„Riteriai“ ir „Sūduva“ iškovojo pergales

fkriteriai.lt nuotr

Marijampolės „Sūduva“ per antrąsias kontrolines rungtynes treniruočių stovykloje Kipre įveikė Česke Budejovice „Dynamo“ (Čekija) komandą 2:0 (1:0).

Lietuvos čempionų ekipoje mačą šį kartą pradėjo Ivanas Kardumas, Andro Švrljuga, Semiras Kerla, Algis Jankauskas, Aleksandras Živanovičius, Thomasas Salamonas, Giedrius Matulevičius, Domagojus Pušičius, Renanas Oliveira, Josipas Tadičius ir Mihretas Topčagičius.

Atraminiai saugai pagal išankstinį planą žaidė po 30 min., todėl dar pirmajame kėlinyje G. Matulevičių pakeitė Fidelis Irhene, o pastarąjį 60 min. – Povilas Leimonas.

Antrojo kėlinio pradžioje aikštėje taip pat pasirodė Ivanas Hladikas, vėliau į aikštę žengė Vaidas Slavickas, Eligijus Jankauskas, Chrisas Goslinas, Modestas Vainikaitis ir Saulius Vikertas.

Aikštėje kamuolį kiek ilgiau kontroliavo čekai, bet pavojaus prie „Sūduvos“ vartų kurti jiems nesisekė. Per pirmąjį kėlinį buvo atliktas tik vienas smūgis greta marijampoliečių vartų.

Tuo metu „Sūduvos“ atakos buvo pavojingesnės. Po A. Švrljugos smūgio vartininkas nukreipė kamuolį virš skersinio, ne visiškai pavyko smūgis iš patogios padėties M. Topčagičiui.

Vis dėlto 43 min. įvartis krito, kai į baudos aikštelę kairiuoju kraštu įsiveržusio T. Salamono smūgis po rikošeto virto puikiu perdavimu A. Švrljugai ir kroatui beliko iš keleto metrų pataikyti į vartus.

Antrajame kėlinyje dukart savo meistriškumą teko pademonstruoti ir I. Kardumui. Kartą jis nukreipė kamuolį į kampinį po rikošeto, vėliau teko komandą gelbėti po varžovų smūgio galva.

„Sūduva“ taip pat rengė pavojingas atakas, bet vis trūko gero sprendimo paskutinėje atakos fazėje, todėl „Dynamo“ vartai likdavo saugūs. Kitaip įvykiai pasisuko 80 min., kai į baudos aikštelę atbėgęs S. Kerla po gražios kombinacijos smūgiu į tolimąjį kampą įmušė antrą įvartį ir išsprendė rungtynių laimėtojo klausimą.

Po mačo su „Dynamo“ marijampoliečių treneriai padėkojo už darbą peržiūroje dalyvavusiam F. Irhene ir su saugu atsisveikino.

***

Penktose priešsezoninėse kontrolinėse rungtynėse sostinės „Riteriai“ 3:0 nugalėjo Telšių „Džiugą“ bei iškovojo antrą pergalę 2020-aisiais. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Donatas Kazlauskas, vieną – Michaelas Thuique'as. Be to, legionierius iš Brazilijos uždirbo baudinį bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Nuo pat susitikimo pradžios komandos palaikė gana aukštą žaidimo tempą, o kamuolys sėkmingai „vaikščiojo“ nuo vienų vartų iki kitų. „Džiugas“ nebuvo linkęs nusileisti, tačiau „Riteriai“ privertė tą padaryti.

Sužaidus trečdalį pirmojo kėlinio vilniečiai pradėjo pulti dar aktyviau, pradėjo spausti varžovus kiekviename aikštės centimetre ir telšiškiai tokio tempo nebepalaikė.

Pirmasis įvartis krito sužaidus maždaug pusvalandį pirmajame kėlinyje. Po standartinės situacijos „Džiugo“ vartininkas atmušė kamuolį, o prie jo greičiausiai prišokęs M. Thuique'as pasiuntė jį į vartų tinklą.

Tas pirmasis įvartis buvo esminis rungtynių lūžis. Po šio epizodo „Riteriai“ pradėjo mėgautis žaidimu, trumpais žemais perdavimais vienas kitam pradėjo kurti situacijas. Vis tik, antrasis įvartis krito po individualaus M. Thuique'o meistriškumo. Jis pabėgo nuo varžovų, kurie pasiviję baudos aikštelėje kirto „Riterių“ puolėjui per kojas bei buvo skirtas baudinys. Jį realizavo D. Kazlauskas.

Iki pertraukos M. Thuique'as turėjo dar vieną gerą galimybę pasižymėti, tačiau tada savo meistriškumą pademonstravo „Džiugo“ vartininkas.

Po pertraukos vaizdas aikštėje pernelyg nepasikeitė. Ir toliau „Riterių“ žaidybinis pranašumas nekėlė abejonių, o viskas buvo įtvirtinta gražia D. Kazlausko ir M. Thuique'o kombinacija, po kurios krito trečiasis įvartis.

„Po pralaimėjimo „Wigry“ visi į aikštę išėjome susikaupę, kad prieš poros dienų atostogas pasigerintumėme sau nuotaikas. Pavyko“, – po dvikovos sakė D. Kazlauskas.

„Riterių“ sudėtis: V. Šarkauskas, V. Borovskis, M. Wague (46 min. R. Šveikauskas), D. Barauskas, A. Levšinas, T. Dombrauskis, M. Ramanauskas (69 min. V. Jeriomenka), D. Virkšas (59 min. J. Marazas), M. Grigaravičius (69 min. E. Stočkūnas), D. Kazlauskas, M. Thuique'as.