30 turas / Rug 18 , Marijampolė
30 turas / Rug 18 , Vilnius
20 turas / Rug 27 , Vilnius
31 turas / Spa 01 , Jonava
31 turas / Spa 01 , Kaunas
31 turas / Spa 02 , Panevėžys
Tiesiogiai 32 turas / Spa 08 13:00 , Telšiai
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 15:00 , Jonava
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 17:55 , Vilnius
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 20:00 , Gargždai
Tiesiogiai 20 turas / Spa 15 18:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 28 turas / Spa 19 18:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 28 turas / Spa 19 20:00 , Panevėžys

Klubai vienas po kito pildosi naujokais

Klubai vienas po kito pildosi naujokais
fkriteriai.lt nuotr.

„Kauno Žalgiris“ ruošiasi penktadienio dvikovai su Kėdainių „Nevėžiu“, o kartu su klubu į Kėdainius vyks ir dar vienas naujas veidas.

Per pastarąją savaitę Kauno ekipą jau papildė Edvinas Kloniūnas ir japonas Yuma Suwa, o trečiuoju naujoku šią vasarą tapo Divine’as Naahas

25-erių centro saugas iš Ganos, būdamas vos 18 metų, pasirašė sutartį su „Manchester City“ klubu, iš kurio buvo skolinamas kitoms Europos futbolo komandoms.

Iš pradžių naujasis žalgirietis buvo paskolintas „Stromsgodset“ klubui Norvegijoje, vėliau persikėlė į Nyderlanduose rungtyniaujantį Bredos NAC klubą, Danijoje puikiai žinomą „Nordsjaelland“ ekipą, Švedijos „Orebro“ ir Tiubizo AFC Belgijoje.

Daugiausiai rungtynių D. Naahas sužaidė Bredos NAC ekipoje, su kuria rungtyniavo ir „Eredivisie“ čempionate.

„Traumą patyrus Gratui Sirgėdui mes buvome priversti ieškoti kokybiško pastiprinimo aikštės centre, kuris komandai galėtų duoti impulsą. Pamatę Divine’ą greitai įsitikinome jo gebėjimais ir esame patenkinti, kad jis nuo šiol padės mums. Nekyla abejonių, kad jis puikiai tiks mūsų klubui ir sėkmingai įsilies į taktines schemas“, – apie naujoką kalbėjo „Kauno Žalgirio“ vyr. treneris Rokas Garastas.

Pasibaigus sutarčiai su „Manchester City“ futbolininkas dar metus praleido Belgijoje, vėliau papildė Rananos „Hapoel“ Izraelyje, o paskutine jo stotele prieš atvykstant į Kauną prieš tris mėnesius buvo „Mosta“ klubas Maltoje.

„Džiaugiuosi čia būdamas, kadangi komanda ir treneriai mane puikiai priėmė, iš jų jaučiu tik pozityvą. Noriu padėti komandai gerai užbaigti sezoną ir tikiu, kad galime kovoti dėl aukščiausių vietų. Su nekantrumu laukiu savo debiuto“, – Žalgiris.lt pasakojo ekipos naujokas.

„Kauno Žalgirio“ ekipoje legionierius vilkės 24-uoju numeriu pažymėtus marškinėlius.

***

Prieš prasidedant trečiajam „Optibet A lygos“ ratui, sostinės „Riterių“ komandoje įvyko dar šiek tiek pasikeitimų – sutartis su trejus metus komandoje buvusiu Dovydu Virkšu nepratęsta, o ukrainietis Maksimas Marusičius tapo oficialiu klubo nariu. Puolėjas su „Riterių“ marškinėliais turėtų debiutuoti jau penktadienio rungtynėse prieš Vilniaus „Žalgirį“.

„Dėkojame Dovydui už ilgą laiką mūsų komandoje. Išsiskyrimo priežastis paprasta – sutartis baigėsi, o jos pratęsti didelio noro nerodė nei viena, nei kita pusė. Kalbant apie Maksimo prisijungimą, tai klubas jau kurį laiką ieškojo puolėjo ir džiaugiamės, kad atradome tokį, kuris gali padidinti mūsų komandos pelnytų įvarčių skaičių.

