiu į apatinį vartų kampą varžovų vartininkui nepaliko šansų.

Lygiai taip pat užtikrintai pasižymėjo ir peržiūroje dalyvaujantis E. Andriušis. Šįsyk kairiuoju kraštu ataką pradėję „Riteriai“ komandos naujokui numetė kamuolį ant baudos aikštelės linijos, o šis galingu smūgiu pelnė ketvirtąjį komandos įvartį.

Po šio įvarčio „Riteriai“ atsipalaidavo, kelis kartus suklydo ir už tai dusyk buvo nubausti. BFA savo įvarčius sumušė per paskutines penkias rungtynių minutes.

Į A lygą sostinės komanda sugrįš birželio 12-ąją. Tądien Vilniuje „Riteriai“ priims Telšių „Džiugą“.

„Riterių“ sudėtis: A. Vitkauskas (46 min. G. Širvinskas), V. Borovskis (46 min. A. Kalermo), O. Badmusas (46 min. V. Jeriomenka), D. Barauskas (46 min. P. Kalimavičius), D. Malžinskas (46 min. R. Masenzovas), V. Paulauskas (46 min. A. Valukonis), M. Pavlovskis (46 min. D. Kodzis), A. Lezama (46 min. T. Dombrauskis), M. Grigaravičius (46 min. J. Lubas), R. Filipavičius (46 min. D. Virkšas), G. Paulauskas (46 min. E. Andriušis).

***

Šeštadienį įvykusiose kontrolinėse rungtynėse sostinės „Riteriai“ Kazlų Rūdoje 2:1 nugalėjo „Šilą“. Įvarčius nugalėtojams pelnė peržiūroje dalyvaujantis Emmanuelis Uzochukwu ir Valdemaras Borovskis.

Nuo pat rungtynių pradžios „Riteriai“ perėmė iniciatyvą į savo rankas ir visą pirmą kėlinį buvo žymiai geresnė komanda. Tarp daugybės progų, vienoje situacijoje V. Borovskis iš dešinės numetė kamuolį pirmas rungtynes komandoje žaidusiam E. Uzochukwu, kuris šaltakraujiškai pelnė pirmąjį įvartį.

Likus kelioms minutėms iki kėlinio pabaigos, „Riteriai“ sukūrė dar vieną įvartinę situaciją, kai iš kairiojo krašto perdavimą gavęs V. Borovskis padvigubino skirtumą.

„Pirmu kėliniu tikrai esame patenkinti, sukūrėme daug progų, dvi pavertėme įvarčiais. Galbūt aikštės būklė trukdė atskleisti kokybę, bet pasirodymu džiaugiamės“, – kalbėjo „Riterių“ treneris Valdas Trakys.

Per pertrauką „Riteriai“ pakeitė pusę komandos ir, natūralu, kad žaidimas tapo nebe toks užtikrintas. Savo ruožtu „Šilas“ po standartinių situacijų skirtumą sušvelnino, o vėliau turėjo galimybę net išlyginti rezultatą.

„Šią savaitę žaidėjai gavo didelį krūvį, todėl mums nebuvo lengva. Varžovai prie standartinių situacijų sukūrė nemažai, tad turime apie ką pakalbėti. Aišku, reikia pripažinti, kad atlikus keitimus, žaidimas išsiderino“, – sakė V. Trakys.

Prieš „Šilo“ įvartį „Riteriai“ turėjo puikų šansą išspręsti rungtynes, tačiau jo neišnaudojo.

„Riterių“ startinė sudėtis: A. Vitkauskas, D. Malžinskas, D. Barauskas, V. Jeriomenka, V. Borovskis, T. Dombrauskis, M. Grigaravičius, R. Filipavičius, A. Lezama, J. Lubas, E. Uzochukwu.

Antrajame kėlinyje po keitimų pasirodė: O. Badmusas, A. Kalermo, V. Paulauskas, A. Valukonis, G. Paulauskas, E. Andriušis, P. Kalimavičius, R. Masenzovas.