„Riteriai“ ir „Kauno Žalgiris“ žaidė su Latvijos ekipomis

Vytauto Kuralavičiaus nuotr.

Išnaudodami rinktinių pertrauką, Vilniaus „Riteriai“ Panevėžyje sužaidė kontrolines rungtynes, kuriose 3:0 nugalėjo „Jelgava“ futbolininkus. Visus tris įvarčius vilniečiai įmušė po pertraukos. Po kartą pasižymėjo Nathanas Palafozas, Ebuka Onah ir Marianas Šmatlakas.

Be Valdemaro Borovskio, Stefano Filipovičiaus ir Iano Solero žaidę ir Mathew Silvos vadovaujami „Riteriai“ pirmajame kėlinyje turėjo žaidybinę persvarą, tačiau ja pasinaudoti nesugebėjo.

Iškart po pertraukos savo progas pradėjo kurti Latvijos klubas, tačiau tuomet sėkmė jau šypsojosi „Riteriams“.

Treneriams pradėjus keisti žaidėjus, „Riteriai“ sukūrė pavojingą ataką, kurios smaigalyje atsidūrė N. Palafozas, kuris užtikrintai pasiuntė kamuolį į tinklą bei išvedė savo komandą į priekį.

Šis įvartis „Jelgavos“ atstovus pasiuntė į nokdauną, o „Riteriai“ dar labiau padidino tiek žaidybinę, tiek teritorinę persvarą. Nespėdami paskui vilniečius, latviai du kartus baudos aikštelėje pažeidė taisykles. Už tas pražangas buvo skirti du baudiniai, kurie „Riteriams“ leido persvarą padidinti iki 3:0.

Kitą šeštadienį „Riterių“ laukia „Optibet A lygos“ penktojo turo rungtynės Telšiuose prieš „Džiugą“.

***

Rinktinių pertrauką „Kauno Žalgirio“ futbolininkai išnaudojo sužaisdami kontrolines rungtynes. Prezidento Valdo Adamkaus VDU sporto centre Roko Garasto auklėtiniai lygiosiomis 2:2 (1:1) sužaidė su Liepojos „Liepaja“ ekipa iš Latvijos.

Jau susitikimo pradžioje abi ekipos į šoną metė žvalgybą ir pradėjo regzti atakas į abi puses. Geras progas turėjo Srdžanas Spiridonovičius, Artūras Dolžnikovas ir Florianas Davidas, o Kauno komandos vartus sėkmingai gynė Ignas Plūkas.

Pirmojo kėlinio viduryje žalgiriečiai išsiveržė į priekį. Po puikios kombinacijos varžovų baudos aikštelėje įvartį pelnė S. Spiridonovičius.

Kėlinio pabaigoje rezultatą svečiams iš Latvijos pajūrio pavyko išlyginti. Į kauniečių vartus buvo paskirtas baudinys, kurį varžovai užtikrintai realizavo – 1:1.

Antrame kėlinyje aikštėje toliau vyko lygi kova, bet pirmieji ledus pralaužė svečiai, kurie pasinaudojo kauniečių klaida gynyboje ir pelnė įvartį – 2:1.

Dvikovos pabaigoje suaktyvėjo ir „Kauno Žalgirio“ atakos, o viena iš jų virto įvarčiu. A. Dolžnikovas atliko perdavimą iš krašto, o stipriu smūgiu kamuolį į vartus pasiuntė Marko Pejičius.

Galiausiai rungtynių arbitrų švilpukas užbaigė rungtynes, kurios baigėsi lygiosiomis 2:2.

„Kauno Žalgiris“: I. Plūkas, D. Mikelionis, R. Latouchentas, M. Dapkus, M. Spano, E. Kloniūnas, Y. Suwa, S. Sincere’as, M. Pejičius, X. Auzmendi, B. Konate, A. Dolžnikovas, F. Davidas, S. Spiridonovičius, A. Opeyemi.