Dar vienas pliusas – Maksimas jau yra sėkmingai rungtyniavęs mūsų šalyje, todėl dėl adaptacijos jokių problemų neturėtų kilti“, – sakė klubo sporto direktorius Tadas Simaitis.

27-erių puolėjas prieš ketverius metus atstovavo Lietuvos čempionate žaidusiai „Jonavos“ ekipai. Vėliau jis išvyko į Latviją ir Kazachstaną. Į Vilnių puolėjas atkeliavo daugiau nei prieš savaitę ir tokio laiko tarpo jam užteko įtikinti trenerius bei vadovus, kad jis yra vertas vietos komandoje.

„Esu labai laimingas galėdamas sugrįžti į tokią puikią šalį. Atvykau čia tam, kad progresuočiau, muščiau įvarčius ir padėčiau augti komandai. „Riteriuose“ netrūksta gerų žaidėjų, todėl neabejoju, kad į kolektyvą įsiliesiu labai greitai“, – sakė M. Marusičius.

Ukrainietis gali būti ne paskutinis „Riterių“ naujokas. Klubas ir toliau intensyviai dirba ieškodamas žaidėjų, galinčių sustiprinti kai kurias pozicijas.

***

„Panevėžys“ atsisveikino su vartininku Šarūnu Jurevičiumi, kuris Aukštaitijos sostinės klubui atstovavo dvejus su puse metų. Š. Jurevičius į Panevėžį atvyko 2019 metų sausį.

Iki tol vartininkas žaidė „Šiaulių“, Gargždų „Bangos“ komandose, taip pat rungtyniavo Kipro bei Norvegijos šalių pirmenybėse.

Š. Jurevičius kartu su „Panevėžio“ komanda laimėjo LFF taurę bei Supertaurę.

32-ejų metų vartininkas savo karjerą toliau tęs „Šiaulių“ komandoje, kuri šiuo metu LFF Pirmos lygos pirmenybėse užima antrąją vietą. Saulės mieste Š. Jurevičius baigė sporto internatą ir šio miesto komandai atstovavo penkerius metus.

„Panevėžys“ dėkoja Šarūnui už pastangas siekiant pergalių ir linki sėkmės ateityje.

***

Gargždų „Bangos“ klubą papildė legionierius iš Brazilijos.

Krašto gynėju ir saugu galintis žaisti Vitoras Araujo arba Vitinho prieš kelerius metus priklausė „Red Bull Brasil“ jaunimo komandai, o 2019 metų antroje pusėje atstovavo Austrijos antroje lygoje žaidžiančiam „Kapfenberg“.

Pastaruoju metu jis rungtyniavo įvairiuose Brazilijos klubuose. 2021 metų pirmoje pusėje „Bangos“ naujokas vilkėjo „Anapolis“ marškinėlius Gojaso valstijos čempionate (Campeonato Goiano).

Prie „Bangos“ jungiasi ir dar vienas brazilas.

Vidurio gynėju žaidžiantis Mauricio Pinto visą karjerą praleido įvairiuose Brazilijos klubuose.

2021 metų pirmoje pusėje jis, atstovaudamas „Operario-MS“, sužaidė 16 rungtynių Pietų Mato Groso valstijos čempionate (Campeonato Sul-Mato-Grossense).

***

Marijampolės „Sūduva“ sudarė kontraktą iki 2023 m. pabaigos su vidurio saugu iš Belgijos Olivier Rommensu.

26 metų futbolininkas yra Eindhoveno PSV auklėtinis ir iki šiol visą karjerą žaidė Nyderlanduose. 2016-aisiais iš PSV saugas persikėlė į Bredos NAC, o nuo 2019-ųjų žaidė „TOP Oss“ ekipoje.

Atstovaudamas pastarosioms komandoms, O. Rommensas sužaidė 141 rungtynes Nyderlandų antrojo lygmens čempionate.