„Riteriai“ gavo skaudų smūgį Salihorske

Elvio Žaldario nuotr.

Sostinės „Riteriai“ pasiruošimą naujajam A lygos sezonui užbaigė pralaimėjimu 0:4 Salihorsko „Šachtior“ klubui. Baltarusijoje vykusiose rungtynėse ketvirtoji praėjusio sezono lygos komanda reikalus išsprendė per pirmąsias penkiolika minučių, kai buvo pelnyti du įvarčiai. Po pertraukos Baltarusijos komanda pasižymėjo dar dukart.

„Informatyvios rungtynės. Jei turėčiau galimybę, tai visą paruošiamąjį laikotarpį žaisčiau su tokio lygio varžovais. Kiti greičiai, kitoks mąstymas. Toks varžovas – labai geras lakmuso popierėlis prieš prasidedantį A lygos sezoną“, – po rungtynių kalbėjo treneris Mindaugas Čepas.

„Riterius“ nuo pat susitikimo pradžios tiesiog žudė nesusikalbėjimas gynėjų grandyje bei netikslūs perdavimai. Be to, „Šachtior“ Vilniaus komandą vertė žaisti be kamuolio – tai, ko nesugebėjo padaryti nė vienas iš buvusių septynių varžovų. Teisybės dėlei, verta pažymėti, kad Salihorske pūtė stiprus vėjas, o iki pertraukos aikštės šeimininkai žaidė pavėjui.

Šiose rungtynėse „Riteriams“ dėl sveikatos problemų padėti negalėjo Ričardas Šveikauskas ir Aleksandras Levšinas, o jų vietas užėmė peržiūroje dalyvaujantis Trinidado ir Tobago rinktinės gynėjas Wesley Johnas bei Ernestas Stočkūnas.

Pirmasis įvartis krito sužaidus kiek daugiau nei vieną minutę. Klaida besiginant ir 0:1. Nespėjus atsigauti po nokdauno, dar šiurkštesnė klaida – ir 0:2. Toks scenarijus šiek tiek priminė praėjusios savaitės dvikovą su „Daugavpils“, kai „Riteriai“ žaisti pradėjo praleidę du įvarčius.

Nepaisant to, kad ir toliau iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams, vis tik „Riteriai“ pradėjo ilgiau palaikyti kamuolį, retkarčiais apsilankydavo baudos aikštelėje ir sukūrė kelias visai neprastas pusproges pasižymėti. Deja, paskutinėje fazėje Salihorsko komandos žaidėjai dažniausiai iškrapštydavo kamuolį tai iš po Dovydo Virkšo, tai iš po Justino Marazo, tai iš po Michaelo Thuique'o kojų.

Po pertraukos buvo atsiradusi viltis, kad antrasis kėlinys bus geresnis, tačiau šios viltys užgeso po pirmosios „Šachtior“ komandos atakos. Vėl nesusikalbėjimas – vėl įvartis iš kelių metrų. Po to trečiojo dūrio „Šachtior“ žaidybinė persvara tapo dar didesnė, o „Riteriams“ priartėti prie šeimininkų vartų buvo vis sudėtingesnė užduotis.

Paskutinis ketvirtasis įvartis buvo įmuštas realizavus baudinį. Po kampinio kamuolys pataikė į W. Johno ranką, o šeimininkai suteiktu šansu pasinaudojo užtikrintai.

Artėjant dvikovai į pabaigą, „Riterių“ sudėtyje liko vos keturi starto sudėties žaidėjai. Nemažai keitimų atliko ir „Šachtior“ treneriai. Tie keitimai vaizdo aikštėje beveik nepakeitė.

„Riterių“ sudėtis: V. Šarkauskas, V. Borovskis, W. Johnas, E. Stočkūnas (86 min. D. Malžinskas), M. Ramanauskas (66 min. V. Jeriomenka), T. Dombrauskis (84 min. D. Kodzis), D. Kazlauskas (V. Paulauskas), J. Marazas (46 min. M. Grigaravičius), D. Virkšas (A. Lezama), M. Thuique'as (86 min. G. Paulauskas).

Naująjį A lygos sezoną „Riteriai“ pradės kitą sekmadienį rungtynėmis „Sportimos“ manieže prieš „Kauno Žalgirį“.