12 turas / Geg 05 , Marijampolė
13 turas / Geg 07 , Gargždai
13 turas / Geg 08 , Kaunas
13 turas / Geg 08 , Telšiai
13 turas / Geg 09 , Vilnius
13 turas / Geg 09 , Kėdainiai
Tiesiogiai 5 turas / Geg 11 18:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 14 turas / Geg 14 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 14 turas / Geg 14 19:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 14 20:00 , Alytus
Tiesiogiai 14 turas / Geg 15 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 14 turas / Geg 16 15:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 19 19:00 , Kėdainiai

„Riteriai“ išsirinko kapitoną bei nekantrauja pradėti sezoną

„Riteriai“ išsirinko kapitoną bei nekantrauja pradėti sezoną
Elvio Žaldario nuotr.

Likus dienai iki naujojo Vilniaus „Riterių“ sezono oficialaus starto, Dominykas Barauskas išrinktas komandos kapitonu. 30 rungtynių „Optibet A lygoje“ ir dar 4 kartus UEFA Europos lygos atrankoje „Riterių“ marškinėlius vilkėjęs gynėjas raištį perima iš futbolininko karjerą baigusio ir šiemet klubo sporto direktoriumi tapusio Tado Simaičio.

„Tai ne tik malonus įvertinimas, bet ir milžiniška atsakomybė. Žinoma, kaip ir prieš kiekvieno sezono pradžią, jauduliukas yra didesnis, tačiau neabejoju, kad su kiekvienomis rungtynėmis jis mažės“, – sakė praėjusiais metais į nacionalinės vyrų futbolo rinktinės kandidatų sąrašą patekęs D. Barauskas.

Debiutines naujojo „Optibet A lygos“ sezono rungtynes „Riteriai“ žais prieš Vilniaus „Žalgirį“. Priminsime, kad pagal pirminį tvarkaraštį ši dvikova buvo numatyta dar kovo 5 dieną, tačiau dėl COVID-19 protrūkių sostinės derbį teko nukelti. Būsimi varžovai šeštadienį jėgas jau išbandė oficialiame mače, tuo tarpu „Riteriai“ tądien tik atnaujino visaverčių treniruočių procesą.

„Nors pirmasis sezono susitikimas yra itin svarbus psichologiškai, reikia stengtis neužsikrauti sau papildomos emocinės naštos. Po kelių treniruočių labai sudėtinga atsakyti, kokią įtaką turės dėl koronaviruso padaryta pauzė. Faktas tas, kad pilna sudėtimi  treniravomės vos keletą kartų ir komandinis ritmas yra išsiderinęs“, – kalbėjo vienu iš ekipos vicekapitonų tapęs vartininkas Armantas Vitkauskas.

„Žalgiris“ ir „Riteriai“ pasiruošimo sezonui metu aikštėje jėgas pasitikrino dukart: pirmose rungtynėse pergalę iškovojo „Riteriai“, antrose atsirevanšavo 2020 m. čempionai.

„Mačai su „Žalgiriu“ visuomet būna emocingi, lydimi daugiau energijos, noro, tačiau reikia suprasti, kad tai tėra vienerios iš 36 rungtynių ir jose įmanoma laimėti tiek pat taškų, kiek bet kuriose kitose. Manau, kad susitikime abi komandos bus identiškoje situacijoje, nes tiek mes, tiek žalgiriečiai dėl visiems žinomų priežasčių ilgą laiką buvome iškritę iš rikiuotės“, – sakė taipogi vicekapitonas, trečius metus „Riteriuose“ pradėsiantis Mindaugas Grigaravičius.

Šis sezonas „Riteriams“ bus aštuntasis iš eilės aukščiausioje šalies lygoje. „Trakų“ vardu startavę 2014-aisiais, per tuos septynerius metus vilniečiai iškovojo du sidabro ir tris bronzos medalius.

„Čempionatas – ne sprintas, o maratonas, todėl kiekvienų rungtynių kaina yra vienoda. Šiemet komandoje turime didelę ir sveiką konkurenciją, kuri verčia dar sunkiau dirbti treniruotėse ir leidžia visiems tobulėti.

Futbolas yra nenuspėjamas, todėl nesvarbu, ar žaidžia favoritai prieš autsaiderius, ar dvi lygios komandos, turime išeiti į aikštę ir įrodyti, kad esame geresni. Mūsų komanda puikiai sukomplektuota, dirbome sunkiai, todėl esame pasiruošę“, – reziumavo D. Barauskas.

„Optibet A lygos“ rungtynės „Žalgiris“ – „Riteriai“ bus žaidžiamos antradienį 17 valandą Vilniaus „Sportimos“ manieže. Mačas vyks už uždarų durų.